Jak mít dost peněz

Jak mít peníze

       To je pro mnoho lidí hodně důležitá a závažná otázka. Moje odpověď je: Nestarejte se o peníze na prvním místě.
       Kdykoliv jsem v životě dělal něco pro peníze, nic moc z toho nebylo. Bylo pár výjimek, ale fungovalo to jen tehdy, když mi to kromě peněz přineslo i něco jiného.
       Ale jakmile měly být výsledkem jen peníze, obvykle to nedopadlo dobře.
       Dělejte, co Vás naplňuje, čím žijete, co byste dělali i zadarmo. Přinejhorším nezískáte žádné peníze, ale dostanete mnohem víc. A pravděpodobně dostanete i peníze.
       To je samozřejmě velmi těžké. Kdo se o peníze nestará na prvním místě, pro toho je tosnadné, protože to už umí. A ti, co mají málo, se samozřejmě o peníze starat musí. Protože kdyby to nedělali, jak by dopadli? Nenabádám Vás k nezodpovědnosti, právě naopak. Starejte se o peníze, ale nevěnujte jim celý svůj život. Prostě žijte a dělejte, co Vás naplňuje a peníze obvykle nějak přijdou. A když ne, tak holt nějaký čas věnujte jen penězům. Ale nestavte si je na první místo.

Hodnota

       Bezpochyby lze vydělávat peníze i pouhou spekulací. Pokud chcete strašně moc peněz, asi je to ta nejlepší cesta. Ale Steve Jobs na konci života prohlásil (a není sám), že v určitém okamžiku měl přestat vydělávat peníze a soustředit se na to podstatné.
       Prostě moc peněz nepotřebujete. Potřebujete rozumné peníze. A ty získáte, když dáte lidem hodnotu a současně tím dáte nejvíc i sami sobě.

I samotné peníze mají hodnotu

       Mnozí lidé bez peněz ve skutečnosti penězi opovrhují. Peníze jsou také důležité. ALE: Nejsou důležitější, než lidé. . Na kurzu tohle děláme tím, že se nejdřív penězům ukláníme. Tím uznáme jejich hodnotu. A pak kopii bankovky roztrháme. Tím ukážeme sami sobě, že my jsme důležitější, než peníze. To je mimochodem hodně důležité cvičení: Mnoho lidí mělo v dětství pocit, že peníze jsou důležitější, než já. A proto tu bankovku trháme. Peníze jsou důležité, ale nejsou cennější, než já.
       Raději budujte to všechno ostatní a peníze přijdou. Pokud to budete dělat dobře, časem budete dobří a peníze přijdou.

Nechte se ocenit

       Dovolte lidem, aby Vám zaplatili. Dělejte něco, za co Vám lidé budou chtít zaplatit. Bylo jen málo lidí, kteří mi zůstali dlužní za kurzy, i když jsem to docela často dával na splátky.
       Pro většinu účastníků mých kurzů je důležité mi zaplatit, aby mohli přijít na dalš kurz. Dokonce i když to nekontroluji moc často, obvykle se nemusím o peníze hlásit. Spíš se mi hlásí samotní lidé, že už mi mohou doplatit, protože vědí, že nelze čerpat z mých kurzů, když mi zůstanou dlužní.
       U pronájmů si to už musím hlídat daleko víc, protože nenabízím tak jedinečnou hodnotu jako v případě mých kurzů.
       A vím, že třeba ve stavebnictví a nejen tam je situace taková, že dolování peněz z dlužníků vyžaduje velkou část pracovní doby.

Přítok

       Čím si zabraňujete v přítoku peněz? Děláte dost pro to, abyste měl/a víc zakázek a klientů?
       Poruchy přítoku peněz lze nejlépe uzdravit v konstelaci, kde je vidět i to, co běžně vidět není.
       Na kurzu Já mám peníze často děláme minikonstelaci, kde si někoho postavím za peníze. A je hned jasně vidět, jak peníze ode mě odcházejí nebo mě odmítají nebo se naopak se mnou radostně vítají a chtějí u mě být.

Vděčnost

       Na kurzu se také učíme, jak s radostí a vděčností platit. Věřte, že když mi zákazník zaplatí s radostí, mám hned větší chuť pro něj udělat víc. A když jsou peníze posílány dál s radostí a vděčností, chtějí se vrátit.
       Když je naopak u sebe držíme, ony se cítí podobně jako žena, která je nucena být s mužem. Když peníze pošlete dál s radostí a mezitím se o ně láskyplně, ale ne nábožně staráte, stáváte se pro peníze přitažlivým.

Odtok

       To, že posílám peníze dál s radostí, nezmanená, že bezuzdně a zbytečně utrácím. Peníze slouží k tomu, abych si za ně pořídil radost. Ale ne k tomu, abych je co nejychleji utratil.
       Takže se dívejte, za co utrácíte. Najděte levného dodavatele plynu, elektřiny, povinného ručení. Protože v těchto případech je jedno, jakého máte dodavatele, i když zkrachuje, jste jištěni dominantním dodavatelem.
       Naopak si nevybírejte nejlevnější pojistku, auto, ledničku či dům. Ale ani nejdražší. Najděte nejlepší poměr cena/ výkon nebo si dopřejte miláčka, ke kterému Vás srdce táhne. Ale nikdy na úvěr, který je nad Vaše možnosti.
       Čím větší přítok, tím méně musíte šetřit a víc si můžete dopřát.

Neutraťte všechno

       Vždy si nechte železnou rezervu. Nikdy nevydávejte peníze za něco, co si nemůžete dovolit. Nesnažte se ohromit druhé svým bohatstvím. Peníze slouží k radosti a úspoře času, ne k tomu, aby nahrazovali Vaše sebevědomí.

Sebeúcta

       To je další důvod, proč dělat něco užitečného. Když na konci kurzu slyším, jak mi všichni děkují, hřeje mě to víc, než peníze. Samozřejmě jsem za ně rád a mám dobrý důvod, proč to nedělat zadarmo (lidé by si toho nevážili a přitahoval bych k sobě lidi, kteří si nechtějí nechat pomoct). Nicméně pochvala od kurzistů je nejméně tak dobrá jako peníze, které mám a které mi přejí, protože jsem jim dal víc, než oni mě.

Nepodbízejte se cenou

       Na začátku jsem chtěl dělat kurzy za 1000 Kč. Měl jsem dobrou inspiraci k této ceně od pana Velechovského a chtěl jsem tuto cenu, i když bylo jasné, že se lidem věnuji podstatně víc individuálně a že nemohu mít na kurzu počet lidí, jako má on. Naštěstí mi kolegyně vysvětlila a kineziologicky vytestovala, že se nemám podbízet. Jakmile jsem zvedl cenu na dvojnásobek, zvýšil se zájem o mé kurzy. Ta cena byla úplně přesná. Když jsem ji pak o několik let z objektivních důvodů zvýšil o pouhých 400 Kč, následoval propad příjmů.
       Dnes už je ta cena správná, ale chvíli nebyla. A já přidal příliš rychle.
       Takže další ponaučení: Nepřežeňte to s cenou. Nahoru se dá jít vždy. Dolů je to obtížnější, protože kdybych pak snížil cenu, bylo by to nefér vůči těm, co zaplatili víc.

Slevy jen pro ty, co je skutečně potřebují

       Nejeďte na Slevomaty. Nebo najděte něco, co Vaši cenu nepohřbí. Nedávám žádné sezonní slevy, protože tím bych lidi učil, aby si počkali, až bude sleva. Mohu si to dovolit, protože nemám konkurenci.
       Nabízím něco, co nikdo jiný. Ano, je spousta konstelatérů. Ale nikdo nedělá to, co já. Je pár učitelů mužské energie, ale nikdo nenabízí co já. A je mraky učitelek ženské energie, ale žádná z nich z principu nemůže dát to, co já. ( A krása je v tom, že ačkoliv to zní absurdně, já mohu dát něco z toho, co ony. Ale to jen proto, že jsem šel svou cestou a našel to sám).

Nebuďte zaměstnanec

       To je asi nejdůležitější: Pokud chcete svobodu a hodně peněz, v zaměstnaneckém poměru to nezískáte. Na druhou stranu je vždy něco za něco. Jako zaměstnanec bych nikdy nepracoval tolik, jako když dělám na sebe.
       Takže jestli chcete hodně peněz, svobodu a málo práce, nebuďte ani OSVČ. Staňte se podnikatelem, který zaměstnává lidi nebo investorem.
       Na druhou stranu zaměstnanec má své výhody. Když zaměstnanec rozsvítí v kanceláři světlo, jde mu mzda. Když podnikatel rozsvítí v kanceláři světlo, jdou mu náklady.
       Zaměstnanec má nárok na dovolenou. Podnikatel, až si na to vydělá.
       Takže ten nadpis správně zní:Najdi co chceš a podle toho si vyber, zda chceš být zaměstnanec, OSVČ, podnikatel nebo investor.
       A abych nezapomněl: Být matkou je možná to nejdůležitější „povolání“. Jen k jeho správnému provozování potřebujete muže, který umí vydělat dost na to, abyste do práce nemusela, ale jen mohla.

Zákonitosti peněz

       Je ještě mnoho dalších zákonitostí peněz, které budeme probírat na kurzu Já mám peníze.
       Např. Mnoho lidí je chudých z loajality k předkům. Dejte jim úctu a dejte jim z každho jídla, které jíte.
       Nebo Mnoho lidí má hranici příjmu nebo disponibilních peněz, přes kterou se nejde dostat. Zjistil jsem, že když jsem si ke kurzům přidal další činnost, peněz nepřibylo. Prodal jsem výrobky, ale někteří lidé nepřišli na kurz, protože nechtěli mít nic společného s prodavačem. Je třeba si to vyřešit, pak hranice přestane existovat.
       Nebo Pravidlo 80-20. 80% příjmů dostanete od 20% zákazníků. Věnujte jim víc času.
       Je mnoho knih, které můžete přečíst. Zákonitostí peněz je ještě víc. Ale knihy Vám nedají to nejdůležitější: Osobní prožitek.
       Na kurzu budete žádat o peníze. Budete prezentovat sama sebe. Už jen to bylo pro některé lidi důležitější, než vyhrát pár tisíc.
       Také jsem zjistil, že i když je to kurz o penězích, někteří lidé si odnesli daleko důležitější výsledek: Větší sebeúctu.
       A mnozí lidé mi hlásili i větší příjmy.

Peníze se chovají jako ženy

       Když se bojíte, že peníze ztratíte, začnou odcházet. Když budete přitažlivý, budou se chtít vrátit.
       Když jste v mužské energii, peníze (i ženy) to přitahuje. Když jste rozplizlý/á, peníze to nebaví.
       Musíte vědět, na co peníze chcete. Když je jen chcete mít, budou se ohlížet jinde.
       Když se za penězi honíte, ony před Vámi zdrhají. Když jiim dáte najevo, že Vy jste důležitější, budou Vás chtít poznat.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat