Večerní a 1 denní konstelace

Protože jsem měl mrtvičku, přestal jsem dělat kurzy v Praze a teď jsou jen 2 denní kurzy v H.Brodě

       

Zkušenost člověka, který neměl vlastní konstelaci

        Ahoj, Martine,
minulý týden v obou dnech proběhla v konstelacích témata, která mi pomohla i v mých záležitostech, a to jsem byla jen pozorovatel. Jsem ráda, že jsi zavedl tento model,vyhovuje mi. Míša Kv.

Zkušenost člověka s vlastní konstelací

        Ahoj Martine, ráno po konstelacích mi zavolala dcera a říká: "Mami, co jsi včera večer řešila? Mně večer došlo tolik věcí a já si uvědomila podstatu problémů v mých partnerských vztazích a přišlo to najednou zničeho nic." Její situace se nezměnila, ale s jiným pohledem se cítí lépe. Pokud by to, co se dělo ve čtvrtek mělo "jenom" takový výsledek, jsem za to vděčná a dává mi to naději...
       Někdy to trvá déle, než získáme pozitivní výsledek, ale nakonec tam vždy bude.

Jak to funguje

       Pracuji jakoukoliv metodou, která je pro daného klienta nejlepší. Obvykle jsou to konstelace, při kterých máme výhodu skupinové energie a možnost zjistit, co je skutečným důvodem problému.

Konstelace

       Konstelace jsou technika, při které nám pomáhají další lidé. Avšak nikoliv svými radami nebo zkušenostmi, ale svou přítomností. Pokud máte např. problém ve vztahu, dostanete za úkol vybrat si někoho za sebe a někoho za svého partnera. Ten někdo nemusí být danému člověku nijak podobný, pouze budete cítit „že je to on“, koho si máte vybrat. Tohoto člověka pak vezmete za ruce nebo za ramena a „dovedete ho na jeho místo“. Možná Vám to teď připadá těžké, ale když to budete dělat, zjistíte, že je to snadné. Jakmile jsou všichni představitelé „postaveni“, sednete si zpět na židli a už se budete jen dívat. Protože jste do konstelace postavil cizí lidi, kteří obvykle ani neznají Váš problém, nebudou mít žádný důvod Vám lhát nebo před Vámi cokoliv skrývat. (Zatímco my sami sobě nebo svým blízkým často v té nejlepší vůli lžeme, abychom je uchránili před domnělou bolestí. Bohužel ani většina terapeutů není plně nezaujatých, protože čím více víme, tím víc víme „jak to má být“. Ale on život obvykle není o tom, jak to má být, ale jak to je).
        Úkolem zástupců je jen „naladit se“ na to, co cítí jejich tělo. A tady nastává ten opakovaně vyzkoušený zázrak, kdy zástupce o Vás a vaší rodině nebo Vaší nemoci vůbec nic netuší, ale jeho tělo je schopno velmi přesně naladit, co se mezi Vámi děje. Úkolem konstelatéra je „jen“ dovolit, aby léčivý proces proběhl.

K čemu jsou konstelace dobré

       Můžete najít, co Vám brání být zdravý, jak najít hojnost, jak si vyřešit vztahy s nejbližšími i na pracovišti. Konstelace Vám mohou pomoci najít sebedůvěru, mužskou či ženskou energii, schopnost se naladit, otevřít se možnostem, které ve Vás dřímají, v principu se skoro každý problém dá vyřešit pomocí konstelací. V mém pojetí nejsou konstelace metoda, ale spíše „operační systém“, v jehož prostředí lze pak použít v podstatě jakoukoliv metodu. Díky tomu je možné postavit konstelaci téměř na všechno, i když je pravdou, že některá specifická zadání řeším raději pomocí jiných metod.
        Nedávno jsem měl na konstelacích ženu, která měla opakovaně problémy s různými lektory. Často slyšela, že se „vlastně ani nechce uzdravit“. To je sice na jedné straně pravda, ale zapomněli na druhou polovinu: Proč by za nimi chodila, kdyby to skutečně nechtěla?

        Drtivá většina metod se zabývá pouze polovinou pravdy a proto z principu nemohou přinést trvalý klid a mír. Já se snažím spojit protiklady, abychom ze světa duality a boje mohli přejít do světa jednoty a spojení.

        Více o tom, jak pracuji.

Termíny jsou tady.
Pokud přemýšlíte o vlastní konstelaci, klikněte sem
Zde se můžete přihlásit.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz