Ženete se za štěstím?

Publikováno: 22.8.2023

Ženete se za štěstím?

       Pak to znamená, že štěstí nemáte. Protože doopravdy šťastní lidé se o své štěstí nestarají. Ti ho mají.
       Každý den děláte všechno pro to, abyste se najedl? Pak nemáte jídlo, respektive máte ho jen díky velikému úsilí. Ale v naší zemi pro většinu lidí je nemyslitelné, aby hladověli. Prostě si vezmu něco z ledničky nebo se stavím v sámošce a něco si koupím. A najím se, aniž si uvědomím, že právě teď někdo umírá hlady. Protože mi chybí uvědomění, že patřím k těm bohatším lidem na světě.
       Dokonce i kdybych byl bezdomovec, moje míra bohatství pravděpodobně překračuje medián celosvětových hodnot (něco jako průměr, ale přesněji to vypovídá o většině obyvatel světa, zatímco průměr je zkreslen velmi bohatými. Omlouvám se za veliké zjednodušení.).
       A paradoxně – kdybyste byl doopravdy chudý, tak najít něco k snědku, by bylo vaše štěstí.

Štěstí je mít to, co nemám a chci to

       Ale tahle definice štěstí má jednu nevýhodu. Štěstí hladovému, že má něco k jídlu, vydrží pár hodin.
       Stejně tak štěstí z koupě nového auta vydrží jen o chvilku déle. Obzvlášť když to štěstí je založeno na tom, že jsem to udělal kvůli druhým – abych se mohl novým autem pochlubit.
       Když ale to auto mi dělá radost bez ohledu na to, jestli druzí mají taky takové – pak může být mé štěstí trvalé a já se mohu ještě za 10 let radovat z toho, že mám své vysněné auto.
       Zatímco když to dělám kvůli druhým, jakmile si ho pořídí další člověk, já chci ještě dražší auto. A proto nikdy nemůžu mít štěstí, pokud ho chci za účelem povýšení sama sebe (a pokoření těch ostatních).

Honíte se za štěstím nebo za chimérou?

       Když si představíte, že by byl každý kromě Vás šťastný, máte z toho štěstí nebo Vás to uvrhává do neštěstí? Pokud to druhé
, znamená to, že máte špatné ponětí o tom, co je to štěstí. Protože kdyby všichni kromě Vás byli šťastní, budou chtít něco udělat i pro Vás a Vaše štěstí, protože Vaše neštěstí by jim kazilo jejich štěstí. Takže by to byli pořád normální lidé, kteří nejvíc myslí na sebe a protože oni už všechno mají, tak to chtějí dopřát i Vám, poslednímu člověku na zemi, který zažívá neštěstí.

Čím víc (skutečného) štěstí mám, tím víc ho chci dopřát i druhým

       Zatímco když si myslíte, že štěstí lze mít jen na úkor druhých, pak se pochopitelně bojíte. Ale tím si úplně nejvíc blokujete své skutečné štěstí.
       A v takovém případě Vám nepomůže nic a budete se pořád honit za chimérou, která nepřijde, i kdybyste byl nejbohatší z bohatých.
       Nic kromě toho se podívat na skutečnou příčinu, proč se honíte jako osel za něčím, co nemůžete nikdy získat.

Skutečné štěstí

       je dělat, co mě baví a mít z toho radost. K tomu je potřeba najít to, co by mě bavilo, i kdybych to dělal jen za stravu a za byt. A k tomu je potřeba si uzdravit své strachy, které mi zabraňují jít si za svými sny.
       Protože štěstí spočívá v tom dělat to, co mě baví a bohatí a své štěstí nacházet i tam, kam většina lidí chodí jen pro peníze a štěstí musí hledat jen o víkendech nebo dovolených.

Chci štěstí

       Jestli to myslíte vážně, tak přijďte na můj kurz: Hledám své štěstí, zn. Trvale.

Myslím to vážně?

       Ano. Takže cena za celý kurz je 300 Kč. Když nebudete spokojený, nic víc nebudu chtít a když byste byl hodně nespokojený, tak Vám klidně i vrátím celé kurzovné.
       Rád budu pracovat jen za stravu a byt.

Ale zase nejsem blbý

       Takže když budete spokojený, tak zaplatíte podle své spokojenosti. Aby se to vyplatilo všem, cena pro vás bude v rozmezí mezi 0 a 5000 Kč. A zaplatíte tolik, kolik si ceníte toho, co jsem pro Vás udělal.
       Nebo zaplatíte za kurz normální cenu, tj. 2500 Kč a stále budete mít možnost říct: Já jsem nedostal to, co pro co jsem si přišel, chci víc. Proto mé kurzy nekončí po 16 hodinách práce, ale až poté, co jsou všichni spokojeni s tím, co dostali.

Připomínka

       Kdybych byl schopen Vám zaručit štěstí po jediném kurzu, cena by byla 1-3 roční průměrné příjmy a já bych nestíhal, protože by to byla nejlepší investice Vašeho života. Protože kromě zdraví je štěstí nejdůležitější věc, kterou můžeme získat (když už máme co jíst a kde bydlet).
       Takže nepočítejte s tím, že Vám bude jediný kurz stačit k tomu, abyste odešli plní štěstí.
       Plnou cenu si zasloužím, když budete vnímat, že jste se posunul/a nebo dokonce že už víc za jediný víkend nezvládnete pojmout nebo si vyřešíte aspoň jednu překážku na cestě ke štěstí.

Když mě ošidíte.

       To je Váš problém. Když odejdete a zaplatíte míň, než byste měl, je to problém Vašeho svědomí. A také Vašeho užitku, protože když zaplatíte málo, Vaše podvědomí to bude vědět a podle toho Vám způsobí užitek nebo ztrátu. Proto jsem dal horní hranici, kolik chci, aby každý, kdo není extra bohatý věděl, kolik má zaplatit a přitom si mohl odnést co nejvíce.
       Když by byl někdo, kdo by chtěl zaplatit víc, za ty peníze dostane příležitost někdo, kdo nemá na to, aby zaplatil plnou cenu. Protože peníze nejvíc potřebují ti, co je nemají. Ale většina z nich nikdy neudělá nic pro to, aby je měla, kromě chození do práce.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz