Láskyplné zkrocení ženy

Zkrocení

       Dostal jsem otázku: Co je to vlastně ve vašem podání krocení povýšených žen?
       Když lidé slyší slovo zkrocení, obvykle jim vytane na mysli název Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy. Je pravda, že zlé ženy potřebují zkrotit nejvíc, ale nejsou v tom rozhodně samy. Zkrocení pomůže ženám, které neví, co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Pomůže vztahům, kde muž neví, co si se ženou počít. Obzvlášť prospěšné by bylo tam, kde muž sahá k agresi. Kdyby věděl, že daleko víc může získat bez agrese, začal by místo ubližování (kde oba prohrávají) raději krotit (kde vyhrávají oba – on sebevědomí a ona sebeúctu).
       Krocení extrémně pomáhá ženám v depresi, s hysterií a jinými psychickými potížemi. Obecně krocení je cesta ke štěstí pro jakoukoliv ženu i muže, jen pak už to ale není jen jednoduchá technika, ale komplexní záležitost. Je zde mnoho paradoxů. A každý z nich může být hrobařem vztahu.
       Když je muž slabý, nefunguje to. Když je muž silný a krotí, také to nestačí. Ve skutečnosti musí být muž dost silný i na to, aby připustil, že není dost silný na to, aby právě teď a tady ženu zkrotil. A když dokáže i tohle, žena mu lehne k nohám, protože každou zkouškou, kterou její princ úspěšně projde (za chvíli se víc rozepíšu o pohádkách), se mu může víc a víc odevzdat.

Různé úrovně krocení

       První úroveň učím na kurzech – to je fyzické zkrocení.
       Druhá úroveň znamená ženu zkrotit pohledem do očí, svým vyzařováním a nebo třeba i tím, že se žena do mě zamiluje nebo si mě váží natolik, že se pro mě vzdá při kontaktu se mnou svého draka (vysvětlení draka později).
       A třetí úroveň je každodenní krocení ve vztahu, kde žena dává (nevědomě) svému princi různé úkoly a on je buď plní (a drak přichází o hlavy) nebo ne ( a drak udělá z ženy nerudnou, hádavou mrchu, která ho pak obere při rozvodu o všechno, co měl). Tyto úkoly si ani žena neuvědomuje, že svému princi dává, obvykle je to zcela nevědomé. Ale běda muži, který selže. V pohádkách přijde o hlavu, v reálu „jen“ o svou ženu, děti, majetek a často trochu svého mužství.
       Vždy když žena není v lásce vůči svému muži, potřebuje od něj něco. Často je to zkrocení, ale někdy je to i něco úplně jiného. Příklad ženy, která potřebuje zkrotit je žena, která má velkou spotřebu a vyčítá muži, že je pořád v práci. Čím víc jí muž dává, tím víc spotřebuje a tím víc on musí pracovat a tím je ona nespokojenější. On ji v tom musí zastavit. Buď silou (ta ale funguje jen málokdy) nebo lépe tím, že se zastane sám sebe: tak co chceš? Mé peníze nebo mě? Jestli chceš mě, pojď se usadit do malého bytu, budeme bez hypotéky a já budu doma každé odpoledne. Budeš se muset uskrovnit, ale budeme spolu.
       Nebo tím, že jí řekne: Mě prostě moje práce baví a budu ji dělat, ať chceš nebo ne. Jestli na ni chceš žárlit, budu k ní od Tebe utíkat. Jestli mě chceš, musíš mě přijmout celého, i s mou prací. Když ji budeš mít ráda, budu radši chodit domů dřív. Vyber si.

Láskyplné zkrocení ženy

       je název kurzu a techniky. Jejím synonymem je Osvobození ženy. Tomu obvykle lidé nerozumí. Jak může to stejné být vyjádřeno dvěma tak rozlišnými názvy? Úplně jasná odpověď je, že to stejně nepochopíte, dokud to nezažijete na vlastní kůži. Ale přece jen se to pokusím slovy přiblížit, jak je v mých silách. Protože se pokouším popsat slovy něco, co dalece slova přesahuje.
       Abych to ještě trošku víc zkomplexnil (pozitivní slovo pro jinak obvykle neoblíbené zesložitil), tato technika vychází z metody Terapie pevným objetím dle Jiřiny Prekop. Avšak mám zakázáno tvrdit, že ji dělám, protože jsem na kurzu upozornil paní Jiřinu, že její žák udělal konstelaci tak, že z člověka, který měl malý problém se stal člověk, který si začal k sobě přitahovat pozornost smrti, což je dle mého názoru setsakra velký problém. Na vlastní kůži jsem zažil i terapii pevným objetím a měl jsem to „štěstí“, že jsem mohl zažít, jaké to je, když člověk nemá volbu. Křičel jsem, že už chci skončit, ale ten, kdo mě zalehával, si myslel, že to nemyslím vážně a tudíž pokračoval. Samozřejmě to pak nefungovalo. Proto Láskyplné zkrocení má v sobě pojistku, díky které každá krocená žena či muž mohou kdykoliv tento proces ukončit.
       Pro mě je paradoxní, jak názvy mohou mást a proto schválně nechávám název vzbuzující kontroverzi a třeba i odpor, aby do toho šly jen ty ženy, které jsou na to připraveny, tedy schválně tím povzbuzuji ženy, aby vyjádřily nesouhlas a případně se celému zkrocení zcela vyhli. Tento prvek svobody je pro krocení extrémně důležitý. (Více o různých druzích svobody tady.) Zde je nutno podotknout pro ty, co už postoupili kus cesty, že aby se žena potkala s nezranitelnou ženskou energií, musí se dobrovolně svobody vzdát. Ale to může, až když zjistí, jak obrovskou odměnu tím získá. Teď na začátku cesty to nejde.
       Na začátku jsem se bál, že když bude krocení přerušeno uprostřed, v té nejtěžší fázi, že to bude horší, než kdyby se vůbec nezačalo. Kupodivu je to jinak. Žena potřebuje být zkrocena mužem, který je silnější a je dost silný i na to, aby ji nekrotil, když ona nechce. Tedy krocení není to, že si muž předělá ženu k obrazu svému. Spíš je to o tom, že muž dává ženě možnost, aby jeho sílu použila k tomu, aby pochopila, kde je její místo. Že její místo není v mužské energii, ale v ženské. Že žena v mužské energii může mít skoro vše, kromě štěstí.
       Nejdůležitější je pochopit, že jak jde žena víc k ženské energii, její místo se mění. Na začátku se žena musí chránit svou vlastní mužskou energií, aby se nemusela bát. Jak postupně přichází na to, o kolik se tím ochuzuje a jak se cítí bezpečněji, může postupně ubírat na potřebě kontroly a když to dělá svým vlastním tempem, je to bezpečné. Až třeba nakonec zjistí, že třeba chce být „mužovou toužící otrokyní“. Nebo ne. Všechno je v pořádku, pokud je to skutečně Vaše volba. Problém je, že často sloužíme našemu strachu a myslíme si, že děláme to nejlepší pro sebe a přitom siškodíme.
       Silný MUŽ ví, že na světě jsou 3 miliardy žen a tudíž nemusí zkrotit právě tuhle jednu. Tím pádem pak má každá žena svobodu a k čemu ji pak použije, je na ní. Skutečně silný MUŽ už ženy nekrotí jen proto, že to potřebují, ale jen když o to krásně poprosí. Nebo když on to tak cítí - když je skutečně plně v síle, má správnou intuici a bude to fungovat a dotyčná žena mu pak za to bude vděčná do konce života.

Pozor na názvy, dívejte se dovnitř

       Je paradoxní, že krásný název Terapie pevným objetím v sobě obsahuje nesvobodu, zatímco schválně odpuzující název Zkrocení, byť posílené hezkým Láskyplné, v sobě svobodu má.
       Druhý zásadní rozdíl je v tom, že při terapii pevným objetím je rodič veden k tomu, aby dítěti do ksichtu klidně řekl své negativní emoce. To považuji za velmi nešťastné a krotit by měl muž až tehdy, když je schopen jen krotit, nikoliv si na tom druhém vylévat vztek nebo mu ubližovat.
       Současně je ale jasné, že jsme jen lidé a že kdybychom do vody vlezli, až když budeme umět plavat na 100%, že bychom nikdy nezačali. Proto je obrovský rozdíl v tom, kdo vás krotí a jak vás krotí.

Různé způsoby krocení

       Na kurzu učím fyzické krocení. Tedy muž zalehne ženu (lze samozřejmě krotit i muže), omezí tím její dýchání a pohyby. Pro ženu v ženské energii to je velmi příjemné, taková žena si toho bude užívat a pak samotné krocení ani nezačne. Chápu, že tomu asi nevěříte. Ale skutečně to tak je. To ale poznáte, až když tím správným způsobem projdete.
       Ale pokud je žena v mužské energii, bude se vzpírat nebo bojovat. (Když je v nezdravé ženské energii, jako se poddá, ale ve skutečnosti zůstane povýšená uvnitř o to víc. Zde fyzické krocení nefunguje a muž musí uznat svou porážku.) Na začátku dokonce krocení může připomínat zápas v řecko-římském stylu, ale to jen u velmi bojovných žen. Po nějaké době muž ženu zalehne a svou vahou na ni začne tlačit. Zde je velmi zajímavá věc: Já sám patřím mezi menší muže s menším počtem kilogramů. Opakovaně se ale stalo, že žena mě vnímala subjektivně jako těžšího. Funguje zde cosi mystického, já osobně to vysvětluji pomocí mužské energie. Když má muž 130 kg a nemá v sobě moc mužské energie, žena bude cítit velké nepohodlí, ale malou tíhu. Když naopak ženu zalehne 60kilový střízlík se silnou mužskou energií, bude to pro ženu velmi příjemné, ale muž bude velmi těžký, dokonce může být subjektivně těžší, než ten první muž. Správné krocení je, když je muž těžký, ale příjemně těžký. Když je naopak muž nepříjemně těžký nebo je lehký, krocení bude trvat o hodně déle nebo nebude vůbec fungovat.
       Součástí procesu je POCIT ženy, že nemůže dýchat. Tím si žena řeší na hluboké tělesné úrovni, kam žádná slovní terapie nemůže, své nepřijetí mámy. Zde je muž plně zodpovědný za sledování dýchání, obvykle to ale není potřeba, protože žena v tomto stadiu velmi silně křičí, že nemůže dýchat (a tím ukazuje, že dýchá velmi dobře :)). Jakmile tímto stadiem žena projde, nesmírně se jí uleví. Doslova z ní spadnou tuny zátěží, které nesla celý život a často o tom ani nevěděla. Na konci procesu je žena šťastná, jemnější, více v ženské energii, je schopna více milovat a odevzdat se. Neztrácí svou svobodu, naopak ji získává.

Žena nemusí být zkrocena

       Ještě musím zdůraznit jednu věc. Nikde není řečeno, že žena musí být zkrocena. Na úplně prvním kurzu Krocení se jako dobrovolnice přihlásila žena o hlavu vyšší, než já. Tehdy to ještě bylo tak, že si žena lehla a muž ji zalehl. A ona vstala i se mnou. Já cítil, že mám málo síly, ale ještě jsem nevěděl, co to znamená. Teď už vím, že mohu zkrotit 120kilového muže (a vesmír mi k tomu pomůže) a stejně tak mi vesmír vezme sílu, když nemá být zkrocena 40 kilová žena. Zde nejde o nadvládu, ale o to, abychom věci dali do pořádku.
       Takže tato žena vstala, asi si dovedete představit, jak jsem se cítil: Byl to úplně první kurz krocení a první ukázka na něm. Kdybych za sebou neměl dost zkušeností, asi bych to vzdal nebo bych se snažil ženu pokořit nadměrnou silou. Já ale dovolil, aby se to stalo a pak se stal zázrak. Ta žena to pak popisovala: Ano, porazila jsem ho. Ale najednou mi došlo: K čemu mi to je? A pak si dobrovolně lehla a pak mohlo proběhnout celé krocení až do šťastného konce.
       V tom je výhoda toho, že jsem fyzicky poměrně slabý muž. Že dokážu i nezkrotit. Protože i to je umění, ve správný okamžik nezkrotit.

Archetypální moudrost našich pohádek

       Celý proces zkrocení je krásně popsán v mnoha pohádkách. Většina pohádek je o tom stejném: Do království přiletěl drak, který požírá jen princezny (psychologické označení pro ty, které jsou svým drakem stravovány, je „princeznička“). O chudé prosté dívky (čti pokorné a skromné, tedy ty, které jsou ve zdravé ženské energii) nemá drak zájem. Požírá jen ty, co jsou povýšené a urozené. (Ve skutečnosti drak požírá, doslova stravuje, každou ženu která není ve zdravé ženské energii. Tedy i tu nepřirozeně, nadměrně skromnou, např. z důvodu deprese.)
       Každý den chce drak jednu princeznu. (Zde se musíme zamyslet, když jsou jen 3 princezny a omezený počet království, jakto že draci nevyhynuli? Protože si ve skutečnosti každý drak dává pořád tu jednu princeznu k obědu, ke snídani i k večeři každý den znovu a znovu – ledaže by byla zkrocena – pak jí drak leží u nohou a čeka na její příkazy. Proto tolik žen touží být submisivní, protože v hloubi duše ví, že pak mohou být v lásce a odevzdat se muži a láska slouží jim oběma. Nezkrocená žena naopak slouží spolu se svým mužem jejímu strachu).
       Král vyhlási, že kdo princeznu a království od draka osvobodí, dostane princeznu za ženu a půl království k tomu. (Jak to, že to může udělat? No jednak to bylo v době, kdy se to tak dělalo. Ale hlavně - když muž ženu vezme jejímu drakovi, současně si ji tím vezme. Žena ve skutečnosti nemůže a ani nechce být mužsky svobodná - to chce její drak – aby patřila jen jemu. Proto drak tolik bojuje a proto bojuje i tam, kde žena už ani nechce bojovat a chtěla by se odevzdat. Ale o tom, dokud není zkrocena, nerozhoduje ona, ale její drak. Žena touží někomu patřit. Buď patří svému muži nebo svému drakovi. Proto musí muž unést, aby ve vztahu rozhodoval. Když to neunese, budou ve vztahu žít vedle sebe on a jeho žena s jejím drakem. A rozhodovat bude drak. A žena bude nespokojená. Proto tolik manželství má problémy. Protože ženám neslouží mužská svoboda, ta slouží jejich drakům.)

       Mnoho mužů se snaží, většinu z nich ale drak porazí nebo v jiné variantě vlastně stejné pohádky jsou jejich hlavy naraženy na kůl, protože neuhádli hádanku. Kdo tu hádanku dává? Princezna. Ale ona ve skutečnosti nechce, ona je jen v moci zlého čaroděje, který ji začaroval (schválně proč to není čarodějnice a dračice, ale čaroděj a drak?). Taková princezna pak už ani muže nekastruje, ona je rovnou zbavuje jejich hlav. Byť k tomu používá služeb veřejného kata. (I v reálu ženy obvykle nekastrují samy, ony k tomu doslova použijí muže, kteří pro jejich draky udělají cokoliv – třeba zničí jiné muže).
       Ve všech případech ji může osvobodit jen muž, který má kouzlo. Buď má meč, který poseká všechny hlavy, i když pořád narůstají. Nebo má plášť neviditelnosti a poslechne si správnou odpověď na hádanku.
       V reálu je tím kouzlem to, že muž prokoukne, co vlastně žena chce a mužská síla zkombinovaná se schopností nasluchat a některými dovednostmi „ideálního muže“ a s tím, že musí umět i prohrát. Ale také s tím, že muž unese svou nedokonalost přiměje i svou ženu, aby ji s radostí přijala a odevzdala se mu, i když není ideální.
       Pochopit nestačí, ale bez pochopení nemá šanci ani nejúžasnější muž. Je třeba pochopení+ síla+ síla dost velká na to, aby unesla i prohru (třeba to, že hlava znovu naroste a že nakonec rozhoduje žena, komu dá přednost, zda svému draku-strachu nebo svému muži). A hlavně to cosi, co způsobí, že žena dá muži přednost před sebou (čti před svýj drakem-strachem) a jen díky tomu může najít skutečně samu sebe.

       Princ pak zabije draka nebo uhodne hádanku a čaroděj tím ztratí moc. A pak si princeznu vezme a jsou šťastní až nadosmrti. Protože princezna pak může být ženou v ženské energii, nikoliv nestvůrou, která nechává popravovat muže (aniž by chtěla!), kteří neuhádli její hádanku ani drakem, který je sežehne svým ohněm.
       Naštěstí v realitě nemusíme draka zabíjet. Právě naopak. Tím, že muž draka zkrotí, umožní ženě, aby mohla začít svou sílu používat ku prospěchu sebe i ostatních. Proto je výsledkem zkrocení sebevědomější a svobodnější žena. Ona konečně začne poroučet svému draku místo, aby drak poroučel jí. Řeknu to ještě jinak: Předtím strach ženu ovládal, po zkrocení žena řídí svůj strach a často je dokonce zkrocením strach uzdraven, takže místo aby strach ovládal ženu, žena je naplněna láskou. Lásku totiž získáme uzdravením strachu.

       Stejně jako v pohádce Císařův pekař a pekařův císař je golem nositelem zkázy, ale když je zkrocen, tak peče chleba. Nezkrocená (neusměrněná) síla vždy nese zkázu, zatímco po zkrocení přináší obrovský užitek.

Zkrocení muže

       Možná se teď ptáte, proč nejsou kroceni i muži. Jsou, ale podstatné méně často. Tím důvodem je, že muži jsou obvykle zkroceni světem, který vyzývají na souboj. Skoro každý muž potřebuje také zkrocení, ale je jen málo mužů, kteří si myslí, že mohou cokoliv. Zatímco silná, krásná princeznička se naučila, že může mít všechno, co si zamane. A její drak ničí život mužům kolem ní i jí samotné.
       Navíc ženu, které bylo ublíženo, obvykle litujeme a přehlížíme, jak moc ona teď ubližuje zpět. Zatímco pro muže není tak sociálně snadné být chudinka. A když to začne dělat moc, nebere se na něj tolik ohled, tudíž je jeho drak zkrocen lidmi kolem něj s daleko větší pravděpodobností.
       Zde chci upozornit na velikou nerovnováhu. Jen jeden příklad: Pořád slyšíme ženy, které si stěžují, že muži chtějí jen to jedno. Ale kdy jste naposledy slyšeli chudáčka muže, co si stěžuje: Ony ty ženy jsou takové divné, ony chtějí i něco jiného, než sex. A přitom oba postoje jsou stejně nesmyslné (oba postoje chtějí změnit něco, co nemá být změněno. A že to u mužů už částečně změněno je – o to hůř. Možná proto mají muži čím dál tím méně spermií).
       Ale jednomu všichni rozumíme a druhý je nám všem nade vše jasné, že je to přece nesmysl. Muži se obvykle nevyplatí být chudáček a je mnoho situací, kdy k tomu nemá ani šanci.
       Představte si, že potkáte ženu zhroucenou po roce po rozchodu: On mi tolik ublížil. Vzal mi všechno, nemám kde bydlet.
       A teď si představte, že potkáte úplně stejného muže (který není na vozíku ani jinak postižený). Proč k nim nemáte stejný přístup? A chceme my muži v tomhle emancipaci? Ne. Je údělem muže se o sebe postarat sám. Proto muži potřebují zkrocení méně. Protože v tomto žijí víc v souladu s řádem vesmíru, který je krutý a nemilosrdný a slabé obětuje. A je v pořádku, že ženy si užívají víc ochrany. Ale pak taky potřebují víc zkrocení, když tu ochranu používají bez úcty.

Léčivé zkrocení

       Láskyplné zkrocení pomůže lidem s depresí, psychickým nemocemi, hysterií, neurózou, dokonce se zdá, že zabírá i na psychozy. Není to tedy lék jen pro zlé ženy, ale prakticky pro každou ženu má zkrocení význam.

       Zkrocení lze ale zajistit i jinak – slovy, pohledem do očí. Pokaždé, když se žena zamiluje a pro toho druhého by dýchala, jedná se o určitý druh zkrocení také. Zkrotit mohu i ponížením, ale to nedoporučuji, pouze tam, kde si to daná žena přeje a i tam jen když je to v souladu s „přáním vesmíru“.
       Co je podstatné, zkrocení je způsob, jak se vyhnout agresi. Když je fyzicky silný muž bezmocný, obvykle jde do agrese. Když se naučí místo toho krotit, získá daleko víc a žena je v bezpečí. Samozřejmě je možné, že někdo v budoucnu tento název zneužije k něčemu jinému, ale krocení samo o sobě je něco, co má na té nejhlubší úrovni ve svých rukou žena. Ona může kdykoliv říct kouzelné slovíčko, kterým se celý proces zastaví. A ona, když už to chápe, obvykle prosí o zkrocení, protože už nemůže unést tu tíhu, kterou jí nezkrocenost přináší.

Rozkvetlá žena

       Když uvidíte rozkvetlou ženu, taková žena buď miluje nebo byla zkrocena nebo se jí stalo něco podobně moc pěkného.

       Jsou ženy, které ví, že občas potřebují dostat pár facek. Krocení je krásné v tom, že není třeba narušovat důvěru fyzickým násilím. Krocení si vystačí bez agrese, byť fyzický boj je přítomen.
       Pokud je muž dostatečně silnější a nic si krocením nedokazuje, věnuje většinu pozornosti tomu, aby ženě zabránil, aby si ublížila. To žena dříve či později vycítí a pak tam o to víc vystupuje do popředí to slovo láskyplné. Jakmile žena pochopí, že muž nebojuje proti ní, ale za ni, může se muži o to víc oddat. Pak je další krocení již samo o sobě krásné a pro většinu žen i vzrušující. Může to být krásná předehra, nejčastěji to ale ve vztahu funguje tak, že když se žena cítí přetížená nebo pod vlivem svého draka, sama svého muže poprosí, aby ji zkrotil. A když žena touží po submisivním postavení v sexu, tak udělá něco, aby svého muže vyzvala, aby SI ji zkrotil.

Touží po tom každá žena

       Ve skutečnosti láskyplné zkrocení je to, po čem každá žena touží. Každá žena se chce odevzdat jednomu muži a být s ním šťastná. Když je žena hodně v ženské energii, zkrocení už nepotřebuje a najde si ji muž, který to dokáže i bez fyzického krocení. Ale jestli tam ještě nejste, je krocení nejrychlejší cesta k tomu, abyste zjistila, cože to vlastně chcete.
       Pokud jsi žena a netoužíš po tom, znamená to, že jsi hodně v mužské energii. Nejčastěji je to proto, že Ti muži ublížili. Já na Tebe nespěchám. Můžeš být otrokyní Tvého strachu třeba celý život. Ale jednou Tě následky života bez zdravé ženské energie v Tobě a bez zdravé mužské energie kolem Tebe dostihnou. Až budou horší, než tvůj strach, ozvi se. Snad ještě budeme mít dost času, abychom to zvládli v tomhle životě.

Zkušenost

       Když jsem článek dopsal, dostal jsem mimo jiné i tuhle odpověď. Podotýkám, že paní nikdy nebyla na mém kurzu, má stejnou zkušenost, jakou popisují ženy, co tím prošly na mých kurzech:
Taky mě zaujalo krocení zalehnutím. Pro mě by to ale bylo tak, že bych přišla, lehla si a už se jen těšila, jak mě muž zalehne. A pak bych předla blahem a doufala, že to bude trvat dlouho ). Zní to opravdu komicky, ale je to nesmírně příjemné. Osobně příjemnější fyzický pocit neznám. Najednou jako bych nebyla a zároveň jsem ve všem. Já jsem prapůvodní energie - "prázdnota", on je to stvořené. Já jsem tam, kde jsem nejšťastnější - uvnitř všeho, on je tím vším. Vším, které nemusím řídit. On je vším, které se řídí samo. Já jsem prázdnota, která přijímá všechno jeho. Pocit, že Bůh/Bohyně není jeden - sám, ale jsou dva – spolupracující. Je ale pravda, že je třeba, aby ten muž byl vnitřně silný....Taky mi tohle krocení žen připomnělo článek jedné profesorky s Aspergerovým syndromem, která si navrhla a sestrojila přístroj, který, když se cítí rozrušená na nejvyšší otáčky, "vleze" do přístroje, nechá se jím pevně stisknout a za chvíli se uklidní a může dál fungovat.

Pozvánka

       Pokud Tě to milá ženo zaujalo a chceš se dozvědět víc, musíš navštívit kurz Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU, kurz Uzdravení strachu z mužské energie, z mužů, pak letní týdenní kurz a až potom budeš moci přijít na Láskyplné zkrocení ženy. Na něj navazuje Resuscitace lásky, kde se muži učí, jak znovuoživit lásku v ženě, která je milovala a ženy budou moci znovuoživit svou schopnost milovat.

       Milý muži, pokud se chceš naučit, jak sám sobě, ale i své ženě být MUŽEM, který ji umí i zkrotit, i má dost síly, aby ji nechal být takovou, jaká je, přijď na tyto kurzy.

       A prosím Vás, nevymlouvejte se na věk. V každém věku to stojí za to. Obzvlášť starší lidé potřebuji omladit a nic jiného neomlazuje tolik jako zdravá ženská energie.

Zde se můžete přihlásit k pravidelnému odběru mých článků.
A samozřejmě Vás rád uvidím i na kterémkoliv jiném z mých kurzů. Zde jsou nejbližší.

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky
nbsp;
nbsp;nbsp;nbsp;nbsp;

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz