Publikováno 25.12.2023
Proč demokracie často prohrává?
Krásně to celé popisuje tento článek.
Protože demokracie si dává tolik brzd sama sobě, že je zázrakem, že aspoň nějakou válku vyhraje. Naštěstí pro nás zrovna tu nejdůležitější, tedy druhou světovou vyhrála.
Zatímco demokracie bojuje se zataženou ruční brzdou, tak diktatura má zase jiný problém:
Diktatura zase prohrává, protože vojskům velí laici
Takže počet chyb, které rozkázal udělat Hitler převýšil počet chyb, které udělal Stalin. Takto by se dal zjednodušeně shrnout výsledek 2. světové války.
Proč Amerika prohrála válku ve Vietnamu?
Pro mnoho důvodů. Ale jeden, doslova ukázkový, je na konci článku: „Společnost Michelin používala plantáž i během války a vydělávala velké množství peněz. Stromy nesměly být v bojích poškozeny a případné škody na plantáži musely USA společnosti Michelin uhradit. Dělostřelectvo samozřejmě v lese nepřicházelo v úvahu a Severovietnamci si to rychle uvědomili. Začali na plantáži budovat pozice, protože zde byly před dělostřelectvem v bezpečí. Tyto pozice pak musely americké jednotky dobývat pěchotou.“
První výsledek byl mnoho mrtvých amerických vojáků. Ale nakonec Michelin přišel i o tuto plantáž, protože o ní nechtěl přijít. Protože socialistický Vietnam ji nemohl nevyvlastnit. A tímto způsobem kapitalizmus končí. Když se tak moc bojí o své zisky, že zisky mají přednost přede vším.
Takže až budeme my ve válce (a děláme svou nečinností pro to hodně), tak si pamatujme, že nejdříve je vítězství a až pak peníze.
A do té doby můžeme hodně dělat pro odstrašení Ruska a tudíž žádná válka nebude. Nebo si budeme lebedit. A pak naše budoucnost záleží na Ukrajincích.
Přihlásit na kurz se můžete tady.
MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků