Publikováno 12.8.2024
Co nám pomůže? Strach a neuvážené činy nebo klidné, uvážené činy
Viděli jste někdy zásah záchranky? A viděli jste tam spoustu strachu a zmateného pobíhání? Určitě ne. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč to tak je?
Když jsem byl poprvé svědkem zásahu, kde podle mě byli záchránáři příliš laxní, protože šlo o život, tak jsem nerozuměl tomu, proč neutíkají zběsile. Až později jsem to pochopil. Oni zachraňují životy a kdyby se zběsile hnali za akcí, tak by možná u pacienta byli o pár sekund dřív. Ale přišli by k němu zadýchaní a tak by se museli uklidnit, čímž by těch několik sekund ztratili. Nebo by bez vnitřního klidu hned začali něco dělat a výrazně by stoupla pravděpodobnost, že udělají chybu.
Stejně tak ale funguje naše snaha o záchranu planety. Ale zachraňujeme planetu? Ne. Planeta bude žít s námi i bez nás. S průměrnou teplotou současnou nebo o 10 stupňů Celsia vyšší nebo o 10 nižší. Podobných katastrof tady bylo mnoho. A život to přežil.
Ve skutečnosti bojujeme jen za svůj strach
Kdyby nám šlo o záchranu diverzity života, nejlepší by bylo vyhubit lidstvo. Což se mimochodem teď děje. A není to nic o spiknutí. Stačí k tomu strach a touha lidí po lepším životě. Který vede automaticky ke snížení porodnosti. Právě v těch zemích, kde se máme jak prasata v žitě.
Zatímco v Africe je pořád porodnost vysoká. Proč? Protože oni ví, že když budou mít hodně dětí, aspoň některé z nich se snad dožijí dospělosti.
Strach nás nutí dělat věci, které jsou ke škodě planety
Tak snižujeme množství CO2 pomocí elektromobilů a vůbec nevidíme, že k výrobě a k provozu elektroaut ho ještě víc spotřebujeme. Bojujeme proti špinavé lodní dopravě a pak jsme překvapení, že oxidy síry chránily naši planetu před oteplováním.
Vytváříme ekologičtější letadla a důsledkem jejich „ekologičnosti“ je podpora skleníkového efektu.
Protože děláme věci ve spěchu. Ve strachu, že máme málo času. Místo, abychom zjistili důsledky, tak děláme věci, protože věříme, že svět je jednoduché místo, kde stačí snížit CO2 a světu se hned uleví.
Ale faktem je, že často funguje svět úplně jinak.
Když vajíčka obsahují cholesterol, jsou nezdravá
A až v posledních letech se ukázalo, že obsahují cholesterol, ale současně látky, které naše tělo brání před cholesterolem. A co se muselo stát, aby to věda uviděla?
Muselo se opakovaně ukázat, že vajíčka nezkracují dobu dožití, ale naopak ji prodlužují. A když fakta už byla neúměrná předokladům, tak se začalo zkoumat to, co se předtím považovalo za samozřejmé. A ukázalo se, že příroda je chytřejší, než hloupí lidé. A tak dodala do vajíček nejen cholesterol, ale i „protilátku“ proti nežádoucím účinkům cholesterolu.
Podobných příkladů jsou stovky a tisíce. Takže chytří a moudří lidé se dívají na skutečné výsledky, ať už vajíček na zdraví nebo Green Dealu na skutečnou ekologii.
Zatímco hlupáci chtějí udělat všechno hned. A pak za 20 let se budeme dívat na škody napáchané na přírodě, protože jsme se nechali donutit strachem k lehkovážným činům.
Když se bojíte o osud planety
Raději si nejdřív uzdravte svůj strach. Protože pak budou vaše činy uvážlivé. Zatímco v zajetí strachu můžete udělat chyby, které se pak už nebudou moci napravit. Uzdravení strachu je jednou z věcí, které umí hlubinné konstelace velmi rychle.
Připojte se ke skupině O zdraví a vztazích
https://www.facebook.com/groups/dotazyzdravi Tam se snažíme o spolupráci klasické medicíny a vědoteriky. Vědoterika je to nejlepší a nejúčinnější z ezoteriky vybrané na základě vědeckého pozorování výsledků.
Přihlásit na kurz se můžete tady.
MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com
Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků