Pan Dušek se dopustil strašného zjednodušení

Publikováno: 20.7.2023

Pan Dušek se dopustil strašného zjednodušení

       a rozumím každému, kdo si na něj stěžuje. Ale chci Vám dát druhý pohled na věc, který Vás všechny může osvobodit od „zlých můr“, vzteku, nenávisti a bolesti, které ve Vás pan Dušek vyvolal.

Co je za hrubostí, které se vědomě dopouští?

       se ptá v jednom článku na téma Dušek autorka. A já odpovídám:

Je to nezpracovaná bolest

       Uvědomte si, že panu Duškovi zemřeli jeho nejbližší. Víte, jakou obrovskou bolest musel zažívat? A jedna z cest, jak takové trauma přežít a nezbláznit se z toho – je oddělit od sebe tu část, která trpí a dál jít životem, jako bych byl nezraněný.
       Jenomže důsledkem je takové hrubé až kruté chování.
       A protože pan Dušek ví hodně o ezoterice, tak nevědomě tuto zbraň použil proti sobě a teď i proti Vám.

Jak to vím?

       Už roky dělám rodinné konstelace a díky tomu poznám, jak vypadá podvědomá bolest.        Ale i kdybych se spletl. Je to možné. Já si nehraju na osvíceného.
       I tak může tato hypotéza může pomoci Vám. Nestálo by to za to? Což tuhle hypotézu použít ke zlepšení životů všech – jak těch, kteří vzteky nemohli spát celou noc, tak těch, kteří se teď obviňují za to, že v jejich okolí někdo umřel, tak těch, kteří mají právě rakovinu a bojují s ní nebo se právě teď obávají, že nebojují dostatečně nebo lékaře, který se rozhodl bojovat proti ezoterice, protože nechce znovu zažít bolest z odchodu své sestry.

Ale něco za to zaplatíte

       Jako v tom vtipu, kdy sedlák umírá hlady, jeho žena a děti jsou na pokraji smrti. A on plný zoufalství prosí Boha o pomoc. A on se mu najednou objeví a řekne: Vidím tvé zoufalství. Přej si cokoliv a splním ti to. Ale mám jednu podmínku: Tvůj soused, kterého nemáš rád, dostane dvojnásobek toho co ty. A milý sedlák si vzpomene na to, jak nenávidí svého souseda a řekne: Dobře, Bože. Prosím vypíchni mi oko.

Svět funguje podle tohoto vtipu

       Když přejeme druhým dobro, přejeme ho i sobě. Když přejeme druhým zlo, přejeme ho sobě taky.
       Vím, že tohle pochopení je proti všemu, čemu věříte. Vím, že není žádné vědecké ověření téhle teorie.
       A hlavně - nechci abyste panu Duškovi přáli dobro, když toho nejste schopni.

Ale zkuste se podívat na sebe

       Není ta smršť článků o panu Duškovi taky jen o Vaší bolesti? A co kdybyste se zkusili zachovat podle mé hypotézy a řekli mu v duchu: Chápu, že to musí strašně bolet. A jen se dívejte, co se stane. Možná se i Vám uleví. Možná prožijete svou vlastní bolest a pak se Vám uleví. Ale nejspíše se nestane nic, nejvíc asi proto, že mi nevěříte.

Máte na to právo

       Ale i kdyby to udělalo jen 10% teď naštvaných lidí a jen 1% to pomohlo, nebylo by to hezké?
       Nechci se zastávat pana Duška. Dokonce se obávám, že jestli mám pravdu a Vy mu pošlete místo vzteku pochopení, tak se možná dokonce i panu Duškovi dočasně přitíží. Ale on na rozdíl od Vás by měl vědět, co s tím udělat.

Upozornění

       Když uděláte, co říkám, velmi pravděpodobně se nestane vůbec nic nebo se Vám uleví. Ale je možné i zhoršení. V tom případě mi zavolejte, aby se Vám udělalo líp. Nevolejte prosím po 9.h večerní. A je to samozřejmě zdarma.
       Pokud se bojíte jakéhokoliv zhoršení, pokud chcete zažívat radši vztek než bolest nebo pokud už teď víte, že mi nezavoláte, tak prosím nic NEDĚLEJTE. Bude tak tak bezpečnější jak pro mě, tak pro vás.

Budu rád, když mi odpovíte, jak to na Vás zapůsobilo.

       Protože ještě nikdy jsme si nedovolil nic takového udělat takovýmhle způsobem. A docela mě zajímá, jestli pozitivní efekt bude mít 10% z těch, kteří to udělají nebo 1%. A protože já se učím z každé konstelace, chci se učit i z tohoto.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
               

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz