Můžeme zastavit nebezpečí cenzury internetu bez soudu a bez prokázání viny

Shrnutí

Je nebezpečí, že v platnost vejde nový zákon, který by umožnil cenzuru celého internetu. Není to sranda - viz odkazy úplně dole. Pokud chcete, přečtěte si celou stránku a pokud ne, přečtěte si aspoň text petice.

Pozn. překladatele: Občas dostávám emaily od organizace Avaaz, což je celosvětová organizace, která možná ukazuje, jak by mohla vypadat přímá demokracie, kde hlas každého bude slyšet.
Avaaz je celosvětová organizace, která nezískává žádné peníze od vlád a korporací, aby nebyla vydíratelná.
Internet je mocné medium právě pro svou demokratičnost a zatímní nemožnost ho cenzurovat.

Text dopisu:

Drazí přátelé,
právě teď americký Kongres projednává zákon, který by umožnil cenzurovat např. YouTube, WikiLeaks nebo i skupiny jako třeba Avaaz. (pozn. překladatele: podle informací v článcích, které jsem již nepřekládal, ale jsou uvedeny dole v odkazech: fungovalo by to takto: zablokována by mohla být jakákoli stránka, kde třeba i milióntý uživatel by přidal např. záznam rodinné oslavy, kde si Vaše sestra zazpívala svou oblíbenou písničku. Jinými slovy zákon jak je, umožňuje ihned zablokování všech stránek, kde uživatelé sdílejí videa nebo třeba i jen odkazy na ně - nebo se tento zákon nebude na stránky jako YouTube aplikovat, ale pak proč takový zákon mít a k čemu je dobré mít např. YouTube v permanentním riziku, že bude zablokován? Že by bič na něco jiného?)

Podle nového zákona by USA mohly donutit internetové poskytovatele zablokovat jakoukoliv webovou stránku jen na základě podezření z porušení ochranných práv nebo jen na základě toho, že nekontroluje dostatečně aktivity uživatelů (pozn překladatele: takže si to přeložme do češtiny: mám výrobek a jsem americká firma. Zaregistruji se (klidně pod falešnou identitou) na web mého konkurenta a budu tam sdílet cokoliv, co porušuje autorská práva - pak to jen nahlásím a úplně zadarmo moje konkurence skončila. Možností zneužití je mnoho, reálné využití k ničemu, protože soudy v USA pracují rychle a dokážou udělat předběžné opatření během hodin).

A protože tolik hostingů a HW je umístěno v USA, jejich černá listina by mohla ukončit svobodný internet pro nás pro všechny. (pozn. překl: a když nějaký zákon platí v USA, mohly by USA nutit další země k jeho uvedení do zákonů dané země).

Hlasování se může uskutečnit každý den, ale my to můžeme pomoci zastavit - mnozí lidé v Kongresu chtějí zachovat svobodu slova a řekli nám, že mezinárodní protest by jim pomohl zvýšit váhu jejich hlasů. Vytvořme bezprecedentní mezinárodní petici, aby USA odmítly tento zákon a zastavily internetovou cenzuru. Klikněte níže, abyste mohli podepsat a pak to rozešlete dál - naše zpráva bude předána klíčovým členům Kongresu USA před klíčovou volbou.

Po dlouhé roky, americká vláda odsuzovala země jako Čína nebo Írán za jejich omezování internetu. Ale nyní důsledek nového americké cenzorského zákona BY BYL MNOHEM HORŠÍ - ve skutečnosti by zablokoval danou stránku pro každého na celém světě.

Minulý rok byl podobný zákon zastaven dříve, než se dostal do Senátu. Ale nyní je zde znovu v jiném hávu. Zákony na ochranu duševních práv již existují a jsou prosazovány soudy. Ale tento nový zákon jde mnohem dále - dává vládě a velkým korporacím enormní moc nutit poskytovatele a vyhledávače blokovat webové stránky jen na základě obvinění z porušení zákona - bez soudu a bez toho, že by došlo k potvrzení jakéhokoliv zločinu.

Vyznavači svobody slova v USA již spustili alarm a někteří klíčoví senátoři se snaží najít podporu, aby zastavili tento nebezpečný zákon. Nemáme času nazbyt. Stůjme při nich, abychom zajistili, že američtí zákonodárci zachovají právo na svobodný a otevřený internet jako základní cestu pro lidi celého světa sdílet a vyměňovat si názory, komunikovat a pracovat spolu, aby stvořili svět, který chceme. Podepište petici za zachování internetu, jak ho známe:

V posledních měsících jsme viděli, jak internet spojuje a mění svět (Arabské jaro, hnutí Occupy Wall Street). Nyní, když zůstaneme spojení, můžeme zastavit tento nový útok na svobodu internetu. Už jsme vyhráli předtím - v Itálii a Brazílii členové Avaazu vyhrál v boji o svobodu internetu. Pojďme zabránit nejmocnějšímu nebezpečí cenzury, kterému kdy internet čelil.

Zde je překlad petice a možnost ji podepsat

Víc informací

Op-Ed: Blacklist Bill allows Feds to remove websites from Internet (Digital Journal)
http://digitaljournal.com/article/313463

Disastrous IP Legislation Is Back – And It's Worse than Ever (EFF)
https://www.eff.org/deeplinks/2011/10/disastrous-ip-legislation-back-%E2%80%93-and-it%E2%80%99s-worse-ever

Silicon Valley legislators oppose online piracy act (SFGate)
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2011/11/15/BUO81LV0KI.DTL

House Hearing on Stop Online Piracy Act Scheduled (PC World)
http://www.pcworld.com/businesscenter/article/243659/house_hearing_on_stop_online_piracy_act_scheduled.html

Growing Chorus of Opposition to "Stop Online Piracy Act"
https://www.cdt.org/report/growing-chorus-opposition-stop-online-piracy-act

The stop online piracy act: summary, problems, and implications
https://www.cdt.org/files/pdfs/SOPA%202-pager%20final.pdf

Why Is Justin Bieber So Pissed Off?
http://www.huffingtonpost.com/timothy-karr/why-is-justin-bieber-so-p_b_1071055.html

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat