Publikováno 28.8.2024
Je jenom jedna pravda nebo má každý svou?
Tady je nedorozumění v tom, co je to pravda.
Protože „moje pravda“ je jedinečná a každý má svou. A někdo si může myslet, že 1+1 = 3 nebo že jsme na ploché Zemi. A má na to nárok. Ale tím svým trváním na „své pravdě“ si znemožňuje svůj život. A také nám všem ubližuje (když je takových víc) a je nemožné se navzájem domluvit. Takže každý, kdo bude věřit, že 1+1 = 3, tak tím umožňuje, aby 3-1= 1. A to se dá zneužít. A pak se člověk diví, že nemá peníze, když je dává tomu, kdo ví, že 1+1 = 2.
Každé trvání na „své pravdě“ nás ochuzuje
Dokud se neosvobodíte ze „své pravdy“ a pak uvidíte pravdu.
V matematice je to jasné. V desítkové soustavě je vždy 1+1 = 2. Kdo chce důkaz, je jednoduchý.
1. Krok: I + I = I + I
2. Krok: I + I = II
3. Krok: 1+1 = 2
Stačilo nám si pomoct počty kusů, které zaznamenáváme pomoci něčeho, co vypadá zcela stejně jako římská 1.
V psychologii je to téměř nemožné
Takže nemám žádný důkaz, že existuje jen jediná pravda. Je to jen pocit, který může klidně klamat. Ale dedukcí můžeme dojít k hypotéze, že je jakási pravda, která by měla platit vždy a všude.
První věcí je, že takováto pravda musí obsahovat všechny „moje pravdy“. Takže si vezměme příklad z článku Jak poznat muže před tím, než se do něho zamilujete .
Zde je popsáno na filmu Tchyně a uzený, že každý má svou pravdu, která je však způsobená traumatem nebo zkušenostmi toho dotyčného. A úplné pravdy o filmu může dosáhnout jen člověk, který si vše vyřešil a vidí film pohledem celku.
Takže třeba paní Valerie je ve filmu znázorněna hodně špatně. Ale je to tak jen proto, že nevíme, co se jí stalo. Kdybychom to věděli, už bychom ji chápali. Ale ač bychom ji jako osobu chápali, pořád by její chování bylo zavrženíhodné. A až bychom si to stejné uzdravili v sobě, tak bychom ji mohli vidět jako osobu, jejíž chování má své kladné a záporné stránky. A úplně nakonec by se stala jedinečnou a úžasnou osobou. Protože druzí jsou takoví, jak vidíme sebe.
Rozdíl mezi mnou a mým chováním.
Vím, že je to neuvěřitelné, ale pravdou i pro vás může být, že každý člověk je dobrý. Ale když mi nevěříte, tak si to můžete přeložit: Chci žít ve světě, ve kterém je každý člověk dobrý a problémem je jeho chování, které se může změnit? Nebo chci žít ve světě, kde každý člověk je zlý? Tedy i já? A chování nelze odlišit od člověka? Takže když člověk jedinkrát udělal něco zlého, už je navždy zlý?
Lidé, kteří pochopili, že chování může být změněno, jsou laskaví k jiným i k sobě. Ale umí být nemilosrdní vůči chování druhého. Protože někdy to nejde jinak, než po zlém. Ale zle se chovají k chování, ne k tomu člověku.
Zatímco lidé, kteří to zatím ještě nepochopili, jsou odsouzeni žít ve světě zla, které se nedá odpustit. A proto jsou nelaskaví k druhým a i k sobě. A přitom neumí jasně se postavit něčímu chování a zarazit ho. A jak se budete cítit jako žádným svým zlým chováním neposkvrněné miminko, když se dostanete do světa, kde jste milováno, ať uděláte cokoliv a kde se mamka postará o to, abyste neublížila sobě ani ostatním? A jak se budete cítit ve světě, kde jste zlé z principu?
Chování tchýně je vysvětleno
Ale tady dám rovnou svůj překlad: Tchyně byla neschopná trvalého vztahu s mužem, tak otěhotněla se ženatým mužem, který si ji nevzal. A to, že byla neschopná vztahu je doloženo tím, že si celý život nenašla muže. A místo muže měla svého syna. A pak je přirozené, že ho nechtěla dát jiné ženě. Protože syn byl pro ni vše. A kdyby se nenašla taková schopná manipulátorka jako byla Valérie, tak by i její syn byl odsouzen k životu se svou matkou. A až po její smrti by měl šanci si najít ženu na trvalo.
A kdyby se paní Monyová cítila být v roli tchyně, tak by celý film vypadal jinak. A vy byste teď nebrečela nad osudem laskavé a hodné Sylvie, ale viděla byste Sylvu skrze oči své tchýně jako mrchu, která jí chce odvést jejího syna a dělá ji naschvály. Což byla „pravda tchýně“.
Ale přesto je vidět pravda
A vy ji uvidíte, až budete nestranní. Tedy přesněji až dokážete být na straně všech. Ne protože se s nimi ztotožňujete. Ale protože umíte chápat „pravdu každého“. A pak uvidíte pravdu jako takovou.
A pak dokážete tchýni rozumět a díky tomu být s jejím utrpením natolik, že ona si své utrpení uzdraví a sama od sebe ustoupí svému synovi a snaše. A pak už nebude žádný prostor pro Valérii. A ta si buď bude hledat jiného Hynka nebo najde sílu se podívat na své utrpení a až si ho uzdraví, tak už nebude muset manipulovat.
Kdo uvidí pravdu, ten vidí i problém,
který ji zabraňuje prožít. A pak je to vaše volba, jestli chcete od daného člověka pomoct, abyste i vy mohl žít pravdu = lásku = spokojenost. Nebo jestli se postavíte za „svou pravdu“. A toho člověka, který vidí pravdu, odmítnete a budete žít život, jak ho máte předurčený svými traumaty.
Připojte se ke skupině O zdraví a vztazích
https://www.facebook.com/groups/dotazyzdravi Tam se snažíme o spolupráci klasické medicíny a vědoteriky. Vědoterika je to nejlepší a nejúčinnější z ezoteriky vybrané na základě vědeckého pozorování výsledků.
Přihlásit na kurz se můžete tady.
MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků
aby se ona mohla stát tou Valérií, která využije manipulace tchýně k tomu, aby ji pak její manipulaci vrátila zpět a díky tomu si vzala jak syna, tak dům. A přesto je nejméně 1 muž, který ji obdivuje kvůli tomu, že „když dá chlapovi sex, tak pro ni udělá první poslední a docílí tak toho, co chce“. A zatímco pro mě by bylo takové chování ženy důvodem, proč se s ní rozejít, tak tento muž své ženě má za zlé, že ona ho nechce takhle manipulovat. A protože on v ní vyvolává špatné pocity, tak ona neumí předstírat touhu, když ji on svými činy zašlapává. A přestože by bylo nejlepším řešením, kdyby to ona udělala jak to chce on, tak k tomu by potřebovala být tak bezcitná, jako Valérie.
Když chcete spravedlnost pro Valérii,
tak vězte, že ona je potrestána už svou povahou. Stejně jako je potrestána tchýně, jak je ukázáno ve filmu, tak i ona bude „potrestána“. Protože není možné necítit důsledky svých činů. Někdo je potrestán karmou hned, někdo na sklonku svého života a někdo až skrze své děti. Protože naší smrtí náš život nekončí. V našich dětem naopak pokračuje. A sice je to strašné zjištění, ale život takhle funguje, ať my si o tom myslíme, co chceme. Když my máme sílu, abychom od sebe karmu odpoutali, naše děti ji mohou, ale nemusí převzít. Ale naši vnuci už nemají volbu a karmu musí na sebe převzít, ať chtějí nebo nechtějí.
A tak lidé, kteří nesnášejí pana Babiše, tak stačí když se podívají na jeho syna a hned uvidí karmu v praxi. A pan Babiš ji uvidí nejpozději v okamžiku své smrti, kdy se mu zjeví celý jeho život. Který z hlediska nás bude trvat maximálně 5 minut, než zemře, ale pro něho to bude nekonečně mnoho. A to udělalo jeho chování. Ze kterého se může kdykoliv uzdravit. Protože pan Babiš jako osoba je čistý. Jen je znečištěn jeho chováním.
A když někomu přejete, aby byl potrestán, přejete totéž i sobě.
Dokud se stavíte na něčí stranu,
nenáte šanci skutečnou pravdu poznat. Protože více nebo méně vidíte jen svou pravdu. Až se osvobodíte z potřeby mít „svou pravdu“, až tehdy můžete zažít skutečnou pravdu.
Na něčí stranu se stavím, dokud si vážím svého života
Až se dostanete na úroveň, kde vám bude jedno, zda žijete nebo jste mrtvý, pak vám bude jedno, jestli vás někdo zabije nebo ne. A já doufám, že se na tuto úroveň nikdy nedostanu. Protože podle mě je to falešná pravda. Ale možná se pletu. V každém případě rozumím tomu, proč bylo na