Analýza ženské a mužské energie

Analýza ženské a mužské energie

       Dostal jsem tuto odpověď na můj článek Když muž nezvládá: „Tolika slov ... muže, co posuzuje nakolik je žena sto ponořit se do ženské energie. Možná méně té konstruované duality ( ubylo by slov ) a zůstal by respekt k druhému, to pro partnerství ( jakékoliv ) stačí. Jen by nebyl pro koho mentor ...“
       Na mých kurzech učím mimo lidi, aby viděli a slyšeli. Ne jen to, co je zjevné na první pohled. Ale aby uměli nahlédnout pod povrch. Jeden z mých učitelů říkal, že vše podstatné o člověku poznáte za jednu minutu. Byla to pro nás revoluce, protože všichni učitelé předtím totéž dokázali za několik hodin.
       Takže co vše se lze dozvědět o člověku z pár řádek. A současně ke každé vlastnosti přidám, zda patří k mužské či ženské energii.

Analýza

       Zkuste vnímat slova a energii slov plně. Protože zde máme k dispozici jen slova, můžeme se snadno zmýlit, protože slova říkají jen méně než 30% informace. Kdyby byl k dispozici záznam paní na videu, poznali bychom daleko víc a s větší jistotou.
       Takže první, co lze z mailu poznat – je paní přátelská? Je ráda, že jsem použil tolik slov, že jsem muž, který si dovoluje posuzovat, nakolik je žena v ženské energii, že podle ní konstruuji dualitu? Je ráda, že jsem pro někoho mentor?
       Dovoluji si tvrdit, že odpověď není milá a hladivě přátelská. Přátelství je vlastnost ženské energie, nepřátelství mužské energie. Teď si možná řeknete: Tak to muži nemohou být kamarádi? Samozřejmě, že mohou. Ale všimněte si, že i kamarádi často soupeří. Pro mnoho mužů je i kamarád tím, koho si mohou dobírat.
       Pokud máte problém s pojmem mužská a ženská energie, zaměňte je za slovo jang a jin. V tomto pojetí není ženská energie to, co mají ženy, ale prostě ta půlka reality, kterou vyjadřuje ženská energie.
       Další věc, že i muži mohou být zcela a totálně kamarádští a nezmenšuje to jejich mužnost, ale patří to prostě k ženské energii. Proto musím dodat další věc: není cílem, aby muži byli jen v mužské energii. To by byli nesmírně tvrdí. Ani ženy jen v ženské energii. Ale pro začátek by muži měli umět plně mužskou energii a pak se naučit i ženskou a naopak.
       Je důležité vědět, že přátelství je způsob, jakým se chrání to jemné, citlivé a zranitelné. Když si udělám přátele ze všech, nikdo mě neublíží.
       Naopak nepřátelsví je způsob, jak to silné může ochránit to jemné. Proto se muži musí naučit nepřátelství, aby uměli ochránit ženu. A jak jsem psal v článku článek Když muž nezvládá, je potřeba určitá míra mužské lásky (tedy ukázání hranic) i k tomu, aby v rodině nebyl chaos. Samozřejmě v rodině by to nemělo mít podobu nepřátelství, ale určitá zdravá míra agresivity vůči ohrožení zvenku je pro fungování rodiny nezbytná.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

 

Má muž právo mluvit o ženské energii?

       Z odpovědi na mne dýchá nevyslovená námitka: Jak může muž vědět, nakolik je žena sto se ponořit do ženské energie? Na to je jednoduchá odpověď. Nemusím být dítě, abych poznal, zda dítě je v dětské energii nebo přezodpovědnělé. Nemusím být psychotik, abych poznal, zda druhý je psychotik. Nemusím být opravář aut, abych poznal, že mi druhý auto nespravil.
       K mužské energii patří zpochybňování, k ženské energii patří přijetí. V podstatě by se dalo říct, že celá ezoterika je o ženské energii.
       Paní jednoznačně nepřijímá můj pohled na věc. Ale ani se nechce dozvědět víc, svůj pohled má spíše hotový, než by se ptala. Což je opět vlastnost mužské energie. Muži se vždy potřebovali rozhodovat rychle i za tu cenu, že to nebude úplně správně. Je třeba šíp vystřelit, i když jsem nezaměřil úplně dokonale, protože když nevystřelím teď, to zvíře zmizí a nebude na co střílet.
       Naopak ženská energie tím, že věci přijímá, tak se může kontinuálně učit. Proto jsou ženy každou chvíli jiné. Protože se ladí v každém okamžiku na jiný aspekt reality.
       Všimli jste si, že paní odsuzuje mé posuzování? Tedy posuzuje a řekl bych, že přímo i odsuzuje. Opět vlastnosti mužské energie.
       Největší sranda je, že já neposuzuji, ale popisuji příhodu, která měla na dotyčné pozitivní vliv. Tunelové vidění patří také k mužské energii. Ženská energie naopak vidí celek, vidí les i stromy.

Je dualita?

       Nejvíc mě zarazil výraz konstruovaná dualita. Je to svým způsobem pravda. Dualitu můžeme překročit a dostat se do jednoty. Ale jsem si jistý, že člověk, který poznal jednotu, už bude reagovat úplně jinak. Kdo skutečně poznal jednotu, musel předtím poznat obě krajnosti a tudíž nebude nepřátelský k ničemu. Takový člověk pravděpodobně vůbec na facebooku nebude, pokud bude, jen to tiše přijme a maximálně si pomyslí: Ten je ještě daleko. Ale daleko spíše ani to ne. Spíš pocítí lásku a jen ji pošle do světa.
       Podstatné je, že dualita není vykonstruovaná. Existuje den i noc a rozdíly mezi nimi jsou jasné. Teplo a zima, láska a nenávist, chlad a vášeň, ticho a hluk a mnoho dalších. A je jen na nás, jestlo chceme bdít v noci a spát ve dne, stavět domy v mrazu a lyžovat v létě nebo jestli děláme věci v souladu s původním určením. Protože dům postavený za tepla bude mít delší životnost a nižší cenu. Spánek před půlnocí ve tmě je hodnotnější, než spánek ve dne.
       Krásná je věta: „Zůstal by respekt ke druhému“ spolu s větou: „Jen by nebyl pro koho mentor.“
       Krásné vyjádření respektu, že? Mimochodem respekt je vlastnost ženské energie.
       Takže jaký to máme výsledek? U paní vidím mužskou energii 5x, ženskou ani jednou.
       Znamená to, že paní je špatná? Vůbec ne. Je absolutně na každém z nás, jak bude žít. Já neříkám lidem: Musíte být takoví nebo onací. Spíš jim říkám: Zamyslete se, zda to, jak to máte, Vám slouží. Nejhorší na tom je, že nenabízím snadnou cestu. Ona totiž neexistuje. Snadné cesty často slouží k tomu, aby nás zotročily. Svoboda je málokdy zadarmo nebo snadná.
       Nepotřebuji, aby se paní změnila. Ale své články píšu proto, aby se mohla zastavit a zamyslet. A pokud zjistí, že tak, jak to má, je to nejlepší pro ni, pak je to ok. Já nepotřebuji měnit svět, já mu to nabízím.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde