Publikováno 27.12.2023
Gratulace psychologům
Když jsem ještě pracoval jako psychiatr, odnesl jsem si ze svého studia a své práce zkušenost, že všichni psychoterapeuti a psychologové jsou úžasní lidé a já se od nich musím učit. To platilo do 12.4.2023, kdy jsem zažil, že jsou (tehdy jen) 2 psycholožky, pro které je lež pracovním nástrojem. A přesto, že se mě pokusili zničit, tak k nim nechovám nenávist. Ale jen se dívám a čekám na další díly.
V dalším dílu není nikdo jmenován
Jen se říká, že jsou prý tisíce parazitů, kteří se přiživují na psychoterapii. A jako příklad je uváděn zedník, který si prý hraje na psychoterapeuta. Ale na můj dotaz se žádný zedník nenašel. Proč? Protože je smyšlený. Protože zedník může pomáhat lidem. Ale žádný zedník si k tomu nepotřebuje hrát na psychoterapeuta.
A proč se tyto lži Vám všem říkají? Protože potřebují Vaši podporu, aby udělali z profese psychoterapeuta „cech“. Tedy oni tomu říkají komora. Ale každá komora je vlastně středověkým cechem, jehož jediným skutečným důvodem je ochrana příslušníků cechu před nekalou konkurencí. A nekalá konkurence je taková, která není v cechu. Jeden důkaz, že klienti jejich členů je nezajímají, je tady, další důkaz je zde.
Konečně úspěch
A předevčírem vyšel 3. díl stejné série
A já moc gratuluju psychologům, kteří jsou tam jmenováni, že konečně mají aspoň úspěch. Konečně po měsících hledání a po pokusech zničit ty, kteří je celou dobu respektovali a přáli jim jen to dobré, konečně mají úspěch. Konečně našli skutečnou ženu, která ubližuje svým klientům. Ale proč až napotřetí?!!!
Až teď je skutečně vidět, jak je důležité věřit každému psychologovi. Zejména soudním znalcům, protože na jejich rozhodnutí může záviset osud obviněných. Ale pozor. Uvědomujeme si, že házet korunou by bylo přesnější? Protože aspoň v jedné polovině případů by bylo učiněno spravedlnosti zadost. Zatímco teď máme příklad, že (někteří) psychologové, ačkoliv si mohli vybrat kohokoliv, tedy klidně i skutečného podvodníka, tak si vybrali pravý opak psychošmejda. A ve druhém případě se ani nepokusili vybrat skutečného člověka. Z těch tisíců psychošmejdů, kteří prý jsou v ČR. Že by aniž by chtěli, nám dali důkaz, že skutečného psychošmejda je těžké najít? Přitom oni jsou. Proč jsou takypsychologové tak nedbalí, že neodhalí skutečně problematického člověka. Třeba kdyby navštívili kutnohorského léčitele, mohli zachránit lidské životy. Proč skutečné podvodníky nechali být? Že by odpověď byla v tom, že kutnohorský léčitel nebyl na internetu? Nebo že by hledali jen mezi lidmi, které vidí jako konkurenci? Protože jak jinak si vysvětlit fakt, že domnělý psychošmejd si bere za celé dva dny práce jen o málo víc, než běžný psychoterapeut za 50 minut?
Když se soudní znalci nemohou dohodnout?
Pak už je úplně logické, proč se nejen v případu kutnohorského „léčitele“ nemohou znalci dohodnout.
Takže zvítězí pravda? Ne. Zvítězí názor vyššího pracoviště. A doufejme, že aspoň statisticky má větší pravděpodobnost pravdy. A když se ani tito znalci neshodnou, tak zvítězí hod korunou, tedy názor paní soudkyně. Která paradoxně může mít víc pravdy, než deset soudních znalců.
Psychologie není věda.
Je to pokus o co nejvíc vědy, jaký s naším poznáním dokážeme. Ale protože je nemyslitelné si přiznat pravdu, že totiž psychologie není tvrdou vědou, ale souhrnem pouček a znalostí, které někdy platí a jindy platí jiné a nikdo neví proč a kdy tomu tak je.
Důkaz? Samotná existence psychoterapie. Protože psychoterapie je ve skutečnosti mnoho různých psychoterapií. Kdyby to byla tvrdá věda, byl by jen jeden druh psychoterapie.
Proto není alternativa k vědě o stavění mostů. Protože to je tvrdá věda.
Která (psycho)terapie je nejlepší?
Zatímco psychoterapie jsou ve skutečnosti desítky různých druhů psychoterapií, které se navzájem často i vylučují. A mimo psychoterapii jsou stovky terapií, z nichž některé jsou i lepší, ale protože si je zatím žádný psychoterapeut nepřisvojil, tak nepatří do psychoterapie. A protože nejsou součástí psychoterapie, která je certifikovaná, tak jsou necertifikované a neakreditované. Ne protože jsou horší. Ale třeba „tvůrce“ konstelací je tak výslovně stvořil. Když viděl, co se z konstelací stalo v rukou psychoterapeutů, když si část z nich přisvojily nejméně dva druhy psychoterapií. A to nejúčinnější z nich se ztratilo. Takže se rozhodl, že je lépe mít raději účinné a necertifikované, než certifikované, ale méně účinné konstelace.
Ať vyhraje ta nejlepší právě pro Vás
Nebo chcete dostat přikázáno, kterou můžete dostat? Právě o to se teď hraje.
https://www.petice.com/psychoterapie_neni_terapie
A ti skuteční psychoterapeuti
Prosím ozvěte se. Vím, že je to neskutečně těžké. Ale když necháte takypsychology, aby za Vás mluvili, tak za chvíli nebudete moct říct nic. A přitom by stačilo důsledně odlišovat ty, kteří chtějí pomáhat druhým lidem od manipulantů. A věřím, že mezi Vámi je víc, než 99% těch, kteří to myslí dobře.
Přihlásit na kurz se můžete tady.
MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků