Ponižování a povyšování

Ponižování

       Na článek Bojím se ponížení jsem dostal reakci:
       Ahoj Martine. Já bych Ti přála s láskou ve svém srdci, zažít to, jaké to je doopravdy být ženou mezi muži, kteří mají potřebu ji ponižovat, přestože ona sama nemá potřebu se nad ně povyšovat. A pak bychom si o tom mohli spolu popovídat.... Ale chápu, že se Tvůj článek líbí mužům.
       Můj článek nebyl pro muže. Je pro lidi, kteří nechtějí být ponižováni.
       Je samozřejmě možné, že tenhle můj článek zneužijí ponižovatelé. Ale k tomu není určen.
       Článek je pro lidi, kteří již nechtějí být ponižováni a chtějí pro to udělat víc, než se jen zastat sami sebe. (A i muži jsou ponižováni a někdy i jen od žen).
       To je samozřejmě ta úplně první věc. Problém je, že když se bojím ponižování, obvykle se moc neumím zastat sám sebe.

Co dělat, když mě ponižují

       Nejdřív se podívejte, jestli je možné se zastat sama sebe. Když na mě míří puškou esesák, nebude asi nejlepší variantou se s ním začít hádat, když nemám zbraň a když mě nechce zastřelit.
       Když mě zrovna znásilňuje horda mužů, také není nejrozumnější jim říkat, že až mě pustí, ohlásím to na policii.
       V 99,99% případů ale tohle nehrozí. Vy se můžete postavit za sebe. Ale bojíte se. Proč? Protože Vás tak vychovali.
       Ale ten strach patří do minulosti. Teď je možné se ozvat.
       V nějakém procentu případů to pomůže a Vy na sebe můžete být hrdý/á, že jste to zvládl/a.

Když to nejde

       Když to ale nejde, protože buď jsem ve skutečném nebezpečí nebo to prostě nedokážu, máte několik možností:
       1. Uzdravit to v sobě.
       2. Trvat na tom, že za to můžou jen ti druzí.
       3. Chránit se.

Uzdravte si svůj strach

       Já doporučuji uzdravit si to. Dokonce i kdybyste měli pravdu a z 95% za to mohlo Vaše okolí, pořád i těch 5% můžete ovlivnit.
       Čím víc pochopíte, že je to ve Vás, tím víc si toho můžete uzdravit.
       Milá Evo, ten článek nebyl proti Tobě. Psal jsem tam, že ti lidé vůbec netuší, že se povyšují. A přesto to tak jejich okolí vnímá.
       Máš dvě možnosti. Buď budeš trvat na to, že máš pravdu a nic nemůžeš změnit na sobě a tudíž jsi závislá na tom, co budou dělat ti druzí.
       Nebo se podíváš do sebe, třeba přijdeš na konstelace a tam se na to podíváme. Možná máš skutečně pravdu a nijak se nepovyšuješ. Já nepotřebuju mít pravdu. Já chci, abys měla možnost zlepšit Tvůj život. A napsal jsem jednu věc, která obvykle je příčinou, kterou si to k sobě přitahujeme
       V každém případě po konstelaci Ti pravděpodobně bude lépe a budeš méně přitahovat ponižování od druhých. A to je podstatné. A jestli přitom i uvidíš, jak ses nevědomě povyšovala nebo ne, není důležité.
       Mluvím nikoliv o vědomém povyšování, ale o „energii“, která často z obětí ponižování vyzařuje. Některé oběti domácího násilí to i říkají, třeba „I kdybys mě zabil, nikdy se Ti nepodvolím“. Už i tohle ten pachatel vnímá jako povyšování. Není to fér, ale je to tak. Nepotřebuji mít pravdu, nabízím Ti možnost, jak se stát vůči ponižování imunní.

Když za to můžou jen ti druzí,

       je to výhodné, já za nic nemůžu. Ale taky nemůžu nic změnit.
       Někdy nechceme přijmout svůj díl zodpovědnosti, protože se bojíme viny. Nebyla to tvoje vina, když Tě ponižovali. Obzvlášť pokud se Ti dělo jako dítěti. Dítě nikdy nemůže za to, co se mu děje. To ti dospělí měli být dospělí.

Ochrana

       Ochrana je dobrá, ale dlouhodobě nefunguje. V ezoterice se říká: Chceš po celé zeměkouli rozpostřít koberec nebo si nazuješ boty? To druhé je snadnější a hlavně to první ani není možné.
       Vždycky budou lidi, kteří se budou uvnitř cítit tak mizerně (a nebudou o tom ani vědět a taky se mnou budou nesouhlasit), že si to budou vybíjet na druhých. Snažit se je změnit je práce na věky věků.
       Změnit Tebe může trvat desítky hodin, ale třeba taky jen jednu návštěvu.
       Rozhodnutí je na Tobě.

Nevím, zda bych to dokázal

       A chci Ti říct, že nemohu garantovat, že já bych to dokázal. Zažil jsem to být v nezranitelné ženské energii a stal se díky tomu zázrak. Ale nemohu garantovat, že bych to dokázal znovu a že by to zabralo.
       Ale: je to ten nejlepší návod, který Ti mohu dát, jak z ženské energie zastavit ponižování.
       Samozřejmě můžeš navštívit kurzy bojového umění a naučit se to drsně.
       Nebo se prostě začni zastávat sama sebe. To ti určitě neuškodí a i proto jsem rád, že jsi mi napsala svůj nesouhlas, protože jen skrze komunikaci můžeme najít, jak je to doopravdy. S láskou. Martin

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz