Můj čich se mi vrátil po dvou letech

Publikováno: 2.10.2023

Návrat čichu po 2 letech v důsledku zlepšení vztahu

       Dnes jsem dostal mail, který mě moc potěšil. Protože ukazuje, jak moc se může změnit po jediném dvoudenním kurzu, který navíc nebyl zaměřen na léčbu postcovidu:
Moc děkuji za víkend, který mě nabil velkou energií. Před dvěma roky jsem prodělala covid, bez těžkého průběhu, ale ztratila jsem čich a myslela jsem si, že už se mi nevrátí.
Dneska, když jsem se loučila s mužem, jsem ucítila jeho vůni těla a vůni parfému, co si dává každý den a já to dřív necítila. A ráno cestou do práce v autě, jsem stále cítila jeho vůni. Uvědomila jsem si to a byla jsem tak šťastná, že jsem se úplně rozplakala:)
Bylo mi jedno za jak dlouho dojedu do práce...ale užívala jsem si to na plno.

Co se vlastně stalo?

       Prostě si paní zlepšila svůj vztah a najednou začala cítit vůně. A kupodivu právě před 2 lety se jejich vztah dostal do minusu. Takže by se dalo říct, že covid paní pomohl přestat cítit, protože už nemohla svého muže „ani cítit.“ Takže když se na celý příběh podíváme takto, tak je absolutně logické, že teď už svého muže může cítit a naopak je šťastná za každý den, kdy ho smí cítit.

O kolik % se zlepšil Váš vztah?

       Na konci každého kurzu se ptám, co mým kurzistům ještě chybí, abychom mohli kurz ukončit a oni byli spokojení. Ale na konci tohoto kurzu jsem se ptal ještě jinak: O kolik procent se Váš vztah zlepšil?
       Protože kurz se jmenoval Jak udělat šťastnou svou ženu/ svého muže. A odpovědi byly: 30-70%. A v 50% případů si daný člověk neuměl představit, že by jejich vztah mohl ještě víc zlepšit.
       A tato žena dostala to, co potřebovala a druhý den si uvědomila, že je šťastná. A kanál, skrze který k ní štěstí přišlo, byl čich. A aby se ještě víc mohla přesvědčit o tom, že se stal zázrak, tak se jí znovu otevřel čich, o kterém už byla přesvědčená, že je navždy ztracen. Nevím, jestli za to může kurz. Možná se to stalo proto, aby paní viděla, co je možné, když se rozejdou se svým mužem s láskou. Protože mi to asi nebudete věřit, ale tento pár se (možná) rozchází. A mě se podařilo být tam pro (téměř) všechny zúčastněné, aby se mohli rozejít nebo sejít s láskou. A paní už cítí lásku svého manžela, která tam s ní zůstane, ať už budou partneři nebo jen rodiče svých dětí spojení a ne rozdělení.

Láska je důležitá

       A může být vice lásky ve vztahu, který už končí, než ve vztahu, který je a naplňuje dokonale všechny vnější známky, ale to opravdu důležité chybí. Ale důležité není to, čím se můžete chlubit ostatním. Důležitá je jen láska.

Čich

       Já nemohu nikomu garantovat, že se každému čich vrátí. Ale jsem si jistý, že podobné štěstí může zažívat každý. Jen k tomu musí udělat potřebný kus práce na sobě.

Ne každý může procítit své štěstí po prvním kurzu

       Většině lidí to trvá roky. Ale každý z nás je toho schopen. Je jen jediná otázka: Stojíte si za to? Uděláte to pro sebe? Nebo radši chcete zůstat ve svým normálních pocitech?
       Chcete se naučit udělat toho druhého šťastným a díky tomu i Vy sám být šťastný? Nebo budete myslet jen na sebe nebo dokonce chcete bojovat ve vztahu? Aby nikdo z vás nemohl být nikdy šťastný?

Chcete počkat, až se Váš vztah rozpadne?

       Nebo na něm chcete pracovat raději dříve, než se ten druhý rozhodne odejít? Protože drtivá většina lidí nebude ochotná udělat to, co udělal tento muž pro sebe a svou ženu. Když se zamiloval do jiné ženy, tak mi uvěřil, že je možné se rozejít s láskou a protože je zvyklý dosáhnout téměř všeho, tak jim oběma (protože teď už na svém vztahu pracují oba) a hlavně sobě zametl cestu k tomu, aby se mohli rozejít s láskou, štěstím a plným vědomím toho, že tam budou až do konce života jeden pro druhého, i když už spolu nebudou žít jako partneři. Protože sexualitu si můžete schovat jen pro jednoho partnera, ale lásku můžete cítit k více lidem. A naopak čím více lásky cítím ke všem, tím více ji mám pro toho jediného. A čím víc ji mám pro toho jediného, tím víc jí mám pro všechny.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz