Mám to udělat správně nebo dle ostatních?

Publikováno 14.11.2024

Mám to udělat správně nebo dle ostatních?

       Na jedné stránce musím po každých 40 minutách dělat CATPCHA test. Aby počítač věděl, že nejsem počítač, ale člověk. Ale současně tím také učím umělou inteligenci.
       A všiml jsem si zajímavé věci: Já mám ve zvyku označit za motorku všechny čtverce, na kterých je byť i jen velmi malá část motorky. A díky tomu obvykle musím vyplnit test 3x, abych se dostal tam, kam chci. Ale když udělám test „nedbale“, tak mi často stačí ho vyplnit jen 1x. Protože většina lidí vyplňuje test ne podle zadání, ale aby to bylo co nejrychleji.
       Takže když se umělá inteligence chce něco naučit, tak dává přednost většině. Takže když nám třeba strojové učení říká něco o tom, kolik je 1+1, tak výsledek může být odlišný od skutečnosti. Když hodně lidí věří, že 1+1 = 28, tak umělá „inteligence“ nám řekne, že 1+1 =28, i když se jedná o absolutní nesmysl. Říká se tomu halucinace a v takto jednoznačném příkladu neodpovídá už umělá inteligence, ale výpočty. Ale když se nejedná o matematiku, tak když 51% příspěvků na internetu říká, že země je plochá, tak je to pro umělou inteligenci fakt a říká ho dál.

Ale je to ještě horší

       Většina lidí nechce ztrácet čas. Takže i člověk, který má rád pravdu, si raději řekne, že se přizpůsobí většině a dá „počítači“ nesprávnou odpověď. Se všemi důsledky. Pro rozhodování umělé inteligence. Která si pak bude myslet, že 1 + 1 = 28.

Protože umělá inteligence nedělá rozdíl

       mezi tím co řekne odborník s 30 lety praxe ve svém oboru a mezi člověkem, který si zapisuje sny a ve snu může být pravdou, že 1+1 = 28, stejně jako ve snu považujeme za pravdivé, když lítáme bez křídel a bez motoru.

A když většina internetu bude věnována vašim snům,

       ta umělá inteligence nám všem bude říkat, že 1+1 = 28. Se všemi důsledky. A možnost, že by byl výsledek 2, bude dána na okraj.

Ale takto se museli rozmýšlet lidé vždy

       Třeba pan Semmelweis za pravdu zaplatil svým životem. Protože on o nejméně 30 let předběhl vědu své doby a formuloval zásady antisepse, jejichž dodržování šíření nemoci bránilo a které se postupně staly obecným nemocničním standardem. Vysloužil si přízvisko „Zachránce matek“. Ale to až dlouho po své smrti. Která byla způsobena tím, že tento lékař vyslovil a vědecky potvrdil hypotézu, že ženy umírají díky tomu, že gynekologové si tehdy odmítali umývat ruce po návštěvě pitevny. A nám je jasné, že měl pravdu. Ale věda to připustila až po objevu Pasteura. Protože takto funguje paradigma ve vědě. Když nám paradigma brání uvidět pravdu, tak je lepší pro člověka, který předběhne svou dobu, aby se přizpůsobil ostatním. Dostal by víc ocenění i peněz. Ale člověk, který zná pravdu, tak si nemůže pomoct.
       Já doufám, že já za pravdu zaplatím menší cenu, než svým životem. A třeba se mi podaří přesvědčit lidi, že se jejich pocity i jejich život dá uzdravit. Ne potlačit. Ne se s nimi smířit. Ne je přeprogramovat tak, že vědomě si myslíme, že to máme vyřešeno a podvědomě jsme na tom hůře, než předtím.

Opravdu je uzdravit

       A uzdravení pocitů bude stejně běžné, jako je teď běžné uzdravit si zlomenou ruku. Kde také nemusíme se smiřovat s tím, že ta ruka bude už navždy bolet. Ani se nemusíme snažit přeprogramovat svou realitu. Což je ve skutečnosti potlačení a na úrovni psychiky se to pozná tak, že „já jsem mu odpustil, ale nikdy nezapomenu.“ Což znamená, že si jen nalhávám, že jsem mu odpustil. Se všemi důsledky pro můj život.
       Opravdové odpuštění znamená, že jsem rád, že mi to udělal, protože díky tomu jsme si to mohl uzdravit. Protože to nebylo uzdravené už předtím, než mi ten druhý ublížil. Protože většina ublížení v našem životě pochází z doby před našimi 3. narozeninami. A dokud nevyřešíme příčinu tam, kde je, tak musíme trpět následky celý život.
       
       

Připojte se ke skupině O zdraví a vztazích

       https://www.facebook.com/groups/dotazyzdravi Tam se snažíme o spolupráci klasické medicíny a vědoteriky. Vědoterika je to nejlepší a nejúčinnější z ezoteriky vybrané na základě vědeckého pozorování výsledků.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 720 235 106, danielma@seznam.cz