Jak vychovat ze svého syna muže

Jak vychovat ze svého syna muže?

Odpověď pro muže:

       Je to jednoduché a přitom v naší době extrémně těžké a náročné. Buďte MUŽ.
       Tady se dočtete, co všechno to může znamenat pro různé lidi a co to znamená podle mě. Ať si vyberete kteroukoliv možnost, je pravděpodobné, že Vaše děti budou dělat totéž nebo přesný opak, ledaže si to uzdravíte u sebe.

Odpověď pro ženy

       Žena nemůže vychovat MUŽE. (abyste pochopila, jaký je rozdíl mezi mužem a MUŽEM, přečti si konec tohoto článku)
       Já nemohu vychovat vlka. Mohu způsobit, že malý vlček přežije a dožije se dospělosti. Mohu mu udělat podmínky, aby on sám našel své instinkty. Mohu ho naučit podobné zvuky, jako vydávají dospělí vlci, ale nikdy ho nenaučím komunikovat s ostatními vlky, protože nevím, co jednotlivé vlčí zvuky znamenají. Já jako člověk mohu vychovat z vlka vlkopsa, psa nebo trosku, mohu způsobit, aby vlk přežil do dospělosti, ale nemohu udělat absolutně nic proto, aby se stal plnohodnotným dospělým vlkem. Leda bych mu dal svobodu patřit do vlčí smečky.
       Stejně tak žena může vychovat jen domestikovaného = ochočeného muže. Nemůže vychovat skutečného MUŽE, ledaže by ona byla sama MUŽEM, ale to by mu zase nedala mateřskou lásku.
       Jediné, co může žena udělat je, že se stane ŽENOU a díky tomu si přivolá do svého života skutečného MUŽE, od kterého se to její syn naučí.
       Naštěstí může udělat víc: Může si vážit svého muže, i když ještě není MUŽEM (zatím je jen mužem), může mu věřit a může mu dovolit, aby si ji vzal natolik, aby ona chtěla patřit jen jemu, i když není dokonalý ( a muž a obzvláště MUŽ bude vždy nedokonalý, dokud se na něj bude dívat žena a nikoliv ŽENA).
       V případě tazatelky návrat do starého vztahu asi není možný. Pak nezbývá, než se i přesto pokusit jít co nejvíc do ženské energie a dovolit jinému muži ve více mužské energii, aby si Vás přitáhl. Když budete šťastná a když budete ctít otce svého dítěte přesto, že Vám s ním nebylo dobře, Váš syn dostane nejvíc, co mu můžete dát.

Jakou cenu za to zaplatíte?

       Obrovskou. Proto před tím dopředu varuji. Abyste se mohla stát ŽENOU, musíte se naučit se odevzdat. Podvolit se. Pokořit se. Dát se. (Už chápete, proč si při svatbě muž ženu bere a proč mu ji její otec dává?).
       Ve vašem případě si navíc budete muset uzdravit svůj vztah s násilím. A to bude možná ještě bolestnější.
       Takže možná bude lepší nechat svého syna vyrůst v ochočeného muže.
       Pokud se i přesto rozhodnete, že tu cesta chcete podstoupit, pamatujte na to, že úkolem MUŽE je proměnit svět tak, aby v něm byl on i lidé kolem šťastný. Naopak úkolem ŽENY je přijmout svět, jaký je a naučit se v tom být šťastná tak moc, že to od ní „chytí“ i její rodina.

Je to jediná možnost?

       Nikdy nemáme jedinou možnost. A dokonce ani nikdy neplatí, že (pro všechny) je jen jedna možnost správná.
        Pokud máte silné trauma, budete mít problém vydržet ve vztahu. Čím uzdravenější ve vztahu k mužům jste, tím spíše Vám muži budou připadat báječní a úžasní a tím snadnější bude s jedním takovým mužem být.
       Pokud Vám Vaše strachy nedovolí jít do ženské energie (a není to snadné, k ženské energii patří mnoho věcí, o kterých nás naučili, že se jich máme bát), užijte si co nejvíc to, co dokážete. A pokud najdete odvahu, budu se těšit.

Tady najdete pokračování

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz