Nikdy se nevracej do minulosti aneb Ezoblud v praxi

Publikováno 14.7.2024

Ezobludy

       Dnes jsem uviděl na facebooku větu, která si hraje na pravdu. A přitom je to jedna z nejškodlivějších vět, které existují.
       “Nikdy se nevracej do minulosti, protože to jen zabíjí tvůj drahocenný čas. Příběhy se neopakují, lidé se nemění. Nikdy na nikoho nečekej. Nestůj na místě. Jdi vpřed, neohlížej se.“

Nikdy se nevracej do minulosti

       Ony i myši s IQ průměrné myši se učí z minulosti. Bez ní by byly odsouzeny k tomu, aby se přátelsky pozdravily s kočkou a každá kočka by byla velmi ráda, že už nemusí lovit, protože myši jí způsobně nakráčí na popravu. Ale i kočka se musela někdy naučit, jak se loví. Takže kdybychom kočce s IQ průměrné kočky zabránili v přístupu k minulých znalostem, tak bychom měli kočku s absolutně nulovým IQ, která by ani neuměla chodit, protože i znalost chůze je podmíněna tím, že její neurony si pamatují (z minulosti), jak se to dělá.

Když chcete vidět, jak dopadne člověk, který si nepamatuje svoji minulost,

       navštivte člověka s pokročilým stadiem Alzheimera. Tento člověk ještě nezapomněl dýchat, chodit a spousty dalších nezbytností pro život. A jen díky tomu ještě přežívá.
       Ale už se mu podařilo úplně zapomenout na vše z jeho minulosti. A díky tomu přestal být člověkem a je jen prázdnou nádobou.

Proč je tato věta oblíbená u ezoteriků?

       Protože my všichni se chceme odpojit od svých negativních myšlenek. Ale funguje to zcela naopak: Dokud nezjistíme, co jsme v minulosti udělali špatně, budou nás pořád pronásledovat myšlenky na minulost. Abychom se z minulosti poučili. A až pak mohli přirozeně svou minulost opustit. Do té doby je naše minulost součástí naší současnosti. A proto nejsme dostatečně tady a teď, protože součástí našeho tady a teď je i naše minulost. U některých tak moc, že nejsou vůbec tady a teď a jsou jenom ve své minulosti.
       A pak se zdá, že násilné odpojení od minulosti by bylo lepší, než tam pořád dlít. Takže můžete vědomě se od své minulosti odpoutat. Ale neurony budou pořád aktivní, jen my si toho nebudeme vědomi. Protože minulost není vyřešena. A čím víc budete vědomě tady a teď, tím silněji se budete svou minulostí nevědomě pořád přebírat. Ale už nebudete mít možnost se z toho poučit. Takže přehodíte svou minulost na své děti, vnuky či někoho jiného. A pak se na ně budete zlobit.

Protože lidé se nemění, pokud je jejich možnost změny zablokována

       A naopak když se jim dovolí se vrátit do minulosti a vyřešit tam svůj problém, tak se mohou změnit razantně.
       Takže jsou lidé změny a lidé, kteří se nikdy nemohou změnit. A všechno to začíná vaším strachem z úplného pochopení minulosti. Buď se mu postavíte a začnete se měnit pomalu. Nebo mu ustoupíte a žádná změna není možná. A pak začnete lidi před skutečnou změnou varovat a nabízet jim jen falešnou změnu.

Tvůj drahocenný čas můžeš naplnit svou změnou

       Nebo svůj drahocenný čas promarníš vším pomíjivým. Výběr je na tobě. Dobrá zpráva je, že stejný výběr dostaneš třeba 10.000krát a každý další život také. A pak pochopíš, že čas je jediná věc, které máme vždy dost. Ale to platí až na určitém stupni vývoje. Do té doby si myslíme, že musíme svým časem šetřit. Ale šetřením času nic nezískáme. Protože na konci každého života podstupujeme pád měny, kde není výměna 100:1, jako to bylo v roce 1953. Ale v okamžiku smrti se veškerý čas určený pro tento život vynuluje. A jediné, co nám zbude, je jen změna sama sebe. Protože tím určujeme, jestli v příštím životě se narodíme s vrozenou vadou nebo v pásmu Gazy nebo jako normálně zdravý človíček třeba v České republice.

Nestůj na místě.

       Proč bych měl kamkoliv jít, když bych se nemohl změnit? Kdyby to bylo skutečně nemožné, tak by naopak bylo nejlepší zůstat na místě. Protože to místo už aspoň znám.

Nestůj na místě. Jdi vpřed, neohlížej se.

       Když si přečtu jen tyto věty, připadá mi, že jsem v pochodu smrti. Kde musíme všichni jít, protože jinak nás esesesáci zabijou. Kteří nás zabijou i za malé odpočinutí si. A za každé ohlédnutí zpět. Protože možná kdybychom zůstali stát na místě, za chvilku by nás dostihla armáda, která nás chce osvobodit.
       Takže čím víc utíkáte, tím víc si potřebujete odpočinout. Abyste si uvědomil si, zda jdete za něčím, co má smysl. Nebo jen utíkáte před něčím. Protože k nalezení toho podstatného nemusíte spěchat. Naopak musíte se zastavit, aby skutečná změna mohla nastat.
       
       

Připojte se ke skupině O zdraví a vztazích

       https://www.facebook.com/groups/dotazyzdravi Tam se snažíme o spolupráci klasické medicíny a vědoteriky. Vědoterika je to nejlepší a nejúčinnější z ezoteriky vybrané na základě vědeckého pozorování výsledků.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
       

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

       
Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

(c) MUDr. Martin Daniel, 720 235 106, danielma@seznam.cz