Když muž nezvládá

Když muž dělá chyby

       Mnoho žen nemá partnera a říká, že by chtěly pořádného chlapa. Ale kupodivu žádný nepřichází. Pořád potkávají jen muže, kteří nesplňují jejích požadavky. Jedním z důvodů může být i to, o čem budu psát dnes.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

 

Když muž není větší, žena se nemůže opřít

       Vztah funguje dobře, když žena k muži vzhlíží a může se o něj opřít. Jakmile začne žena vnímat svého muže jako další své dítě, vztah skončil, i když formálně k rozvodu nedojde.
       Na týdenním kurzu byla dvojice, která se má ráda, ale mají problémy. Žena je rychlá, zvládá věci, muž začal mít potíže s alkoholem a některé věci nezvládá.
       Dostali k dispozici nový život. Na tomto kurzu mají totiž účastníci možnost zažít „nový“ život, kde si muž vybere svou ženu a s tou „má děti“ a prožijí spolu celý život. Učí se dělat věci přirozeně a já mohu zasáhnout, když něco nefunguje, jak má.
       Dokud byly „děti“ malé, vše fungovalo dobře. Ale jakmile děti vstoupily do puberty, začalo se vše muži hroutit pod rukama. Bojí se použít svou agresivitu a sílu, takže ho děti začaly zlobit a neposlouchat. Došlo to tak daleko, že jedno z dětí muselo dostat na zadek. Zde musím upozornit na dvě věci: 1. je to skutečné na zadek. 2. dítě má možnost to kdykoliv ukončit kouzelným slovíčkem, tedy se nejedná o žádné násilí bez vědomí bitého, ale o něco, s čím musí oba souhlasit.
       “Dcera“ svého „otce“ doslova provokovala, na nějaké úrovni toužila po tom, aby za své zlobení mohla být potrestána, aby pocítila tátovu sílu. Nicméně táta to neustále nedokázal. Nakonec se do toho vložila máma a začala ho poučovat, jak to má udělat a chystala se to udělat sama.
       V tom okamžiku jsem ji zastavil a zeptal se, zda i nadále chce, aby to celé bylo na ní. Protože si předtím na toto hodně stěžovala, bylo snadné ji přivést k pochopení, že když to zase udělá za něj, nikdy si neodpočine.

Co musí udělat žena, i když má pravdu

       Tato žena měla pravdu. V její přítomnosti děti nezlobily. Uměla to udělat tisíckrát lépe, než její muž a desetkrát rychleji. A přesto, čím víc by trvala na tom, že ona má pravdu a že to má udělat ona nebo on podle ní, podlomila by své manželství a vzala by si možnost se o svého muže opřít.
       Proto jsem jí nabídl, aby se svému muži uklonila. Je těžké se uklonit někomu, kdo právě selhává, ale už chápala princip, tak se nakonec neochotně uklonila. Děti se ptaly, co máma provedla, že je trestána. Vysvětlil jsem jim, že není trestána, že pouze dává možnost tátovi, aby se naučil to, co zatím neumí.
       A znovu jsem trpělivě muži vysvětlil, co má udělat. Nakonec to muž zvládl, i když ne dokonale. Tím, že se mu žena uklonila a dala mu pocítit, že mu chce věřit, že to zvládne, posílila jeho odhodlání se naučit něco, co dosud neuměl. Tím, že odmítal použít svou sílu, dělaly si z něj děti srandu. Když pak svou sílu použil, jeho pouto s dětmi se posílilo. Právě v této rodině se děti s rodiči loučily s takovým dojetím, jako málokdy.
       Co ale bylo ještě důležitější – žena mu mohla začít zase věřit, že zvládne i to, co předtím nikdy nezvládl. A když se mu to podařilo, mohla se o něj zase začít opírat.

Když muž nezvládá, žena má tři možnosti

       Je jedno, co to je. Když cokoliv muž nezvládá, má žena jen několik možností:
       Může to být něco, co pro ni není důležité, aby muž uměl. Pak není problém a nijak to nezmenšuje možnost, aby se o něj mohla opřít. Může se opřít, i když to udělá sama nebo si na to někoho najmou.
       Když to ale tak není, má v podstatě jen tři možnosti:
       1. Buď to začne dělat místo něj nebo se na něj zlobit, že to nedělá nebo se tím potichu sžírat nebo se na něj začít dívat jako na dítě. Ve všech případech přichází o možnost se o něj opřít. A dřív nebo později bude v ohrožení i jejich vztah.
       2. Nebo ze vztahu rovnou odejít.
       3. Nebo si ho ponechat v úctě i tak a dát mu možnost, aby se to naučil, i když to ještě neumí. Nejtěžší je to právě tehdy, když to žena umí lépe, než muž. Pak to buď bude dělat pořád za něj nebo mu dá čas, aby se to naučil.

Paradox, díky kterému žena nemůže ze svého muže ani syna udělat MUŽE

       Problém je v tom, že mu při tom nesmí rozkazovat. Může být tichou poradkyní nebo ještě lépe se stáhnout. Ale když se to muž nenaučí sám a nemá mentora jako na kurzu, od kterého se to může naučit, nezbyde nakonec nic jiného, než aby se to muž naučil od ní, pokud to ona umí lépe.
       Mít doma autoritu nejde delegovat na jiného muže. Oprava pračky nebo vymalování je v pohodě. Ale jsou základní věci, které musí muž zvládnout sám. Musí ulovit mamuta, musí si udržet respekt a autoritu a žena se o něj musí být schopna opřít. Když tohle deleguje na ženu, bude problém. A když to deleguje na jiného muže, manželství skončilo.
       Pro ženu je to velmi náročné, protože to musí udělat s úctou a současně tak, aby se to muž naučil, i když je to pro něj těžké. Proto je daleko lepší, aby se to naučil od někoho jiného, protože když se to naučí bez ženy, stoupne na ceně o hodně víc, než když se to naučí od ní.
       Je to paradox, který vysvětluje, proč je dnes tolik rozvodů. Čím víc ženy umí a dokážou, tím je pro muže těžší být tak dobří, aby k nim mohly ženy vzhlížet. Obzvlášť když jsou mužům odpírána práva na plný projev jejich síly. Ale paradoxně na to nejvíc dolácejí ženy. Proto je tak důležité, aby ženy pochopily, co mají dělat, aby mohly báýt milovány a milovat a opřít se.
       Protože pokud se žena nenaučí mít k mužům a zejména svému muži úctu, nakonec to bude muset všechno zvládnout sama.
       Je to nespravedlivé, ale nejde to jinak, když to má fungovat. Buď žena bude lepší, než její muž, ale pak se o všechno bude muset starat sama. Nebo povzbudí muže, aby ji přerostl a pak to on s radostí bude dělat pro ni.
       Aby to bylo ještě těžší, žena to musí v takovém případě muže naučit, ale musí to udělat tak, aby nepodlomila jeho autoritu. Ne kvůli němu, ale kvůli sobě. Protože když mu podlomí autoritu, on přestane být jejím mužem, o kterého se může opřít. Nesmí mu rozkazovat a současně mu někdy musí rozkázat, když to bez toho muž neudělá. To je extrémně těžké, důležité je, že když to žena dělá z ženské energie a s plnou úctou, bude to fungovat, i když slova budou špatně. A naopak, když to bude dělat bez úcty, bude ji muž muset neposlechnout, aby nebyl její poslušný služebníček a mohl aspoň trochu zůstat mužem.
       Proto žena nemůže donutit svého muže nebo syna, aby se stal MUŽEM. Protože když to muž udělá na základě jejího rozkazu, naučí se jednotlivé dovednosti a stane se víc MUŽEM. Ale protože ji poslechl, současně se tím stane méně MUŽEM. A když to na základě jejího rozkazu neudělá, stal se víc MUŽEM, protože neposlechl ženu, ale nestane se víc MUŽEM, protože se nenaučil dovednosti, které by z něj udělaly více MUŽE.
       Naopak ŽENA v ženské energii spustí mužovu touhu se o ni starat, aniž by mu rozkazovala a to jediné funguje. Ale problém je, že skutečná ženská energie je něco, o čem drtivá většina žen nemá ani potuchy.
       Ideální samozřejmě je, když má žena od začátku muže, který je větší, než ona. Ale zde je důležité pochopit, že dnešní žena (s nedostatkem ženské energie) nakonec najde i na tom sebevětším muži nakonec něco, co bude v nepořádku. Protože kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Neznamená to, že by to ženy měly mužům ulehčovat. Pouze to nesmí ztěžovat nad míru. Ta míra je pro každý vztah jiná a postupem času by měl muž růst tak, aby to nakonec zvládl i s maximálním snahou ženu mu to ztížit.

ŽENA v ženské energii není slepice

       Zde musím upozornit, že žena v ženské energii není slepice bez mozku, která slepě k muži vzhlíží. Právě naopak – je dostatečně chytrá na to, aby si nedala vzít, počem touží, tedy rodinu a muže, o kterého se může opřít. A nedá si to vzít od těch, které předstírají, že jsou chytré a přitom ztratily schopnost si udržet fungující rodinu a muže, o kterého se mohou opřít. A to jen proto, že se bály, že něco ztratí, když by byly ŽENAMI.
       ŽENA je chytrá a může klidně vést svou vlastní firmu. Ale doma je příliš chytrá na to, aby si nechala zkazit manželství feminismem. (Tomuto mému tvrzení odpovídá i to, že nejsnáze jdou do ženské energie ty ženy, které ovládly mužskou.)
       Proto se uklání svému muži, aby se i na základě toho a pro ni chtěl stát ještě více MUŽEM.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich