K čemu potřebujeme pravdu?

Publikováno 28.8.2024

K čemu potřebujeme pravdu?

       Dostal jsem dotaz: „Co kdybychom se o tomto dověděli jakýmkoli způsobem pravdu, kterou by nikdo nemohl zpochybnit? To by pak bylo levnější pivo nebo přestaly války? Co by se stalo? Obávám se, že por. Hamáček by řekl "Leda tak hovno."“
       A dotaz byl na můj článek o tom, že Země není s jistotou plochá. Takže jinými slovy dotazující touto větou říká, že si není jist tím, zda je země tvaru geoidu nebo je plochá.
       Pokud nevíme, zda 1+1 = 2 nebo 3, tak pak téměř vše musí selhat. Dnes je to tím, že na vše máme počítače. Ale i době před 2000 lety, kdyby byl jedinec, který by věřil, že 1+1 = 3, tak by se zcela jistě našli vykukové, kteří by prodávali 2 kusy čehokoliv za cenu tří. A čím víc by on trval na „své pravdě“, tím víc byl toužebným zdrojem zisku pro všechny, kteří by se na něm chtěli obohatit.

Vždy, když nežijeme v pravdě, někdo na nás vydělává

       Takže třeba pan Turek se dostal do europarlamentu jen proto, že tady není nikdo jiný, kdo by veřejně přihlásil k faktu, že když budeme dělat Green Deal podle zásad ideologů, tak na to šíleně doplatíme a oteplování životního prostředí se snad aspoň nezvětší. Protože my např. věříme tomu, že elektromobily nepůsobí žádné emise CO2. Přičemž je paradoxní, že co my (mylně) považujeme za ekologický přínos, tak v Singapuru to pokutují: „Úřad v Singapuru se totiž nenechá obalamutit marketingovými hláškami, že vůz je bezemisní. Nikoliv. Vůz vykazuje emise a to v té výši, kolik se musí vyrobit elektřiny k jeho provozu někde v elektrárně.
       Kdyby se dělal Green Deal podle vědeckých zjištění, vypadal by úplně jinak a samozřejmě by se postupem času upravoval, protože věda nezná definitivní pravdu. Ale když je věda vědou, tak má v sobě samoúzdravné mechanismy, díky kterým víme víc teď, než jsme věděli před 10 lety.
       Ale když politici věří ideologům nebo vystrašeným dětem, tak pášou nesmírné škody jak životnímu prostředí, tak našim peněženkám. A v tomto ohledu je jedno, jestli věříte tomu, že elektromobil je bezemisní, což je lež říkaná nám z Bruselu nebo že věříte tomu, že země je plochá, což se raketovitě šíří ve stejných kruzích, kde se šíří lež, že za napadení Ruska Ukrajinou můžeme my. Protože my jsme NATO.

Čím více žijeme v pravdě, tím lepší život máme

       Ale když žijeme jen v opačné lži, tak jsou tady boje mezi zastánci různých lží a normální lidi se v tom ztrácí. Ale to je cílem všech lhářů. Jak těch z východu, tak těch ze západu. Abychom neuměli rozlišit pravdu od lži. Protože jim stačí, když budeme zmatení. A když vyhraje lhář z východu tak budeme navíc i podrobení.

Když žijeme pravdivý vztah,

       nemáme potřebu bojovat proti sobě. Takže i kdyby platil váš předpoklad (mylný), že se cena piva nesníží, tak hádka/válka alespoň ve vašem vztahu nemusí nastat. A když potřeba války zmizí z většiny našich mezi-lidských vztahů , tak může zmizet i z našich mezi-národních vztahů. Ale k tomu ještě vede dlouhá cesta. Která vždy začíná prvním krokem. Tak co? Uděláte ho?

       
       

Připojte se ke skupině O zdraví a vztazích

       https://www.facebook.com/groups/dotazyzdravi Tam se snažíme o spolupráci klasické medicíny a vědoteriky. Vědoterika je to nejlepší a nejúčinnější z ezoteriky vybrané na základě vědeckého pozorování výsledků.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 720 235 106, danielma@seznam.cz