Psí konstelace

Konstelace pro psa

       Před nedávnem jsem udělal zajímavý experiment – postavil jsem konstelaci, která měla za úkol pomoci zvířeti. Jednalo se o pejska a jeho strach. Samozřejmě si konstelaci sám pejsek postavit nemohl, to zařídila jeho majitelka.
       Bylo krásné sledovat oddaného psa, který věří své páničce. Stejně věřil i bývalému pánovi kdysi v minulém životě. Ale ten jeho důvěru zklamal a nechal ho utopit se bez pomoci. Jak se ukázalo, to poznamenalo jeho vztahy k lidem, kterým pak jen obtížně věřil.
       Já sám nevím, zda minulé životy existují. Ale řídím se radou jednoho lékaře, který také neví, zda minulé životy existují, opakovaně ale zažil, že když si někdo uzdraví trauma v minulosti, jeho problém se zlepší, i když víme s jistotou, že se dané trauma nestalo danému člověku v tomto životě ani žádnému z jeho předků.
       Je klidně možné, že je to jen pohádka, s jejíž pomocí si vyřešíme nějaké archetypální trauma, nicméně to, že „tato pohádka pomáhá“ je podobně nevysvětlitelné s pomocí současného paradigmatu jako existence minulých životů.
       Vůbec netuším, zda se psi vždy rodí jako psi, logicky bych spíše čekal něco jiného. I proto jsem nečekal, že se dostaneme do minulého života a že tam pejsek bude ještě oddanější svému pánovi, než nyní.
       Ale stalo se. Ta konstelace byla velmi dojemná, dokonce paní, která představovala psíka, si to velmi pochvalovala a řekla, že s pomocí této konstelace ze sebe dostala emoce „až z paty“. Takže i kdyby to psíkovi nepomohlo, nám všem přítomným do dalo hodně.
       Vím, že psi cítí a že mají citový život, přesto mě dostalo, jak hluboké ty city mohou být. A víte, co je nejlepší? Podle informací majitelky na procházce druhý den psíka neočekávaně pohladila cizí žena a on na ni nezaútočil ani nebyl vystrašený, což by se dříve stalo. Zatím to ještě stále může být náhoda, ale těch náhod se za pár hodin stalo tolik, že je velmi obtížné je přiřadit jen samotné náhodě.
       Jedna z účastnic mě inspirovala, abych udělal kurz pro zvířecí problémy. Takže jestli máte zájem, dejte mi vědět. Co je důležité, fyzická účast zvířete v místě konání není nutná, fyzicky přítomen musí být majitel nebo někdo, komu na daném zvířeti záleží a chce mu pomoct.
       Také je důležité vědět, že nejsem veterinář, jsem jen člověk, který má velkou zkušenost s konstelacemi a zdá se, že pro zvířata platí stejné nebo velmi podobné principy jako pro lidi.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz
„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich