Právo na lásku

Každý z nás má právo na lásku.

Zde je začátek celého článku: Jak být milován.

       Každý z nás má právo být milován. Odvždycky měl být každý milován. I ten nejposlednější tvor na světě má být milován přinejmenším svými rodiči.
       Proč? Protože každé dítě je pokračováním svých rodičů. Mé dítě je z 50% já a z 50% moje partnerka. Když nemiluji na svém dítěti svých 50%, ukazuji tím vlastně, že nemiluji sebe. A když nemiluji tu druhou polovinu svého dítěte, zpochybňuji lásku ke své ženě. Přirozené je milovat sebe a milovat i toho, koho jsem si vybral ke zplození dítěte. Není chybou dítěte, že jeho rodiče neumí takto milovat. Ve skutečnosti je každý z nás takto milován svými ideálními rodiči. (Jen nám to nikdo neřekl). A každý z nás má v sobě „přednastavené“ vnitřní rodiče. A ti nás také milují zcela a bez výhrad.
        Pokud to chcete zažít přijďte na kurz Úžasný svět, abyste to uviděli. Když se vyčistí nánosy zvnitřnělých představ o nás a našich rodičích a vyloupne se čisté jádro „přednastavené od výrobce“, nemůžeme už dále předstírat, že si nezasloužíme lásku.

 

Přirozené je milovat a být milován

       Většina našich problémů s námi vůbec nesouvisí. Narodili jsme se do nemocné společnosti, ve které nebylo radno milovat sám sebe a celý svět. Indové říkají, že jsme na konci temného věku lidstva. Naši předkové, pokud chtěli přežít, se museli přizpůsobit, i když za to zaplatili svými dušemi. My jsme se narodili do temnoty (důkazem je např. to, že jen málokdo se doopravdy má rád nebo přijímá).Ale na rozdíl od nich, my už můžeme naše utrpení ukončit a rozsvítit.
       Prvním krokem je pochopit, že když nejsem milován, jedná se o systémovou chybu, nikoliv o mou závadu. Když zapojíte správnou a fungující žárovku do sítě se špatnými parametry, žárovka bouchne nebo nebude svítit.
Není to chyba žárovky, ale chyba toho, kdo dopustil, že v síti je moc nebo málo voltů.
       Totéž se stalo nám. Teď už je na čase pochopit, že chyba není ve mně, ale ve špatně nastaveném systému. Ani rodiče za to nemohou, ani jejich rodiče.Když tisíce generací budete lidi učit, že jsou špatní, oni nakonec uvěří. Obzvlášť když zabijete ty, co uvěřit odmítnou. My jsme pokračováním těch, co museli ztratit sami sebe, aby přežili.
       Dobrá zpráva je, že my se můžeme beztrestně vrátit k původnímu poznání: Každý z nás má právo být milován a závada je u těch, co mě neumí milovat. Ještě důležitější je: Dnes už si tuto závadu mohou opravit. Dnes už máme nástroje, jak tuto závadu opravit a když si ji v sobě spraví dost lidí, změníme i systém. Aby naše děti mohly psát slohy na téma: Když se lidé ještě neměli rádi. (Že je to utopie? Ano. Ale je možná. Stačí k tomu jen to, aby každý začal u sebe a nemožné se může stát realitou).
       Pozor! Nejedná se o změnu sama sebe. Je to jen oprava chybného nastavení v softwaru. Stačí to „zresetovat na původní nastavení“
 

Každý z nás je dokonalý.

       Jen musíme „zresetovat“ to, co nám nedovoluje, abychom byli skutečně sami sebou. Zatím to není snadné. Jsme na začátku cesty. Ale každému, kdo v sobě opraví byť jen jeden jediný blud o sobě nebo o světě, se ihned uleví. A jak se budou chybná nastavení uzdravovat u více a více lidí, bude stále těžší svým starým bludům věřit. p
       I když tomu ještě nevěříte, pojďte to zkusit. Pojďte zažít, že i Vám může být líp. Že můžete být přijímán/a, i když nejste dokonalý/á. Že můžete začít přijímat sám sebe a najít skutečnou svobodu. Že nemusí být sen to, o čem už tak dlouho sníte. Protože v duši každého z nás je povědomí o tom, jaký život může být.
       Pojďte najít lásku k sobě v sobě a pak Vám ji bude odrážet celý vesmír. Nebo to odmítněte a i to Vám bude odrážet celý Váš život. Rozhodnutí je na Vás.
       Možná se Vám to zdá až moc dobré na to, aby to byla pravda. Máte pravdu. Bude chvíli trvat, než budete cítit to, co teď píšu. To je výsledek delší cesty. Ale už po jednom kurzu budete cítit změny k lepšímu. Možná jen malé. Ale budete vědět, že to je správná cesta.

 

Řešením není změnit sebe, ale svůj vztah k sobě

       Jestli se chcete změnit, nejlépe se Vám to povede, když přijmete sami sebe.
        Ale jestli chcete lásku, nemusíte měnit nic jiného, než to, že přijmete sami sebe. A jestli to nejde? Tak si prostě jen přiznejte, že to zatím neumíte. Když na sebe přestanete tlačit a místo toho se k sobě začnete chovat láskyplně, hned se Vám uleví.

 

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy

       Naopak ten, kdo má sám dost, rád dá i ostatním. Takže postarejte se o to, abyste se naplnil/a láskou a tím Vám do života přijde víc toho, co chcete. Když budete mít víc toho dobrého, budete se méně bát. Když se budete míň bát, nebudete to u sebe tak křečovitě držet. Když to nebudete držet, bude to moci kolovat a bude toho víc pro všechny. Když bude pro každého víc, bude víc i pro Vás. Když bude víc pro Vás, budete se méně bát. Když se budete méně bát…..(pokračování o dva řádky výše).
 

A pak začnete litovat ty, co Vás neumí milovat

místo abyste o jejich lásku zoufale škemrali.
 

Pošlete to dál

       Teď se rozhodněte: „Jsem pro sebe dost cenný na to, abych to zkusil? Abych do sebe investoval?” Pokud ano, udělejte to. Pokud ne, uvědomte si, že jste možná prodali svůj život za úsporu 100 Kč a tří hodin (cena a čas přednášky, kde jste mohli ochutnat, jestli je pravda to, co píšu).
       Pak si položte druhou otázku. Hodilo by se mi mít kolem sebe víc lidí, kteří dostali, co chtějí? Kteří se naplnili láskou? Jejichž duše září štěstím? Pokud ano, pošlete odkaz na tyhle články dál. Nechť se z toho stane lavina. I tímhle drobným aktem lásky ukážete lidem kolem sebe, že Vám na nich záleží. A jestli si o Vás pomyslí, že jste blázen? No a co. Lepší je být pár let za blázna, než promarnit celý život.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.
 
 

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz