Skutečná příčina nemocí

Publikováno: 2.10.2023

Skutečná příčina nemocí

       Podle medicíny je příčinou bakteriálního zánětu baktérie. A má pravdu. Po nasazení antibiotik se zánět uzdraví a vše je ok.
       Ale co když za měsíc je tady zase?
       Takže se musím ptát: Proč ta baktérie u jednoho člověka po podání antibiotik zmizí napořád, u druhého jen na rok a u třetího jen na chvíli?

Co když skutečnou příčinou je „to, proč jsem náchylný“

       Ale běžné je vzít si antibiotika, antipyretika, analgetika a všechna další anti- a být s tím v pohodě. Nemám nic proti tomu. Ale lidé, kteří mají pořád a pořád problémy, musí hledat dál.
       A pak třeba zjistíme, že dítě je nemocné, protože „už nemůže slyšet, co se doma děje“ nebo „už se doma nemůže nadechnout“
       A kupodivu v prvním případě bude mít častěji záněty středního ucha, zatímco v tom druhém bude spíš trpět na záněty cest dýchacích. Skoro to vypadá na to, je tam nějaký vzorec.

Když vyřešíte skutečnější problém,

       zmizí tendence k nemocem i bez braní antibiotik. Když vyřešíte povrchnější problém a skutečný problém nevyřešíte, ten problém přetrvá, i když příznak může zmizet.
       Klasická medicína je vynikající při řešení život ohrožujících stavů. Ale ve všech ostatních případech máme na výběr. A na každém z nás je, pro co se rozhodneme.

Když paní přestala mít problém s tím „svého manžela cítit“,

       stal se zázrak a najednou postcovidový syndrom byl pryč.
       Když přijmete svou matku, najednou může zmizet astma. Když si uzdravíte problém se svým otcem, najednou je z vás cítit více mužské síly.

A co děti?

       Děti obvykle přebírají problémy za své rodiče. Takže s dětmi nepracuji. Platí pravidlo: Děti ke mně můžou přijít po 15.roku věku, když chtějí. A dřív jen, když opravdu moc chtějí.
       A aby to bylo v pohodě, tak bude lépe, když se Vašeho dítěte zeptáte, zda mu smíte pomoci. Pokud řekne Ano, je to v pohodě a můžete řešit přímo jeho. Pokud řekne Ne, tak to musíme udělat jinak a oklikou.
       Jedině v případě závažné nemoci, na kterou klasická medicína nestačí, můžete přijít i s velmi malým dítětem.
       Stejně tak v případě, že byste neměla hlídaní, tak dítě vezměte s sebou a postaráme se o něj.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz