Je ČR na Pyrenejském poloostrově nebo v Jižní Americe? Proč se tak mnozí "Češi" chovají?

Publikováno 27.12.2023

Je ČR na Pyrenejském poloostrově nebo v Jižní Americe?

       Kdyby byla ČR na Pyrenejích, nemusela by být v NATO. Válka na Ukrajině by se nás vůbec nemusela týkat a mohli bychom se dívat na pravdu, zda je větší agresor USA nebo Rusko. A klidně bychom mohli dospět k závěru, že po většinu 21.století (do roku 2014) vyhrává USA v pozici o něco málo většího agresora. Když uvěříme, že válka v Čečensku byla válkou obrannou proti terorismu. Ale pak vlastně bychom měli také věřit USA, že válka v Afghánistánu byla stejná. Proč na tyto dvě války pohlížíme jinak? Když navíc Čečensko je stále součástí Ruska?
       A kdyby byla ČR v Jižní Americe, tak by ani v NATO být nemohla. Proč? Protože státy Jižní Ameriky by byly součástí organizace, která by je chránila před USA, kdyby taková organizace byla. Stejně jako my jsme součástí NATO, které nás chrání před Ruskem.
       A chránilo nás před hrozbami i v době, kdy se zdálo, že Rusko už nikdy nebude hrozba. A v této době dokonce byly představy, že i Rusko by se mohlo stát součástí NATO.
       Ale pobaltské státy chtěly být chráněny přímo před Ruskem, i když v době přijímání se zdálo, že pro to není důvod. Ona historická paměť nemůže sloužit nikdy k tomu, aby někdo byl odsouzen za něco, co spáchal jeho předek. Ale velmi často funguje do budoucna. Kdyby byly pobaltské země vykolejeny z rozumu podobně jako se to dnes děje západní Evropě, tak by už dnes byly součástí Ruska.
       Ale ony naštěstí využily historické okno příležitosti. Zatímco Ukrajina ho nevyužila. A proto je dnes ve válce Ukrajina a ne pobaltské země. A proto další největší nebezpečí hrozí Moldavsku. A proto je dnes ještě víc obklopeno ubohé Rusko zlými americkými základnami. Protože ve skutečnosti Finsko a Švédsko o to moc stojí. Aby byly chráněny. Protože Putin je donutil uvědomit si, že neutralita dnes funguje pro Švýcarsko, ale jen proto, že Švýcarsko je v Alpách. Ale země, které jsou na větší nebo menší dosah k Rusku mají možnost se připojit ke své obraně, tedy k NATO nebo doufat, že Putin nebo další „car“ bude mít slabou chvilku a nechá je být neutrální. A nebo se už teď učit ruštinu a nespravedlnost.

Svět není bezpečné a už vůbec ne spravedlivé místo

       Kdo věří propagandě nebo pohádkám, tak si myslí, že ČR je země, která má právo dělat stejnou politiku jako USA nebo Rusko. Ale my musíme bojovat o své přežití. Kdybychom sousedili s USA, bylo by v pořádku spoléhat na Rusko, protože by Rusko z dálky nás mohlo chránit v případě, že by se USA stalo nejen agresivním, ale i dobyvačným státem.
       Ale my jsme v případě porážky Ukrajiny Ruskem už téměř na hranicích Ruska. A proto nám nezbývá, než stát plně na straně USA, dokonce i v případě, že by válka na Ukrajině byla ve skutečnosti zástupnou válkou mezi USA a ubohým bránícím se Ruskem.
       Ale bohužel pro ty, co věří, že USA je totálním zlem, tomu tak není. Tady je jasné, že jde ze strany Ukrajiny o „Velkou vlasteneckou válku“, naštěstí aspoň trochu podporovanou Západem.
       Ale rozumím tomu, že ze strany Ruska je to jen první dějství války Ruska proti Západu a USA. A každý, kdo chce, abychom zůstali svobodnou zemí, tak musí být proti Rusku. Protože až prohrou se může Rusko probudit a snad nová „únorová revoluce“ doběhne ke zdaru a nebude zrušená „Velkou říjnovou revolucí“.
       A jestli se Vám naše země nelíbí? Pak dělejte to, co pan Rajchl a další lidé, kteří na tom vydělávají na své dluhy. Ale lidé Vám spíš uvěří, že to myslíte dobře nejen pro svou peněženku, když nebudete ještě milionkrát horší, než současná vláda. Přičemž současná vláda není vládou Mirků Dušínů. Takže by mělo být snadné, být lepší. Proč se to tedy nikomu nedaří?

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 720 235 106, danielma@seznam.cz