Co nesnáším

Co nesnáším, nechci, odmítám,

       je to, co mám v sobě nevyřešené. Často se říká, že vnější svět je zrcadlo, ale není to tak jednoduché.
       Když nesnáším zloděje, neznamená to nutně, že jsem zloděj. Ale mám téma zlodějství neuzdravené. A díky tomu k sobě přitahuji zloděje. A protože zloděje a zlodějny přitahuji, tak s tím o to víc bojuji. Ale čím víc s tím bojuji, tím víc to přitahuji. Je to takový začarovaný kruh.

Jak funguje princip zrcadla

  • V tom druhém vidím, kdo jsem nebo
  • kým nechci za žádnou cenu být.

Proč je to důležité

       Každý člověk chce něco vědomě a něco podvědomě. Kdybychom obvinili každého, kdo bojuje proti lži z toho, že je lhář, dopustili bychom se
       1. Nepravdy
       2. Zbytečně bychom obvinili ty, co skutečně nechtějí lhát (problém se lží budou mít lháři a ti, co za každou cenu nechtějí lhát. Ti druzí nejsou lháři a naše nařčení by je zbytečně odsoudilo.)

Pohled do větší hloubky

       Ale pojďme dál: Řekli jste si někdy: „Hlavně nechci být černoch“? (Pro černochy ta otázka zní: Hlavně nechci být běloch) Proč? Protože není možné, abyste se stal černochem, když jste běloch. Prostě není třeba se bát něčeho, co v žádném případě nehrozí.
       Když někdo nechce být lhář, znamená to, že v jeho podvědomí je nějaká část, která chce lhát. Kdyby tam nebyla, nebylo by proti čemu bojovat ani se vymezovat.
       A kdyby ve mně nebyla část, která je ochotná se nechat obalamutit, poznal bych, že mi někdo lže a prostě bych se mu vyhnul.
       Proto tolik lidí nebojuje se lží, protože to mají uvnitř vyřešené a tudíž jim lež nehrozí.
       Když se lží bojujete, prozrazujete tím, že Vám hrozí. A to vidíte v tom zrcadle. Ale nevidíte tam, zda se bojíte, že Vy byste lhal (protože ve svém podvědomí – mimo svou kontrolu – máte něco, co chce lhát) nebo zda se bojíte, že Vám budou lhát (protože ve svém podvědomí – opět mimo Vaši kontrolu – máte něco, co se chce nechat obalamutit).
       A je jedno, jak dlouho a jak moc budete bojovat se zrcadlem. Nikdy nebude trvalý pozitivní výsledek. Protože na místo jednoho zrcadla přijde další. A další. Na světě je nepřeberně zrcadel.
       Naopak když si to uzdravíte v sobě, zrcadla Vám to přestanou ukazovat.

Co je lepší?

       Vyřešit si to jednou a navždy
       nebo s tím zbytečně bojovat celý život?
       To je na Vás. Pokud si chcete začít uzdravovat svou temnou stránku (která se projevuje tím, co nesnášíte na sobě a na druhých),jste vítáni na kurzu Přijetí a uzdravení temné stránky.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz