Manipulace a odvaha

Manipulace

       Tak jsem si po dlouhé době otevřel facebook a hned první zpráva byla: „ALE JESTLI TO NEPOŠLEŠ TOLIKA LIDEM KOLIK TI JE TAK SE TO NESPLNÍ A BUDEŠ MÍT CELÝ ROK SMŮLU.‼A SNAŽ SE TO POSLAT DO 24 HOD „
       Začátek není vidět, jen tohle.
       Není to krásně vyděračský mail?
       Proč se tyhle vyděračské maily šíří? Mnozí to myslí dobře. Když jsem si pak přečetl začátek zprávy, tak ta byla moc hezká. Až bych řekl, že falešně pozitivní. Kdyby to byla skutečná pravda, nemusí mě vydírat ani mi vyhrožovat.
       Musím přiznat, že jsem s tím chviličku zápolil. No jo a co když skutečně budu mít smůlu?
       Ale co je horší? Mít smůlu celý rok nebo do toho namočit další lidi a ty nutit, aby to buď poslali dál nebo budou mít smůlu celý rok? Ale pozor tím to nekončí – nakonec budou buď všichni lidé přeposílávat v čím dál větším počtu tuhle zprávu, až úplně zahltí internet nebo budou mít všichni smůlu.
       Buď to není pravda – a pak proč to posílat?
       Nebo to je pravda – a pak nechci své spolufacebookovníky do těch sraček namáčet.
       Prosím, až Vám zase přijde nějaká taková zpráva, zkuste uvidět, že je to to manipulace. A neobtěžujte tím ty druhé. A mějte tu odvahu to zastavit. A jestli nutně musíte něco poslat, tak třeba jen něco jednoduše pěkného.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz