Zkušenosti účastníků

Po kurzu jsem pozoroval, že se na mě ženy v okolí víc dívají. Možná jsem si toho jen více všímal, ale teď si to nemyslím, protože změny pozoruji i doma s partnerkou. Neumím to úplně přesně popsat, ale mám z toho dobrý pocit. Mám pocit, že lépe znám svoji cenu a že se na mě tak i partnerka dívá.

Martin ZlomekTaky je pro mě posilující, že jako parta chlapů jsme zvládli všechny ty úkoly a já do té party patřím. Před tím jsem se cítil, že jsem chlap, ale od té doby cítím, že i mezi ně patřím. Pro mě dost důležité. A jestli mi to něco dalo? Mezi muži se cítím lépe, jsem hrdý na to, že jsem muž, a nastartovalo mě to k přemýšlení a uvědomění si co já a mužské vlastnosti, jako je síla, odvaha, nevzdát to... a další.

AlešKdyž jsem se na závěr kurzu loučil s ostatními, přišla za mnou jedna z účastnic, objala mě a řekla "Tak se měj ty chlapáku". Před kurzem jsem nepochyboval o tom, že jsem chlap. Ale po jejích slovech jsem se začal hodně divit. Tak tahle kočka mě má za chlapa. Byl jsem konsternován samotnou mou reakcí. Na jednu stranu je mi jasné, že jsem chlap a na druhou stranu je ve mě ještě někdo, kdo tomu nevěří. Přišel jsem domů a přemýšlel jsem nad tím, co si teda vlastně o sobě myslím. Svěřil jsem se i přítelkyni, protože viděla, že je se mnou něco v nepořádku. Začala mě utěšovat a pověděla mi, co si o mě myslí. Nebral jsem to. Ne z důvodu, že bych s ní nesouhlasil, ale cítil jsem, že to nemůžu postavit na názoru jiného člověka. Začal jsem cítit bolest na duši a zvlhly mi oči. A taky ze mě začala odcházet veškerá síla. Svezl jsem se z pohovky na zem a ležel tam jak píchlá guma. V ten okamžik jsem měl dojem, že už nikdy nevstanu. Byl jsem jak ochrnutý a přemýšlel jsem, kde vezmu sílu pokračovat dál v životě. Přítelkyně věděla o mých pocitech a nabízela mi svoji sílu, ale opět mi něco řeklo, že tohle ne. Pak mi přišlo na rozum, že bych si měl vzít sílu od táty. Jenže ten je daleko. A tak jsem pořád přemýšlel "od koho", až mě napadla další myšlenka. A opravdu musím tu sílu dostat od někoho? Nemůžu si jí vzít sám? Nevěděl jsem, ale jak jsem tak přemýšlel, řekl jsem si, že to zkusím. A tak jsem opatrně vstal a pomalu začal fungovat. A do půl hodiny bylo vše zase v normálu. Ale teď už je to jiné. Něco se změnilo. Ten pocit, že si tu sílu můžu vzít sám je k nepopsání. Něco mi to dalo. Cítím se pevnější, stabilnější, víc přítomen a jinak i vnímám míněníc ostatních o mé osobě.Už jsem u tebe na kurzech viděl několikrát terapii vděčnosti a nějak nechápu, proč vždycky na ní zapomenu. Poslední kurz mi to zase připomněl a já mohl pohnout s jednou věcí. Mám vztah, ve kterém je mi dobře a stojí mi za to. A opravdu mě zaskočilo, proč jsem od minulého podzimu začal mít potřebu navazovat kontakty s jinýma ženama. Prostě se ve mě probudil divoký Aleš, který toužil po milostných dobrodružstvích, flirtu, nových známostech vážných i nevážných. Nikdy před tím jsem takový nebyl (spíš naopak) a byl to pro mě šok. Na jednu stranu jsem chtěl být do větru a na druhou jsem nechtěl být nevěrný a nechtěl jsem si komplikovat život. A tak ten zadaný a věrný Aleš držel pod krkem toho Casanovu ve mě, až mě z toho někdy i bolelo na duši a bylo to k zbláznění. Po posledním kurzu, když jsem se podíval na nějakou ženskou, jsem začal Casanovi děkovat za to, že tu je. A on se najednou zklidnil. Už jsem ho nemusel držet pod krkem. Byl tu, cítil jsem, že stojí vedle mě a jen se se mnou na ty ženské koukal a víc nechtěl. Za pár dnů jsem ho ani nevnímal. Nějak zmizel. Teda ne úplně. Cítím, že se do mě začlenil a když budu chtít, můžu jeho vlastností použít, ale taky nemusím. Mám to pod kontrolou a to je přesně to co jsem chtěl.


Ještě mi docvaklo, jak jsem byl celý život paf z ženských, jak jsem jim nadbíhal, byl vždycky ten hodný, bezpečný kluk a moc mě záleželo na jejich ocenění a přijetí. Teď jsem tak na půl cesty. Ještě si všímám, že ta stará automatika funguje, ale pak si vzpomenu na to, co přišlo nového a dovedu se na ženu dívat jinýma očima, z jiného úhlu. Prostě cítím svoji mužskou hodnotu a cítím se vedle ženy rovnocenný.

Martine DĚKUJU Aleš (po skončení jednoho z kurzů Sám sobě přítelem)Celkově se po kurzu cítím mnohem sebevědomější, cílevědomější, ráznější, odvážnější.

Josef ZlomekUběhl týden od Tvého kurzu "Chci muže" (na který se mi mimochodem moc nechtělo:). ) O to víc jsem byla překvapená, nadšená a odcházela jsem se silnými prožitky, dá se říct omámená a plná dojmů. Chci Ti moc poděkovat za celý kurz, za všechno, co se na něm událo. Děkuju.

žena, nechce uvést jménoDík za poslední kurz. Skutečně pozoruji, že jsem krásně zženštila.

Dagmar HartmannováKdyž jsem se vrátila z kurzu můj manžel se mi díval pořád do očí, byla jsem celý den manželem žádaná a vyhledávaná. Dokonce když jsme byli na nákupě a já jsem zvyklá, že bohužel někdy táhnu nákup já a musím ho upozornit aby to převzal, tak v ten den vzal tašky on, že JÁ to přeci nebudu táhnout. Říkal mi, že je ze mě v rozpacích a vrchol dne byl, že mi večer řek, že nechápe co se děje, ale že ho polívá pocit zamilovanosti a že je úplně hotovej :-))) To jsou překvapivé pro mě změny, s kterýma jsme se chtěla s tebou podělit.

Monika BarákováAhoj Martine, cítím se konečně jako naplno dospělá žena. Když jsme byly samy ženy, pocítila jsem jednotu, sílu, sílu slibu. Bylo pro mě velkým zážitkem to, jak jsme si slíbily, že o iniciaci nebudem mluvit. Síla spojeného kruhu. Já si snad dřív ani tu ženskou sílu neuvědomovala, ani to, že k ženám patřím.
Víš co bylo zvláštní? Šla jsem v neděli ze semináře taková narovnaná, asi mě ta síla toho ženství držela vzpřímenou, bylo to tak příjemné. Záda mě totiž občas "padají"jako mé mámě. A když si na to vzpomenu, zas se narovnávají.

Věra HrochováKdyž jsem byla sama v ženské místnosti, tak jsem se od vnitřní šamanky dozvěděla, že až dospěju v ženu, tak to bude mít pro mě ten přínos, že získám respekt k malým dětem, starým lidem a nemocným. Dosud jsem totiž žila v energii puberťáka. Možná to byl taky důvod, proč jsem byla ve školství, kde jsem si potřebovala tuhle dobu života "dotáhnout", a pak v čajovně, kde jsem "dotahovala" ještě zábavnější věci. Ale nastal čas postoupit. Ta iniciace mi toto opravdu přinesla. Šla jsem to hned vyzkoušet k mojí babičce (94 let), se kterou jsem měla já a celá rodina po celý život dost problémů. Neříkám, že už jsou všechny vyřešený, ale to, co měla iniciace pro mě znamenat, se taky stalo. Díky.

Jana, 44 letJe třetí den po semináři a stále naplno doznívá a dále se proměňuje to, co se tam odehrálo. Především se naprosto proměnil náš vztah s Michalem. Najednou mám pocit že oba cítíme kde je každého z nás místo a velmi nás to naplňuje, řekla bych že prožíváme až euforii. Já opravdu zažívám pocit že se o něj mohu opřít a že nemusím myslet za něj, protože vyrost a je větší než já. Když píšu tento dopis, tak bych toho chtěla sdělit plno, ale plno toho taky ve mě je , hlavně v oblasti okolo srdce , ale zatím se to nedá sdělit v nějakém dopisu protože je to zatím těžko uchopitelné. Každou chvíli mi vyvstávají nové a nové věci a kdybych měla o všem psát, tak tu sedím do rána a ty taky.
První věc u které jsem měla hrozný strach a věděla jsem že to bude buď anebo, bylo přijmout Michalovu výzvu abych s ním vytvořila rodinu
(poznámka Martina Daniela: na kurzu vyzývám páry, aby dočasně přerušily svůj vztah. Právě proto, aby mohl muž znovu o ženu bojovat (nebo ne) a ona ho mohla tentokrát vědoměji přijmout (nebo ne)).
Cítila jsem že tím náš vztah naprosto skončí, nebo se promění. Tím že k nám přišli tři synové, Michal jim musel předat mužskou sílu, kterou musel v sobě najít a také že dokázal odpálkovat mojí naštvanost i přes to že si byl vědom že by tím mohlo vše mezi námi skončit.
(poznámka Martina Daniela: milí muži, když tohoto nebudete schopni,vztah půjde do háje!)
Nezlomilo ho to, a stalo se, že se stal větším, než jsem já.
(poznámka Martina Daniela: Toto je pozitivní jev)
To mě přeneslo do úplně jiné pozice, kde jsem se cítila bezpečně a chráněná. To přetrvává dodnes a stále objevujeme co to znamená. Měla jsem pocit že se mu chci odevzdat i když ve mě stále byl ukrytý strach , že se to může zase otočit a změnit, což bych těžce rozdejchávala. Když jsem se dívala na svůj strach a uvědomila si, že pokud se má toto uchovat musím být stále menší, než on, ale co když se stane že nebude mít sílu? V tu chvíli jsem vždy dělala, že jsem začala fungovat za něj, což bych teď udělat nesměla. To by mohlo ohrozit celou rodinu a děti. Dostala jsem se k otázce co je pro mě důležitější . Hlavou jsem se dopracovala k tomu že by to měl být on, ale vím, že bych se rozhodla pro děti. Tak jsem zvědavá jak budeme reagovat až nastane situace, že budu mít pocit že ho musím zastoupit.Zatím si to co mezi náma vzniklo ochraňujeme. Mimo jiné i tím že se spolu dokážeme bavit o tom co se v nás děje. Večer po kurzu jsme se milovali úplně jinak než kdy jindy. Měla jsem pocit že jsem naplno pocítila co je to být mužem a měla jsem potřebu se mužům uklonit a odevzdat se tomu svému. Nevím kolik toho s tím měla společného iniciace a kolik ostatní věci, které jsme o víkendu prožily. Jestli by se to stalo i bez ní? To nedokáži odpovědět.
Ale vím že jsem po tomto víkendu byla naladěna na svoji ženskou roli a chtěla jsem si naplno prožít. Takže tento seminář mi dal více, než bych kdy doufala a velmi ti za to děkuji.

Lenka, partnerka Michala (viz dále)Úvodem ti chci poděkovat, za to, že jsem se mohl zúčastnit tvého kurzu teto víkend. Měl jsem možnost zažít úžasnou proměnu svého já, když jsem musel předat mužskou energii třem chlapům a k tomu vyřešit vztah k Lence. Ta úžasná síla, která se ve mne zrodila mi dává úplně jiný pohled na spoustu věcí, které jsem doposud nevnímal. Po návratu se s Lenkou miluji, jak jsem se ještě s žádnou ženou za svůj dočasný život nemiloval. Stále mne bolí u srdce a jsem tzv. prázdný,
(poznámka Martina Daniela: to patří k jinému velmi závažnému tématu, které nebylo součástí tohoto kurzu a Michal dostal návod, jak si to uzdravit)
zato Lenka září a je naplněna...
Myslím, že nyní oba prožíváme vše naplno. Nevím jak dlouho to bude trvat, ale nebojím se toho dne, kdy by to mělo skončit. Nevím proč, ale prostě to nějak neřeším. Myslím, že to k muži nějak patří.

Michal, partner Lenky (viz výše)Mně to pomohlo velmi. Určitě v tom, se uvolnit a "poddat" se jemu jako muži - jeho vedení a ochraně. Nechci mu viset na krku, nechci dělat chudinku - o tom to není.
Ale bylo velmi příjemné - nechat ho dominovat - nechat ho být tím velkým mužem...
Vyloženě jsem se na to těšila, až si v noci lehnem a já se k němu budu moci přitulit a říci mu spoustu věcí...
Já to tak dělám sice často, ale teď to bylo mnohem lepší a hezčí a jiné. A byli jsme v tom oba stejně naladění.Dneska máme oba volno, takže jsme si mohli všechno náležitě vychutnat.
A co se týče sexu, no, tak to bylo naprosto fantastické. Ono to je s ním fantastické vždycky, ale tentokrát to mělo úplně jiné koření..
Je krásné sledovat to, když chlap má úspěch, když ho lidi berou a jdou za ním, když ho ženy obdivují. Co to s ním dělá... Zejména, když předtím nic takového nebylo...
Skutečný chlap se tím nezalkne, nezpychne a nezješitovatí...
Rozhodně on je teď víc muž a já žena a jsme si blíž.

Martina, na kurzu byli oba partneřiPopíšu Ti co se dělo mě po iniciaci. Mužských se okolo mě motá relativně dost a všichni hledají maminku…Tak jsem byla zvědavá jaké budou reakce na Ženu ?.
Po kurzu jsem jela na dovolenou do Egypta. V Egyptě jsem byla již po páté. Miluji zdejší moře plné rybiček, a trpím poněkud agresivním zájmem Arabů o mou osobu. Kdykoliv jsem předtím byla v Egyptě byla jsem Araby velmi, mnohdy drsně, obletována. Je milé se cestou na snídaní pětkrát dozvědět, že jsem krásná, ale když chlapečka nechceš, tak se urazí a to je nepříjemné. Letos jsme chtěly jet do Řecka a čekaly na dobrou cenu na last minute. Řecko nám omylem prodali dvakrát a tak nás Vesmír znovu zavál do Egypta. Nic není náhoda a čekala jsem co se bude dít. Moje kamarádka je sedmačtyřicetiletá macatá černovláska. Jako většina žen v poslední době trpí poněkud nezájmem ze strany svého muže. (dnes už vidím, že se k němu chová jako k děcku, takže večer se z něj chlap opravdu stává těžko)
Přijedeme do Egypta a já byla plná iniciačního zážitku a krásně v ženské energii. Takže jsem čekala nový zájem o svou osobu, a jak budou mužští v Egyptě reagovat. K mému překvapení mě zaznamenali velmi slabě a velmi silně zaznamenali přítomnost mé kamarádky (zřejmě skutečně milují ženy se silně mužskou energií). Tak jsem si řekla, že i v Egyptě je skutečných mužů málo.
A co se nestalo. V hotelu bylo spousta Rusů. To je národ, který je tak namyšlený, že i uprostřed svých skupin se baví jen v kastách. Druhý večer nás oslovil k mému velkému překvapení Rus (chlap jak hora, ruce jako mám já stehna no poctivých 12O kilo svalů) a začal povídat jak jezdí do Evropy a…a .. a.. také na sebe prozradil, že byl 3 roky zavřený někde na severu. Byl to nakonec docela příjemný večer. Pak jsme se rozhodli, že jdeme spát, a že se ještě podíváme na pláž. Hotelové pláže u komplexu stejně jako hotely jsou naprosto bezpečné, a stále pod kontrolou ochranky. Kamoška se zdržela v baru. Rus mě na pláži začal osahávat a pokoušel se mě líbat. Vysvětlila jsem mu, že ne, ale nedal pokoj a byl velmi naléhavý. Začal být dost násilnický. Težko se ubránit stodvacetikilovému monstru. Jak jsem nevěděla kudy kam, tak jsem začala brečet. V tu chvíli jsem zažila, co udělá s mužským ženský plač. Z toho „zvířete“ se stal nejněžnější mužský. Vzal mě do náruče, posadil na klín a začal utěšovat…Říkal, že nesnáší násilí, a že všechno bude tak, jak budu chtít já a ať se uklidním, a že bude dobře a choval mě jako malé dítě. To už jsem se pomalu uklidnila a začala si užívat konejšení. Pro mě to byl skutečný zážitek. Byla jsem v dobrém skutečně šokována proměnou agresora v něžné stvoření, které mě jen chovalo….
(Pozn. Martina Daniela: ano, takhle silná je ženská slabost, nic není silnějšího)
Galantně mě doprovodil do pokoje, druhý den volal jak jsem se vyspinkala a jestli mě může doprovodit na snídani, pak se omluvil, že včera moc pil…... Večer se přišel omluvit, že už se mi nebude věnovat, protože mu přijede přítelkyně…(I toto přiznání jsem ocenila, protože to také bylo velmi mužné).
Vesmír mě krásně obdaroval a já poznala, jak se muži chovají ke skutečným ženám.

Žena, souhlasí se zveřejněním bez uvedení jménaSkrze tvoje oči jsem se na chvíli rozplynula ve vesmíru. Už někde na začátku a jen na chviličku, ale bylo to moc krásné. A nakonec zažila něco, co jsem si pro sebe nazvala "orgasmus bez orgasmu". Abych se druhý den neztratila v záplavě pocitů, tak jsem si to musela pojmenovat. Oboje patří mezi vyšší jógové techniky. A mnoho moudrých knih poskytuje návody na dlouhodobá cvičení, která vedou k uvolnění a vzestupu kundalini... teď to vidím daleko prostší. Není jednodušší a krásnější se úplně, úplně ztišit a zadívat se do očí druhého? Ten úžasný vzestup energií, o kterém jsem ti už psala, se hodně zmírnil a zjemnil, ale přetrvává. Současně s tím se mi vrátila určitá radost, která se mi vytratila z jakékoliv činnosti včetně mých zájmů (místo chci bylo musím).
Vyprávěli mi nebo jsem četla o tom, jak lze pracovat se sexuální energií, jak ji posilovat a harmonizovat, jak ji proměňovat v energii duchovní... Možná jsem vyzkoušela i některá cvičení. Ale pořád to bylo jako když nevidomému člověku popisuješ barvy. Najednou se všechno propojilo, jako bych naráz našla to, co jsem znala odvždycky, něco, co je součástí mojí podstaty.
Malý dodatek: když se mi teď stane, že se někde zarazím, prostě se bojím jít dál, tak si připomenu tu chvíli, kdy jsem se ti zahleděla do očí a prošla skrz. A funguje to stále stejně - přichází důvěra v to, že v klidu můžu pokračovat dál, respektive zastavit se a počkat až budu moct pokračovat.
Měla jsem problém a chvíli to bylo hodně zlý (ale fakt jen chvíli) a hned zatím přišla myšlenka, že to teď už můžu udělat, protože jsem dospělá. Tím okamžikem se energie všech uváděných problémů snížila. To znamená i naléhavost vyřešení. Pořád(!) trvá to, že mi podstatně častěji přicházejí informace i pochopení situací minulých i současných.

Jitka StudénkováAhoj Martine, dovol abych Ti poděkoval za kurz Stát se mužem. Musím říct že jsem od přírody poměrně velký pesimista k těmto věcem, ale vždy když strávím víkend na tvém kurzu (to jsem zatím měl možnost jen dvakrát), tak se cítím úplně skvěle. Dokonce jako bych omládl. Je mi samozřejmě jasné že si nemůžeš pamatovat úplně každého, ale jsem ohromen tvým přístupem a schopností improvizovat. V podstatě jsem vždy na tvůj kurz šel jen ze zvědavosti a myslím že jsem pokaždé neviděl co jsem čekal, ale pro mě ohromě silný zážitek sdílet s ostatními jejich problémy. Rozhodně si nemyslím, že by bylo co kritizovat. Já nemám žádné výhrady, i když asi jsem čekal něco úplně jiného.
Tvoje představa dalšího pokračování mně úplně nadchla a hodně se těším. Musím říct že bych od sebe takové reakce nikdy nečekal a za to vděčím tobě, ale také své ženě.

MartinJá jsem měla vždycky problém se sexem... teď koncem minulého týdne, jsem to nechala prostě na něm... partner říkal, že to bylo lepší, a z mé strany - mi to ani nevadilo. Což je pro mě úspěch Psychicky je to tak, jako že jsem to nechala na něm... a ono to šlo...

žena, oba partneři byli na kurzuPo kurzu jsou zajímavé změny, více dokážu rozlišit mužskou a ženskou energií, předtím jsem to nějak pocitově rozlišit nedokázal, alespoň ne tolik vědomě. Ženy jdou opravdu ke mě blíž,alespoň dvě, hezký :)) začínám se opravdu více cítit jako muž, ale mám dojem, že chybí jakoby druhá půlka, něco není ještě hotové, velmi jsem uvítal druhé pokračování mužského kurzu.Velmi.Jen z přečtení mejlu jsem ucítil tu energii.

Radek.


       
       
Zde jsou další informace pro ženy
       
       
Zde jsou další informace pro muže
       
       
Nebo se můžete na kurz rovnou přihlásit.
       
       
       

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz