Mít se rád

Proč se mít rád?

       Kdo se má rád, tomu se lépe žije. Když se má rád doopravdy, má rád i druhé. A pak mu i druzí rádi pomohou, když je třeba. A když se má rád, pomoc rád přijme. A když se má rád doopravdy, má rád i ostatní a i jim pomůže, když oni budou potřebovat a nebude to na jeho úkor. A pak si do svého života přivolá zodpovědné lidi a bude líp jemu i lidem kolem něj.
       Kdyby se sobec měl doopravdy rád, už by nebyl sobec, protože by si dal a přijal to skutečně podstatné a už by nebylo tak moc důležité, jestli si někde vezme o kousek víc. Sobec je ve skutečnosti vyhladovělý, proto si tak moc bere na úkor jiných. Kdo je naplněný láskou k sobě, má všeho dost a tudíž se pak rád i podělí.
       Když se mám rád, budu zdravější, spokojenější, budu mít méně konfliktů, budu žít v klidu a míru a přitom v hojnosti. Moje existence bude radostná a budu přinášet radost i lidem kolem mě.

 

kurz Mít se rád

       Na tomto kurzu se naučíte několik technik, jak se mít více rád. Na kurzu je procvičíte a pak je budete moci praktikovat doma. Techniky jsou to jednoduché, ale o to účinnější.
       Zbytek kurzu budeme věnovat řešení jednotlivých problémů. Každý z Vás se bude moci naučit, jak si říct o to, co chce. Možná se budeme učit i jiné dovednosti, program každého kurzu je nastaven přímo na míru účastníkům, kteří se tam sejdou.
       Nejčastěji budu pracovat pomocí Hlubinných konstelací.
       Pokud bude Váš problém vhodný, použijeme ještě účinnější techniky “Zrcadlo” a “Terapie Pravdou”. Tyto techniky můžete zažít pouze na mých kurzech a to jen na některých. Jsou to techniky vysoce pokročilé a schválně je zde více nevysvětluji, protože by neměly být použity člověkem, který nemá dost zkušeností.
       Tyto techniky jsou podstatně účinnější, než cokoliv jiného, co znám, někdy se daří zázraky za velmi krátkou dobu. Ale bohužel je možné je použít jen za určitých okolností.        Nejsem zastánce žádné metody, používám tu, která je pro daný problém nejvhodnější. To je velká výhoda, protože i konstelace mají svá omezení a kdo chce řešit všechny problémy jedinou technikou, musí mít zákonitě horší výsledky, než ten, kdo umí tuto techniku stejně dobře, ale navíc je schopen použít i další.
       Důležitou technikou je také práce s podosobnostmi. Není to Voice dialog, je mu však velmi podobný.
       Občas také použiju regresní terapii, avšak pouze tam, kde je to nezbytně třeba, protože pro většinu problémů je to spíše prodloužení cesty než zkratka.
       Výjimečně používám i některé techniky z logoterapie, kognitivní terapie, gestaltu a dalších metod. Některé konstelace jsou tak hluboké, že prý je to spíše už primární terapie, jak jsem se dozvěděl od jedné kolegyně. Pro mě je to však spíše důkazem toho, jak i velmi dobří konstelatéři nevyužívají plně potenciál konstelací.
       Více informací o mých kurzech obecně najdete zde a o Přátelských konstelacích zde.
 

Sám sobě přítelem

       Absolvování kurzu Mít se rád je nezbytnou podmínkou, abyste se mohli přihlásit do cyklu kurzů Sám sobě přítelem, kde jdeme ještě hlouběji. Až po absolvování tohoto cyklu se můžete přihlásit na další nadstavbové kurzy a až po jejich absolvování se můžete stát certifikovaným terapeutem nebo lektorem Přátelské terapie a Přátelských konstelací. Chci, aby tuto metodu dělali jen dobře vyškolení lidé.
       Pokud nechcete žádný výcvik, není problém, ukončíte svůj postup tam, kde budete chtít. Kurz Mít se rád je určen široké veřejnosti a není třeba nic umět nebo znát, abyste se ho mohli zúčastnit.
 

Začátek cesty nebo „jen“ vyřešení problému

       Jste vítán/a, pokud jste na cestě k sobě a chcete jít dál. Možná Vás moje kurzy zaujmou natolik, že kousek cesty půjdeme spolu.
        Ale na kurz můžete přijít, i když chcete jen vyřešit jednu věc, která Vás trápí. Může to být zdravotní, psychický či emoční problém, problematický vztah, problém s financemi či se zařazením se do společnosti.
       Vítáni jsou esoterici i skeptici. Osobně se skutečnými skeptiky pracuji velmi rád, protože je pro ně pravda důležitější, než jejich názor. Na druhou stranu někteří se za skeptiky jen vydávají a už předem ví, jak to je. Ale ti asi nepřijdou.
 
Na kurz se můžete přihlásit zde.
 
Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz