Dělám, co mě baví a bohatí

kurz Dělám, co mě baví a bohatí

       Na tomto kurzu se budeme dívat, proč neděláte, co Vás současně baví a bohatí. Všimněte si, co to je za nové slovo. Slovo bohatit běžně nepoužíváme. Známe slovo obohatit se (všimněte si, že v záporném smyslu – na něčí úkor). Známe výraz Něco mě obohacuje. Jazyk přesně vyjadřuje to, čemu uvnitř věříme. Ani si neumíme představit, že by nás něco mohlo trvale bohatit. Může nás to občas obohatit. Ale trvale bohatit?
       Hodně lidí dělá práci, ve které nejsou šťastní. Proč? Jak se tak blbě můžete ptát? A z čeho budu žít? Vím, že je to pro většinu z Vás zatím nereálná představa, ale mohu dělat práci, která mě baví přináší mi radost a současně mě bohatí a to nejen penězi. A dokonce přináší radost a bohatí i ty druhé.
       Co je pro to potřeba? Mnoho věcí. Musím věřit, že taková práce existuje, že jsem jí hoden, že si to mohu dovolit, že si to zasloužím, že je taková práce i pro mě. Představ, které musíme uzdravit, abychom mohli začít žít lepší život, je mnoho. Ale když uzdravíme byť i jen jedinou takovouhle představu, může se náš život změnit.
       Kdo četl knihy pana Kiyosakiho (Bohatý táta, chudý táta a další), ví, že lidé získávají peníze 4 různými způsoby. Ve skutečnosti jich je 5:        Nepracuji, Pracuji jako zaměstnanec, Pracuji na sebe (OSVČ), Mám firmu (a pracují tam lidé na mě) nebo Investuji (a na mě pracují peníze). Každý z těchto způsobů má své výhody a nevýhody.
       Ale jestli chci být svobodný a mít se dobře a jsem ochoten jít do rizika, tak je ve skutečnosti jen jediný, který může přinést bohatství a svobodu. Jestli si chci určovat svůj čas, jsou jen dva. Jestli chci mít peníze a nebýt odkázán na milodary, jsou jen tři.
       Zjistil jsem, že to, jakým způsobem si (ne)vydělává peníze je dáno mým základním strachem. Když si tento základní strach daný člověk uzdraví, může si začít vydělávat více peněz, radostnějším způsobem a jít blíže ke svobodě a bohatství.

Jak uzdravit základní strach

       Pro nezaměstnaného je základním strachem „Já to nezvládnu.“ Navenek si o sobě může myslet něco jiného, ale dříve nebo později se ukáže, že ho buď tento strach ovládá nebo si práci najde.
       Zaměstnanec má základní strach „Já to nezvládnu sám“. Dokud ho tento strach ovládá, nemůže jít pracovat sám na sebe ani pořádně investovat.
       Samozřejmě možná dělám práci, kterou nejde dělat jako OSVČ. Ale firmu můžu vytvořit skoro na cokoliv.
       A jak ho uzdravit? První věc je o tomto strachu vědět. Změnit mohu jen to, co vím, že mám. A samotné uzdravování na kurzu Chci dělat, co mě baví a bohatí probíhá nejčastěji formou konstelací. Používám jakoukoliv techniku, která je v daném okamžiku nejpřínosnější.

Tyto strachy ovlivňují i naše vztahy

       Kdo má mentalitu nezaměstnaného, nemá vztah. Kdo má mentalitu zaměstnance, má vztah, ve kterém se bojí, že ho ztratí a díky tomu se neumí postavit sám za sebe a nakonec ho ztratí spíše, než ten, kdo se nebojí.
       Kdo má "mentalitu OSVČ", už se tolik nebojí, ale neumí udělat, aby oba partneři kopali za stejný tým.
       Je jasné, že mohu mít jinou mentalitu k práci a k vztahům, ale obvykle je to velmi podobné. Proto tento kurz může mít velký vliv i na kvalitu Vašich vztahů.

Co můžete očekávat

       V každém případě lidé z kurzu odcházejí sebevědomější a jsou víc připraveni se za sebe postavit a čelit svým strachům. Neslíbím Vám, že hned začnete víc vydělávat. Ale určitě se k tomu alespoň přiblížíte.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz