Jak udržet muže - otázky a odpovědi

Jak si udržet muže 2

       Článek „Jak si udržet muže“ vyvolal dotazy, na které odpovídám na této stránce pro všechny.

Co znamená odevzdat se muži?

       Otázka: zaujal mne článek Jak si udržet muže a chci se zeptat jak je to míněno, když má žena touhu odevzdat se muži. Je to myšleno tak, že žena chce s určitým mužem být ?
       Mužská řeč je poměrně jednoduchá. Když muž napíše, že „žena má touhu se odevzdat muži“, myslí tím, že žena má touhu odevzdat se muži. Když muž napíše, že „žena chce s určitým mužem být“, myslí tím, že žena chce s určitým mužem být.
       Za socialismu jsme hledali jinotaje i tam, kde nebyly. A ženy hledají náznaky i tam, kde žádné nejsou.
       Pro mě jsou ty Vaše dvě věty o něčem úplně jiném. Když chce žena s mužem být, může to být z různých důvodů. Schválně uvedu extrémní případ, který se Vás určitě netýká: Žena může chtít být s mužem čistě jen proto, že ji zabezpečí. Zlatokopky chtějí s určitým mužem být, ale nejsou s ním doopravdy a rozhodně se mu nikdy neodevzdají. Naopak jakmile by muž měl problémy, opustí zlatokopka potápějící se loď a najde si jiného dojného krávu.
       Většina žen to ale má jinak: Skutečně s mužem chtějí být, dokonce i s tím dovětkem v dobách dobrých i zlých. A přesto se mu nikdy neodevzdají.
       Odevzdat se muži znamená totiž něco podstatně víc, než jen chtít s mužem být. Odevzdat se někomu znamená dát se mu celá. Je to nejvyšší stupeň ženské lásky. Proto ženě v ženské energii tolik dává.
       Ale současně je to strašlivě ohrožující, když nejste v ženské energii. Čím více strachů máte, tím je pro Vás obtížnější, až ohrožující, se někomu dát. Takže je to takový test na ženskou energii: ŽENA v ženské energii nedokáže pochopit, proč se připravit o ten úžasný zážitek dát se svému (nikoliv určitému!) muži celá.
       Žena s nedostatkem ženské energie nedokáže pochopit, jak je možné, že nějaká blbka tolik riskuje a nehlídá si to svoje.
       Je důležité nesnažit se odevzdat víc, než na kolik právě teď máte. ŽENA v ženské energii se svému muži odevzdá celá a on se o ni postará, i kdyby nechtěl, protože to jinak nejde.
       Když se ale o totéž pokusí žena s nedostatkem nezranitelné ženské energie, pohoří oba. Protože ona to neumí vyvolat v muži, který to nemá sám od sebe. A neumí si vybrat muže, který to má sám od sebe. A když on to neumí sám od sebe na 100% a ona to neumí vyvolat, je jediná cesta, jak se k tomu dostat a ta vyžaduje, aby se žena odevzdala celá, ale to ona ještě neumí. Takže je v lepším případě čeká náročná cesta, kde se k tomu postupně dostanou. V horším a pravděpodobnějším případě se žena domnívá, že se dala celá a pak obviní muže za to, že on nebyl dost mužem.

Která žena se má ráda?

       Otázka: Žena,která se má ráda, je žena, která ví co chce a naplňuje své potřeby?
       Ano. Když má tato žena přístup ke své ženskosti, bude mezi její potřeby patřit i to dát se správnému muži celá. Nikoliv naráz (není naivka), ale postupně.
       Když žena nemá přístup ke své ženské energii, bude mezi její důležité potřeby patřit i snaha uhájit své hranice. Takže mezi její potřeby nebude patřit dát se muži celá, ale bude jí víc než stačit s ním být.

       Aby nedošlo k mýlce, je třeba rozlišit, jak to má žena-rohožka: Mezi její potřeby patří být milována, ale nikoliv se odevzdat. Ale protože si nevěří, odevzdá se, aby byla milována. Ale protože uvnitř ví, že je nemilovatelná, je vysoce nepravděpodobné, že by si našla muže, který ji to naučí. Takže se pseudoodevzdá a nedostane za to vůbec nic. Jejím úkolem je naučit se mít ráda a postarat se o své hranice. Až to bude umět, až pak je pro ni bezpečné se učit se odevzdat.

Co může muž udělat?

       Otázka: Mám vůbec jako muž nějaké "páky", abych naší blízkosti, mé touze po ní, napomohl, oživil jí?
       Čím víc jsi v mužské energii, tím víc pák máš. Nicméně ke vztahu vždy nakonec musí být dva, tedy pokud nejsi pro tu ženu ten pravý, sebevíce mužské energie Ti nepomůže.
       V Tvém přirovnání („až tu dotyčnou stopařku do vozu = fyzického vztahu, nabereme“) je mužská energie něco, co způsobí, že ji máš vůbec kam nabrat a že nějaké stopařky o Tebe stojí. Čím víc jsi v mužské energii, tím jsi pro ženy zajímavější. Ale může se stát, že pro tu pro tebe nejzajímavější, nebudeš zajímavý nikdy. Až se z toho vzpamatuješ, tak zjistíš, že kdybys býval nabral do svého vozu ji, neměl bys místo pro tu ještě zajímavější, kterou poznáš až později.
       Takže z mého hlediska to, že o ni už tolik nestojíš, je dobrá známka. Posunuješ se blíž k té pravé, která se pozná mimo jiné i podle toho, že Tě sice možná na začátku odmítne, ale nakonec ji získáš a pravděpodobně to nebude tak složité, jak jsi zvyklý.

Co mohu udělat pro svou královnu?

       Co mohu jako muž udělat, abych napomohl - vytvořil podmínky té své královně, která doposud šla spíše konvečnější cestou k tomu, aby vyzařovala více ty barvy energií, které my, muži, vnímáme, které nám tak voní - lahodí oku, že mají schopnost nás přivést k neuvěřitelným až nepředstavitelným výkonům, co se týče tvoření vztahu s ní ?
       Milý Pepo, máš krásný ženský slovník. To je pro ženy velmi lákavé, ale „kupodivu“ s muži, kteří jsou hodně ženští, tvoří spíše vztahy přátelské, než milenecké a partnerské.
       Když muž mluví o své ženě jako o královně, plní jí tím jeden její sen. Ale o druhý ji připravuje. Aby ona mohla být v pohodě královnou, musíš Ty nejdřív být král a navíc pozor – král většího království.
       Pokud je ona královna Olomouce, musíš Ty být králem nejméně Moravy, abys jí splnil i její druhou touhu. Když si pak Olomouc podmaníš a připojíš ke svému království a ji pak jmenuješ královnou střední Moravy, bude to ideální stav.
       Ale pokud po královně touží její zbrojnoš, v lepším případě bude jen marně toužit, v horším případě skončí o hlavu kratší. Takže moje doporučení, přestaň z žen dělat královny, dokud se nestaneš králem. Zatím si vyber ženu a s tou stvoř partnerství a pak můžeš začít třeba tím, že se staneš králem Vašeho bytu a ji učiníš královnou Vaší ložnice a kuchyně. Ale bacha, jakmile jí v dobrém úmyslu uděláš královnou celého bytu, zaděláváš si na problém.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

 

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz