Přijetí rodičů

Přijetí rodičů

       Nic víc neovlivňuje náš život a naši mužskou a ženskou energii, než to, jak to máme vyřešeno s rodiči.
       Z hlediska Vesmíru a Života není důležité, jací rodiče byli. Ale jen a pouze to, jak jste vztah s nimi zvládl/a právě Vy.
       Ano, je to nespravedlivé. Když máte dobré rodiče, je snadné mít s nimi úžasný vztah. Ale jak říká jedno přísloví: Život je hra, kterou musíme hrát s kartami, které jsme dostali. Jiné nemáme. Buď svůj život zahodíme spolu se svými kartami nebo s nimi uděláme to nejlepší, co můžeme. A v tomto přirovnání, jakmile začneme hrát, můžeme dostávat lepší a lepší karty, když život bereme vážně nebo horší a horší, když si jen stěžujeme.
       Není ostuda prohrát se špatnými kartami. Ale o to sladší je i s nimi vyhrát.
       A bohužel většina lidí hraje špatně i s docela dobrými, sice ne nejlepšími, ale nikoliv špatnými kartami.
       Jsou lidé, kteří mají dobrý vztah k rodičům, i když rodiče byli objektivně hodně špatní. To je hodně dobré vysvědčení pro dnes již dospělé děti a díky tomu je jejich život velmi dobrý.
       Ale je daleko víc lidí, kteří svým rodičům vyčítají i věci, které si už měli dávno vyřešit sami. V konstelacích je jedno krásné vícevětí: „Milí rodiče, děkuji vám za dar života. Ten dar je tak velký, že se nedá ničím nahradit. Děkuju za vše, co jsem dostal. A co jsem nedostal, o to se postarám už sám/a. Patří to k mé dospělosti.“

Dospělý se o to postará sám, dítě to potřebuje od rodičů

       Není ostuda být emočně dítětem, i když je Vám třeba i padesát. Bohužel v naší společnosti je málo lidí skutečně dospělých. Proto je také tak málo skutečně spokojených a naplněných lidí.
       Na kurzu budu mít řešení pro obě skupiny. Pokud to ještě nutně potřebujejete od rodičů, dostanete to. Přijmete od rodičů nebo ideálních rodičů vše, co dokážete a pak možná uděláte i další krok.
       Pokud už jste připraven/a vykročit k úplné dospělosti, uděláme to. Poděkujete svým rodičům za vše a hlavně za život. Uvědomíte si, jak moc jste dostali, i když jste o tom doteď neměli ani tušení.

       A pokud si předtím budete potřebovat postěžovat nebo zanadávat, i to dostanete.

Je to těžké.

       Ano. Nesmírně těžké. Skoro každý z nás něco svým rodičům vyčítá. Ale kdo tím ztrácí? Mí rodiče taky. Ale já víc.
       Většina lidí si neuvědomuje, že tohle téma ovlivňuje můj život. Ano, rodiče by se měli omluvit. Ano, měli to udělat jinak. Ano, měli by to aspoň pochopit.
       Ale skutečně chcete zničit (nebo přinejmenším poškodit) svůj život jen proto, že Vaši rodiče nejsou schopni pochopit, že udělali chybu a napravit ji?

Stěžovat si nebo to napravit

       V každém okamžiku svého života máte pod kontrolou jediné – svou reakci. Budete ztrácet svůj čas a svůj život tím, že si budete stěžovat? Nebo to napravíte a díky tomu bude Váš život ihned lepší?
       Vaše rodiče nemůžete změnit.
Nemáte na to právo. Ale hlavně: Kdyby se Vám to podařilo, stal/a byste se rodičem svým rodičům. A to je tak emocionálně zatěžující, že je moc dobře, že to vlastně ani nejde.
       Znovu opakuji: Chápu, že je to těžké. A nebudu se na Vás zlobit, když se rozhodnete si i nadále stěžovat.
       Ale máte možnost to změnit. U sebe.

Naše děti

       My všichni jsme vychováváni k tomu, že si jsme dobře vědomi svých práv. Já přece mám právo, aby mí rodiče bývali byli takoví a makoví.
       Ale má to jeden háček. Když máte právo Vy, Vaše děti mají stejné právo to dostat od Vás. Dali jste jim to, co Vaši rodiče nedali Vám?
       Pokud ano, jsem si téměř jist, že už se na rodiče nezlobíte nebo aspoň ne tolik. Takže vyřešeno.
       Ale obvykle neumíte dát to, co jsme nedostali. A co když právě proto, že se zlobíme? Že si stěžujeme místo toho, abychom to změnili? Já se na Vás nebudu zlobit proto, že se zlobíte na své rodiče. Máte na to plné právo. A já nemám právo Vás nutit ke změně. Naopak Vás plně chápu. A proto Vám dovolím si klidně i stěžovat a zlobit se na své rodiče. Ale v určitém okamžiku se zeptám: Jak dlouho se ještě chceš zlobit? Nebo to už chceš změnit?
       Protože tím netrestáš své rodiče, ale hlavně sebe. A když si to vyřešíš, budou z toho mít prospěch i Tví rodiče, ale hlavně Ty.

Rodiče nemůžeme změnit

       Ale můžeme změnit svůj postoj. A to stačí. Nikdo z nás nemá právo mít vše.
       Vesmír nám nikdy nepodepsal smlouvu, ve které zaručuje, že naplní vše, co potřebujeme, ideálním způsobem.
       My sami rozhodujeme, zda budeme nešťastní kvůli tomu, že naši rodiče nebyli dokonalí nebo ne. Ano, chápu, že právě Vy máte jedinečné právo na to se na rodiče zlobit. Ale když tohle právo naplníte, budete jen nešťastní.
       Místo toho raději naplňte své právo postarat se o svůj život, jak nejlépe dokážete bez ohledu na to, kolik jste od rodičů dostali a nedostali.

Kurz pro každého

       Větev na stromě může dostat, co potřebuje jen skrze své listy a skrze větev, na kterou navazuje.
       Listy jsou přirovnáním toho, co dokážeme sami. Listy umí udělat moc. Ale když větev odřízneme od stromu, zemře. Protože některé věci můžeme dostat jen skrze své rodiče.
       Naštěstí málo lidí má tak totálně špatný vztah k rodičům, že by kvůli tomu zemřeli. Ale většina lidí umírá o několik let dříve, protože se nenapojila plně a svými listy musí čerpat i to, co by jinak dostali od svých kořenů.
       Proto je tento kurz pro každého. Prakticky každý se může více a plněji napojit na své rodiče a tak ze svého života udělat ten nejúžasnější dar, jaký existuje.

Mužská a ženská energie

       A úplně nejvíc je tenhle kurz pro ty, co cítí, že potřebují víc mužské nebo ženské energie. Kurz Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU cvičí naše listy. Kurz Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU: Uzdravení příčiny zlepšuje zdraví našich listů i kořenů. A tento kurz nám pomáhá se napojit na naše kořeny a čerpat z nich.
       Proto je ideální je absolvovat všechny. Protože dokonale fungující listy bez kořenů nestačí. Ani dokonale fungující kořeny bez listů.

Na kurz přijďte pokud

       platí aspoň jedna věta:

 • Chci víc mužské/ ženské energie
 • Můj partner si stěžuje
 • Něco vázne ve vztahu k mým rodičům nebo od nich ke mě
 • Nedokážu si přestat stěžovat na své rodiče nebo dětství
 • Nedokážu mít úžasný vztah
 • Mým rodičům vyčítám
 • Svému partnerovi vyčítám nebo on vyčítá mě
 • Mým dětem vyčítám
 • Mé děti mi vyčítají nebo se bojím, že mi budou vyčítat
 • Nejsem úplně šťastný/á
 • Chci lepší vztah
 • Nedokážu se plně postavit sám za sebe nebo za své blízké
 • Moje žena mě neposlouchá
 • Můj muž mě nebere vážně
 • Máme hádky
 • jen pro muže: Nejsem alfa samec nebo o to musím bojovat
 • jen pro ženy: Muži mě nectí

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz