Bitcoin

Publikováno 26.10.2023

Hodně jsem přemýšlel o tom,

       zařadit na můj milovaný web zmínku o bitcoinu. První zcela jednoznačné NE říká, že bych neměl do webu o zdraví plést peníze. Ale já pomáhám lidem žít lepší život a k tomu patří být i finančně zdravý.
       Hodně lidí věří, že člověk, když pomáhá druhým lidem se uzdravovat, by za to neměl brát peníze. Takže uvidíme, jestli tito lidé budou mít problémy i s tím, když si vydělám peníze jinak a budu moct stále držet velmi nízké ceny za kurzy i za zcela výjimečné individuály. Myslím, že jsem poslední člověk s 20 lety praxe v mém oboru, který si za hodinu své práce bral 500 Kč (do října 2023). (Krátce po zveřejnění článku jsem se rozhodl pro zvýšení na 800 Kč).
       Ale protože člověk se nezavděčí zejména těm, kteří si neváží práce druhých, tak kašlu na závistivce a zde na tomto místě chci zveřejňovat návody pro lidi, kteří chtějí jít mou cestou.

Nejdřív varování

       Jakékoliv investování je nebezpečné. Můžete při něm ztratit veškerý investovaný majetek. Proto doporučuji, abyste zejména do kryptoměn dali max. 10% svého majetku a předem se s ním rozloučili.
       Kdo si nemůže dovolit o nic přijít, by neměl tento můj příspěvek ani číst. Zejména varuji všechny před tím, aby do kryptoměn dávali peníze z půjček apod. Může to vyjít, ale trhy jsou „vševědoucí“ a zrovna tyto peníze jsou obzvláště náchylné k tomu se ztratit.
       Ale pokud jste schopni dát stranou aspoň 100 Kč měsíčně a za tyto peníze byste koupili cigarety, alkohol nebo jiné zdraví škodlivé věci, tak je radši dejte do kryptoměn. Protože když je chcete stejně vyhodit, tak si jimi aspoň neznečišťujte své tělo. A když budete mít kliku, tak třeba za dalších 8 let budete mít ze stovky 10.000 Kč. A když klika nepřijde, tak na 90% bude z každé stovky tisícovka.

A co těch 10%?

       To je riziko, že dnešní horečka do kryptoměn se ukáže jako tulipánová horečka, která zachvátila Holandsko v letech 1634–1637.
       Já sice věřím tomu, že se to nestane, ale do budoucna nevidím, takže Vám nemohu nic slíbit. Na druhou stranu kdybych věděl to, co vím teď, tak bych si koupil bitcoin jeden kus za dolar a teď bych za pouhých 10.000 Kč byl boháč s majetkem 340.000.000 Kč. Ano, skutečně byl teď měl 340 milionů za investici pouhých 10.000 Kč. Ale tehdy jsem nic o bitcoinu nevěděl a kdybych věděl, tak bych do toho býval nešel. Ale teď mohu a to nejhorší, co mě může potkat, je ztráta toho, co tam vložím. A já si mohu to dovolit ztratit.

Nejlepší kryptoburza s velmi malými poplatky

       Má je tak malé, až se nechce věřit, že může existovat. Ale já také si beru méně, než je obvyklá cena, takže jim věřím. A Vy jestli chcete, tak se můžete zaregistrovat a dostanete malou odměnu. Ale to je vhodné jen pro ty, kteří chtějí obchodovat. https://www.mexc.com/register?inviteCode=1pLte
Výhoda: mizivé poplatky, takže se hodí na obchodování
Držitel ceny "Best Crypto Exchange Asia".
K 31. 3. 2023 se řadí na 7. místo ze všech CEX burz z hlediska Trading volume, a dokonce na 4. místo z hlediska týdenních návštěv – není započítána mobilní aplikace. Podle https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/ je až 14. nejlikvidnější burza.
MEXC se také chlubí tím, že od svého vzniku v roku 2018 je „incident free“.
Nevýhoda: Nelze vkládat Kč, jedině Eu
Z: Kdybyste chtěli obchodovat, tak je lepší jít přes Coinmate, když nechcete dělat konverzi do Eur.

Česká kryptoburza, kde platíte v Kč

       Se jmenuje Coinmate. A slouží každému, kdo chce koupit a držet bitcoin a pár dalších kryptomincí.
       Pokud chcete koupit něco jiného, tak doporučuji na Coinmate koupit USDT na Coinmate a převést jen se ztrátou 4USDT bez ohledu na velikost transakce na jinou burzu.
Když nakoupíte za 1000 Kč, tak dostanete 500 Kč odměny, když se přihlásíte tímto odkazem.
https://coinmate.io?invite=ALYU60MKZRDNQKPU5S5X6I4VDYUC0LSBYHR4TMEJR8N8
Výhoda: Funguje v Kč, Eur, převody fungují ihned
Nevýhoda: Poplatky
Z: Hodí se pro první nákup a pak buď držet nebo obchodovat jinde

Binance

       Ačkoliv je nejštědřejší a moje odměna za doporučení by dalece přesáhla výše zmiňované, já tuto největší kryptoměnovou burzu nedoporučuji. Ale kdyby i přesto ji chtěl vyzkoušet, tak použijte tento odkaz a dostanete slevu na poplatky za každý obchod a 100 USD.
https://accounts.binance.com/register?ref=WQY35N9Q

Nevýhody: Špatný servis, složité na pochopení, oproti Mexc vysoké poplatky
Výhody: Největší kryptoburza, dle https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges nejvyšší jistota, ale zase podle jiného zdroje nikdo ani neví, kde vlastně sídlí, nižší poplatky, než většina trhu nabízí

Bitfinex

       Naopak doporučuji, ale mají bohužel vysoké poplatky, takže je nejvhodnější pro nákup Coinů, které nejsou v Coinmate. Ale kdybyste s nimi chtěli obchodovat, tak jednoznačně lepší je Mexc.
       Přihlašte se na bitfinex tímto linkem: https://www.bitfinex.com/sign-up?refcode=FievsgpWv
Výhody: Jednoduchost
Nevýhody: Vysoké poplatky

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

Protože jsem našel způsob, jak mohu vydělat

       Trvalo mi celých 10 let, než jsem přišel na systém, který mi v backtestech byl schopen vydělat peníze.
       Za 8 let a 2 měsíce mi byl schopen přinést zisk ve výši 289% při počátečním vkladu 100%. Při maximální ztrátě 22% a při risku na jeden obchod ve výši 3% vkladu. Samozřejmě je to jen backtest. Ale kdybyste riskovali na 1 obchod 1,5%, byl by zisk stále obdivuhodných 95% při maximálním drowdownu 11%. Tedy skoro 12% ročně. Navíc za tu dobu by vaše investice vzrostla jen samotným držením bitocinu o 131 násobek. Ale to nakupovali bitcoin jen blázni a mnozí z nich si pár dolarů někde nechali a teď hledají starý HDD, protože tehdejších sto dolarů má dnes hodnotu 13100 USD, tedy skoro 300.000 Kč.

Systém je tak robustní,

       že sem budu dávat průběžné výsledky. Ale neřeknu Vám, jak jsem jich dosáhl, protože pak byste dostali zadarmo celý můj systém. Kdo bude chtít používat můj systém, napište mi a já Vám napíšu podmínky.

Výsledky 2. systému

Datum Zisk/ztráta v % i s odečtením poplatku v plné výši v mexc.com
Celkem 5,45208193853322
25.10. 1,19732553214174
26.10. 2,12167187656678
27.10. 1,02870468497331
28.10.
(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz