Otázky a odpovědi pro ženy:

1. Bojím se mít silného muže. Bude mi ubližovat:
Odp: To je nedorozumění. Skutečně silný muž nepotřebuje ubližovat a už vůbec ne slabším. Máte muže, který má fyzickou sílu, ale na nějaké úrovni Vás vnímá jako větší nebo jako soupeře (nebo se potřebuje vybít na slabším). To vše je znakem nedostatku mužské energie. Když se muž cítí být slabý nebo bezmocný, jde nejčastěji do boje.
Když se takto cítí žena, reaguje často pláčem.
To je ten paradox mnohých žen, že se tak moc bojí mužské síly, že si pak najdou agresivního muže. Začněte se dívat a rozlišujte mezi agresivitou a silou.

Mám na to přirovnání: Když se muž bije se svým dítětem, je to buď hra nebo nebezpečí. Když si jsem vědom, že jsem podstatně silnější, většinu své síly dávám do toho, abych dítěti neublížil a přitom mu nevzal požitek ze (svým způsobem simulovaného) boje.
Ale když mám pocit, že nejsem dost silný, musím do boje dát všechnu svou (fyzickou) sílu a pak jsem nebezpečný, protože ji neovládám.
Najděte si silného muže, abyste byla v bezpečí.
Nebo se bojte silných mužů a nacházejte místo nich násilníky.

 
2. Bojím se jít na kurz.
Odp: To je v pořádku. Máte čas. Jestli Vám to strach dovolí, přijďte na přednášku a přesvědčte se, že Vás nekousnu. Napište mi a zkusíme vymyslet něco, abyste mohla přijít a byla v bezpečí.
 
 
3. Tenhle kurz nepotřebuji.
Odp: Gratuluji.
Hlubší odpověď: Na minulém kurzu byla přítomna žena, která tohle zdůrazňovala velmi často. Postupem času ale roztála a pak i sama sobě přiznala, že to byl její způsob, jak být daleko od lidí a jak k sobě nepustit bolest, kterou v sobě drží. Problém ale je, že i když bolest potlačíme, ona přetrvává v nás a ovlivňuje každý moment našeho života, dokonce i když ji nevnímáme.
Nevím, která odpověď je pro Vás. Vyberte si. Uvnitř dobře víte, jak to je.

 

4. Já mám ale moc ženské energie.
Neexistuje „příliš ženské energie“ pro ženu. Problém může být v tom, že neumíte jít do mužské energie a použít ji tam, kde je třeba.
Ale spíše se domnívám, že máte neuzdravenou ženskou energii. Řešením není ji amputovat, ani ji nahradit mužskou energií, ale uzdravit ji.
 

5. Co se pak stane, když budu mít jen ženskou energii ?
Není cílem, abyste byla jen v ženské energii. Abychom byli plným člověkem, musíme plně přijmout svou ženskou i mužskou stránku. Pro ženy je postup takový, že na začátku se učí říkat NE a tím v sobě posiluje hranice (mužská energie), pak jde co nejvíce do ženské energie a posiluje ji a pak se učí přijímat i mužskou energii plně. Cílem je ŽENA, která má plně rozvinutou vnitřní ženu i vnitřního muže, je naladěna na sebe i na svět a umí mezi různými přístupy přepínat, jak je právě potřeba.
 

6. Mám na tenhle kurz jít se svým partnerem ?
Je to ideální. Jsou výjimečné situace, kdy se partneři domluví, že půjde každý sám a je to tak pro ně v pořádku. Ale obecně doporučuji účast společně. Jednak to může znovu obnovit vztah, jednak oba víte, co jsem říkal a nebudete moje slova zneužívat proti druhému (to se někdy může stát, že účastník kurzu cituje má slova, která jsem nikdy neřekl a sám se divím, co jsem to prý řekl). Společný zážitek a společná cesta k mužské/ ženské energii zmnohonásobuje užitek z kurzu.
Dokonce i někdy kurz funguje jako záchrana vztahu. Nemohu to v žádném případě zaručit, ale můžete to zkusit. (Zde doporučuji zejména jeden z pokračujících kurzů s názvem Resuscitace lásky - nebo se můžete objednat na párovou nebo individuální práci na toto téma.
Pokud je Váš vztah špatný, může se stát, že kurz bude spouštěcím momentem Vašeho rozchodu. V tom případě Vám může pomoci se rozejít s láskou a úctou.

 

7. Chci jít na kurz s partnerem, ale on nechce.
Hlavně mu neříkejte, že je málo muž. Tím byste ho ponížila.
Spíše mu řekněte, že byste moc ráda na tenhle kurz šla s ním. Poproste ho. Zkuste jít do ženské energie (mírná, laskavá, pečující). Když tohle uvidí, bude pravděpodobně víc motivovaný. Dejte mu přečíst, co píšu pro muže a možná sám začne chtít. Moje kurzy nejsou kurzy zaměřené pro ženy. Moje kurzy jsou vyvážené a když tohle uvidí, bude mít větší chuť.
Na druhou stranu muži často chtějí věci dělat sami. Nechte ho. Hlavně mu nepřikazujte, nevyhrožujte, nenuťte.
Přijďte na kurz klidně sama, užijte si to a když na Vás uvidí změny, možná bude chtít příště přijít také.
A jestli s ním skutečně chcete jít a jestli je to pravda, tak mu řekněte:
MIláčku, moc ráda bych na tenhle kurz šla s Tebou. Moc ráda bych zažila, jak si mě získáš. Ale jestli nechceš, tak se nedá nic dělat, holt to budu muset zažít s jiným mužem.
(Protože součástí kurzu je cvičení, ve kterém muži „balí“ ženy – je to jen cvičení, ale přece jen, nebylo by lepší kdyby tohle cvičení zažila moje žena se mnou ? A navíc když se jedná o partnery, dá se jít hlouběji).

 

8. Ale tohle je manipulace.
Odp: Pokud to tak cítíte, tak to nedělejte.
Odp2: Manipulace by to byla, kdybyste to nemyslela vážně. Kdybyste tím jen manipulovala. Ale jestli je to pravda, jestli chcete na kurz jít tak jako tak a jestli byste ho radši zažila se svým mužem, tak to je vše pravda. Pouze svému muži sdělujete, co bude následovat. A on se rozhodne.

 

9. Takže když na kurz půjde jen můj muž, může si tam nabalit milenku ?
Ale to může kdekoliv.
Tady ho budu učit, jak jít do mužské energie a jak se nebát žen. A když se nebude bát žen , ano, může to použít i ke skutečnému balení žen.
Nebo to může použít k tomu, aby konečně doopravdy „sbalil“ Vás.
Výběr je z velké míry na Vás. Není to jen na Vás, ale je to hodně o Vás. Čím víc budete v ženské energii a sama sebou a vším, co jste, tím méně bude Váš muž chtít jinou ženu.
A to vše se můžete postupně naučit/ získat.

 

10. Hrozí mi nějaké nebezpečí od mužů ?
Absolutně ne. V tomto cvičení vždy zdůrazňuji, že muž má větu: „Prosím buď mou ženou na příští dvě hodiny“ říkat, jako by skutečně žádal o vše. Ale hned další větou ženám opakuji, že jediné, k čemu dávají skutečně souhlas, je to , že daný muž bude sedět dvě hodiny na vedlejší židličce. A navíc skutečným úkolem pro ženy je říkat NE, takže se nic neděje, když právě Vy všem mužům řeknete NE.
Jsem celou dobu na kurzu přítomen a hlídám jakékoliv porušení hranic.
Na druhou stranu, co budete dělat večer po kurzu, je jen na Vás.
 
 

11. Nedějou se tam nějaké orgie ?
Jestli ano, tak je přede mnou bedlivě skrývají. :)
A teď vážně: Ne. Ale možná v sobě budete cítit víc energie, než kdybyste se zúčastnila orgií.
Většina cvičení je na založena na zkušenosti, že můžeme dělat věci jen jako a když je budeme dělat, jako kdyby to bylo doopravdy, budou mít účinek stejný a často větší, než kdybychom je dělali doopravdy.
A pokud je orgií vzájemná masáž zad, tak jsou tam i orgie. :)))

 
 
Teď si prosím přečtěte stránky určené pro muže
 

Pokud jste si je již přečetl/a, pokračujte na Nežádoucí účinky kurzu.
 
 
 

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz