Web Stream Recorder 2015

Recenze programu Web Stream Recorder 2015

       Chtěli jste si někdy stáhnout video z Youtube na svůj počítač? Pak máte nepřeberné množství programů a není třeba za ně platit.
       Ale chtěli jste si stáhnout video z jiného webu? Unavuje Vás třeba zbytečné množství informací u mnoha webinářů a informačních videí k různým on-line programům?Dosud byly u mnohých z nich jen 2 možnosti – v čase se nešlo posunout, tudíž jste museli přetrpět omáčku a balast nebo to rovnou vzdát. Ale co když po 10 minutách keců je něco skutečně zajímavého?
       Pak tento program je pro Vás řešením. Udělal jsem to takhle s povídáním dvou milionářů. Ty kecy o tom, jak je to úžasné nechci slyšet. Ale to podstatné potom, asi ano. Teď už mám na výběr. Dřív ne.
       A co když se rádi díváte na nějaký pořad v on-line televizi, kterou nechytíte u Vás doma? Znám třeba človíčka, který hltá vše o železnici. A v Brně je televize, která má spoustu pořadů o železnici, ale mimo jižní Moravu ji nenaladíte.
       Já mám třeba rád povídání pana Šimánka. Není problém si ho nahrát, když bydlíte v Praze. Ale co jinde? Zde je řešením on-line vysílání na adrese www.prahatv.eu. Ale kdo má čas se dívat na televizi, když to zrrvna vysílají?
       A to je prostor pro video. Ale když ho Vaše televize nechytne, zbývá „internetové video“. A to právě umí program Web Stream Recorder (dále jen WSR2015), který jsem testoval a chci Vám ho předvést.

A co zdarma?

       Žádný program, který jsem zkusil (a bylo jich asi 20) neumí to, co dva vítězové testu: WSR2015 a Replay Media Catcher 6 (dále jen RMC6).
       Jakž takž prošel ještě program flashvideocapture. Ale neumí ani časovač nahrávání, ani ho neumím propojit s mým programem tak, aby nahrával sám bez mé přítomnosti. Takže sorry, je sice třetí, ale neprošel.
       WSR stojí 39 dolarů, RMC6 49 dolarů. Rozdíl není velký, pokud by jeden z nich uměl vše, co potřebuji, rád bych za něj dal i víc, kdybych věděl, že to skutečně umí a že nemusím nic k němu doprogramovávat.

Spolehlivost, stabilita

       WSR2015 mi několikrát spadl. Posléze jsem zjistil příčinu a tudíž už se mi to nestává. Problém: Když WSR zapisuje do souboru a já z jiného programu se pokusím zjistit, zda se velikost souboru změnila (abych věděl, zda nahrávání pokračuje, či bylo ukončeno třeba z kolísání rychlosti internetu), program zkolabuje. Teď už se mi to nestává, dělám to jinak. Běžný uživatel toto nepozná.
       Velmi důkladné týdenní testování pak vedlo jen k jedinému pádu z jiného důvodu.
       Vedle stability je pro mě důležitá i další věc – RMC6 vypadá vizuálně podstatně lépe, ale je náročnější na prostředky počítače. Trvá delší dobu, než se nastartuje a pomaleji reaguje.
       Avšak má jedno obrovské plus. Časovač umí nahrát program z prahatv.eu. WSR2015 toto neumí, i když se tváří, že ano. Proto jsem nakonec zakoupil RMC6. Avšak pak jsem zjistil pro mě podstatnou záležitost – když chci nahrávat od 20:10 do 20:30 a z jakéhokoliv důvodu ve 20:20 je program ukončen nebo spojení přerušeno a program znovu nastartuji, už se nahrávání neobnoví.
       WSR2015 toto umí, jen v případě přerušení internetu se musí program restartovat. To je programátorsky záležitost na pár minut, takže bohužel nakonec u mě zvítězil WSR2015 a já RMC6 budu vracet. Do pokračování recenze napíšu, zda se lze spolehnout na záruku vrácení peněz do 30 dnů bez otázek.

Vítěz

       Pokud neumíte programovat nebo pokud Vám nevadí nevýhody RMC6, pak je jasným vítězem.
       Až WSR2015 doplní svou funkčnost a bude umět nahrávat z „Vaší“ televize, bude jasným vítězem on.
Do té doby jen pro hračičky jako jsem já.
       Pro zajímavost jsem vyzkoušel různé „regionální“ televize. Program na adrese jihoceskatelevize.cz neumí stáhnout ani jeden uvedený program. Pro mě to není problém, ale třeba si chce někdo nahrát nějaký program z města, ze kterého pochází. Pak toto vyzkoušejte v trial verzi (u WSR2015 7 dní, u RMC6 3 dny).
       Programy na adresách prahatv.eu, vctv.cz, polar.cz umí nahrát bez i s časovačem jen RMC6, bez časovače i WSR2015.

Nahrávání rádií

       Zde je o málo lepší WSR2015, ale má horší ovládání.
       RMC6 má ovládání snadné, nicméně není intuitivně jasné, zda jsem v režimu nahrávání či nikoliv.

Výhody WSR2015

       Malý program, který nestartuje dlouho a nezabírá hodně prostředků počítače. Důležité pokud chcete, aby běžel na pozadí a Vás neotravoval
       Po spuštění programu časovač pozná, že máte nahrávat, i když začátek nahrávání už uplynul.
       Nestahuje zbytečnosti.
       Umí to, co jiný program (s výjimkou RMC6) neumí.
       WSR má rychlejší spuštění programu i rychlejší spuštění nahrávání videa. Rozdíl byl 10s a 6s na 2 roky starém notebooku (kde jen máloco se spouští pomalu). To ukazuje, jak moc je WSR2015 naprogramován lépe.

Nedodělky WSR2015

       Doufám, že se jedná o nedodělky a ne nedostatky. Uvidíme, co autor udělá po přečtení recenze. Možná že toto je vůbc nejdůležitější informace k tomu, který pogram koupit. Protože velmi dobře doladěný program bez následné péče obzvlášť v tomto segmentu trhu je za půl roku skoro nanic. Stačí když „Vaše“ televize nebo „Váš“ on-line marketér použije trochu jiný kodek či něco jiného změní.
       Důležitost 1 (prioritní): Nefunguje časovač na videa.
       Důležitost 2 (důležité): Když se přeruší spojení uprostřed nahrávání, WSR2015 nepozná, že už nestahuje. Pozná to až po restartu programu. Dá se to naprogramovat externě, ale je to pruda.
       Důležitost 4 (střední): Neumí to stahovat soubory jen z časovače a nezajímat se o jiné soubory (bohužel bez schopnosti programování mám jen 2 možnosti – používat časovač a stahovat i vše, co se otevře na webu nebo nestahovat balast, ale ani to, co chci. Proč to zdůrazňuji? Protože když si stahuji soubor běžným způsobem a WSR2015 je v automatickém režimu, okamžite začne stahovat druhou verzi téhož. Je to obtěžující a zahlcuje to připojení k netu i HDD.)
       Důležitost 6 (malá): Chybí mi možnost spustit program z příkazové řádky a klvesové zkratky. Ale to jen proto, že ta jsou ty předchozí nedodělky. Kdyby vše fungovalo, jak má, byl by to jen příjemný bonus. Takhle je to problém.
       Důležitost 5 (větší, než malá):Když nahrávám od 10:10 20 minut a v 10:28 se přeruší na minutu internet a já restartuji WSR2015, aby začal znovu nahrávat, bude nahrávat opět 20 minut.
       Po opravení prioritních a důležitých záležitostí bude WSR2015 vítězem testu. Po opravení všech nedodělků bude vítězem i v oblasti nahrávání rádií.

Co bych si jestě přál

       Ideální by byla možnost programovat časy v txt souboru. Dá se to udělat podstatně rychleji, než furt něco odklikávat.

Závěr testu

       Určitě vyzkoušejte trial verzi, protože možná máte jiné požadavky, než já. Bohužel u RMC6 je velmi krátká a navíc u nekonečných streamů se nahraje pouze 1 minuta, takže nevyzkoušíte skoro nic. A pak se divíte.

Odkaz na Web Stream Recorder

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz