Kontakt, O mně

Martin Daniel

   
MUDr. Martin Daniel fotografie

MUDr. Martin Daniel fotografie
   2003                           2011

608 03 88 25 (po dobu poruchy volejte na druhé číslo 720 235 106)
(volejte prosím
mezi 12. a 20.h. ve všední dny). Děkuji
   
danielma@seznam.cz
www.smysl.com smysl.com@gmail.com

č. účtu:

  • Pro placení kurzů a přednášek Martina Daniela: 670100-2204010576/6210, v.s. Váš mobil
    Pokud budete chtít fakturu, požádejte nejdříve o vystavení faktury a v.s., pod kterým zaplatit.
    Č. účtu pro platby ze zahraničí najdete po vyplnění svých údajů na přihlášce zde. nebo zde.
  • Pro placení podnájmu: 670100-2208109987/6210, v.s. Váš mobil

K odběru newsletterů (informačních mailů) se můžete přihlásit zde.


Souhrn

Jmenuji se Martin Daniel a práci s lidmi se věnuji od r. 1996. Posledních 5 let pracuji intenzivně s mužskou a ženskou energií. Zjistil jsem, že nepřítomnost zdravé mužské energie je v pozadí většiny problémů, dají se samozřejmě řešit i bez mužské energie, ale pak se jedná o povrchnější a krátkodobější pomoc (http://smysl.com/urovne). Propaguji nezranitelnou ženskou energii, což je něco úplně jiného, než silná ženská energie. Pracuji s pomocí konstelací, cvičení, nejraději používám terapii pravdou a další jednoduché metody, které se vracejí ke kořenům toho, co je pro nás nejdůležitější a tudíž nejlépe fungují. Snažím se o prožitek, který Vás změní zgruntu a vy se pak již nemusíte o změnu snažit, protože ona nastala "sama". To je samozřejmě ideální stav, někdy musíme jít pomaleji, protože naše strachy by větší tempo neunesly a odvedly by nás od cíle. Kombinuji mužský a ženský přístup, na mých kurzech a přednáškách se určitě nebudete nudit. Moje cesta je pro ty, co chtějí být dospělí.
Pokud chcete jen návody (které často nefungují), vodit za ručičku nebo zametání problémů po koberec, nebudu se Vám líbit. Pokud ale chcete najít skutečné návody, které jsou tady v každém okamžiku a my se jen musíme naladit, přijmout zodpovědnost za vlastní život a problémy uzdravit od příčiny, nabízím Vám těžkou, ale úžasnou cestu.
A občas taky trochu srandy. I když jdeme stále hlouběji, cesta je stále lehčí (nikoliv snadnější). Těším se, až budu pomáhat lidem jen svou přítomností, prvním, krokem k tomu je kurz Nasycení vnitřního dítěte.


Co Vám mohu nabídnout.

Kurzy osobního rozvoje pořádám od r. 2000. Za tu dobu jsem pomohl stovkám a možná tisícům lidí. Po celou dobu se školím v nových dovednostech, hlavně se však učím od života. Používám takové metody, které jsou bepečné a snažím se současně o co nejvyšší účinek, dlouhodobost a bezpečí pro klienta i jeho okolí. Každá změna v jednom člověku automaticky vyvolává změnu v celém okolí daného člověka a proto je třeba myslet i na to, aby tyto změny ustálo i okolí. Jen změna založená na uzdravení, nikoliv potlačení problémů, je trvalá.
Při své práci používám mnoho metod, nejčastější jsou Přátelské konstelace, přátelská terapie, práce s podosobnostmi, práce se zrcadlem, Terapie pravdou. Dál se vzdělávám a měním použité techniky tak, aby práce byla pokud možno co nejúčinnější.


Jak jsem se dostal ke své práci:

      Jako malý jsem byl často nemocný. Na vysoké škole jsem pak onemocněl skutečně závažně. A musel jsem začít hledat. Klasická medicína mi zachránila život, ale nedala mi žádnou možnost ovlivnit, jak to bude dál. Proto jsme hledal mimo ni a začal se postupně seznamovat se světem "podivných věcí" jako jsou čakry, energie, cítění. Pamatuji si na svou první knihu, která nabízela velmi "podivné" techniky, jako že si třeba mám představovat, že nadechuji určitou barvu. Byl jsem člověk, který nevěří tomu, co si nemůže ověřit a zakládal jsem si na své logice, zdravém rozumu a věřil jsem vědě.
      Ale právě proto, že jsem věřil logice, řekl jsem si, že si to nejdřív ověřím, proč něco odmítat jen proto, že to neodpovídá tomu, čemu jsem věřil dosud ? A postupně jsem začal zjišťovat, že existují věci, které věda odmítá a ony přesto fungují. Vyzkoušel jsem mnoho různých metod. Postupně jsem si z nich vybral techniky a přístupy, které nejlépe fungují. Mnohé z nich jsem se naučil na kurzech, další jsem se naučil od života. Je mi velký zadostiučením, že mnohé "kacířské" myšlenky, které jsem začal říkat jako první, už začínají být hlásány mnoha dalšími lidmi.

      Na svých kurzech praktikuji hodně často konstelace, protože mají několik výhod:
1. Je to jedna z mála metod (když se praktikuje správně a s pokorou), kde mi může pomoci i člověk, který dané téma ještě nemá zpracované. Díky tomu se ti, kdo konstelace používají, mohou velmi rychle učit nové věci a zpracovávat témata, která jsou jinak těžko dostupná. (Bohužel to ale neplatí pro každého, kdo konstelace dělá, podmínkou je pokora a nelpění na jednou objevených pravdách).
2. V průběhu konstelace dostane větší počet lidí současně možnost prožít realitu, jak je a to nás mění silněji, než terapie bez prožitku.
3. Díky tomu, že každý v konstelaci se "naciťuje", je to současně i praktický a nenásilný nácvik intuice a naladění se na sebe.


Moje vzdělání:

      Zde je odkaz na mé vzdělání do roku 2004, nějak již nepovažuji za důležité další vzdělání přidávat do seznamu. Pokud je to pro Vás důležité, napište mi a pokud bude větší zájem, udělám si na to čas.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz