Hubnu s radostí

Hubnu s radostí

       Toto téma trápí hodně lidí. Nadváha má hodně příčin. A na tomto kurzu se budeme skutečnými příčinami zabývat.
       Důležité je vědět, že nejsme stvořeni k tomu být vychrtliny. Média na nás valí upravené ženy, které ve skutečnosti neexistují.
       Takže být mírně při těle není vůbec nic špatného.
       V posledních 60 letech bylo z hlediska přežití výhodnější být hubený, než tlustý, ale to bylo snad poprvé v lidských dějinách. Předtím vždy střední nadváha byla lepší než mírná nadváha a mírná nadváha lepší, než dnešní ideální váha. Vychrtliny umíraly prakticky bez výjimky dřív, než se dožily dospělosti.
       Víte s jistotou, že to tak bude už navždy? Z evolučního hlediska je nejlepší hodně se hýbat a mít mírnou nadváhu. Doufejme, že svět zůstane, jaký je a evolučně nejlepší bude mít ideální váhu a hodně se hýbat. Ale každý statistik i bookmaker by dal lepší kurz spíš tomu, co fungovalo miliony let.

První krok

       Abychom se mohli změnit, musíme nejdřív uznat výhody současného stavu. Dokážete se vidět jako krásná osoba i s kily navíc? Pokud ano, hubnutí půjde snáze. Pokud ne, možná Vám pomůže někdo, kdo ve Vás tu krásu uvidí.
       Dokážete přijmout, že naše těla jsou nastavena tak, aby tuk skladovala na horší časy? Je naše obrovské štěstí, že horší časy za našich životů nepřišly. Ale můžeme si být zcela jisti, že nepřijdou?
       Je důležité poděkovat našim tloustnoucím částem za to, že nás chrání před smrtí hlady. Dokud to neuděláme, nezískáme jejich spolupráci ani pozornost, spíš jejich nespolupráci až nepřátelství. A ony mají pod palcem tukové buňky.

Poděkujte svým kilům navíc

       Víte, že kila navíc Vás chrání? Co kdybyste jim za to poděkovali? Víte, že lidé s mírnou nadváhou jsou šťastnější? Víte, že tlustý člověk je víc chráněn proti nepřízni počasí i proti zlým slovům? Samozřejmě lepší by bylo si obléci kabát navíc nebo mít pusu prořízlou natolik, že si na mě nikdo netroufne. Ale když se chcete s něčím rozloučit, nejlépe se to dělá se slovem Děkuji.
       Mnoho lidí má kila navíc, aby nemuseli být tak blízko k cizím lidem. Možná že i Vy používáte svou nadváhu k tomu, abyste nemusel/a jít tak moc do vztahu.

Příčiny společné

       Skoro každý obézní člověk bude mít potíže s hranicemi, přecitlivělostí (kterou by měl, kdyby mu šlo všechno na holou kůži, bez ochrany tukových polštářů).
       Skoro každý tlustý člověk najde v historii své rodiny situace, kdy lidé umírali hlady. Tato zkušenost se epigeneticky přenáší na další generace (vědecký fakt, nikoliv domněnka).

Příčiny individuální

       Těch je mnoho, proto zmíním jen některé.
       Někdo chce mít větší váhu ve společnosti. Jiný má v epigenetické paměti „vzpomínku“ na to, že páni nejsou hubení, zato kmáni často, umírající ještě častěji a umírajíc hlady vždy.
       Některé ženy tloustnou, aby byly aspoň trochu těhotné.
       Někdo tloustne z loajality k předkům, kteří byli také udělaní, jiní aby nezhubli tolik, jako ti, co umřeli.
       Ten, kdo je tlustší, se dá hůře odstrčit a povalit.

Kurz

       Tohle všechno a ještě mnohem víc budeme dělat na kurzu. Budeme dělat společná cvičení a pak konstelace pro ty, kteří budou chtít jít dál. Zkusíme poděkovat svým kilům a uvědomit si jejich krásu.
       Cílem kurzu je, aby to pak šlo samo. Aby se „samy od sebe“ změnily mé chutě,abych víc toužil po pohybu, aby kila šla dolů sama.
       Toto je samozřejmě ideální scénář. Budu spokojený, když to takto bude mít 10% klientů. Zbytek bude muset udělat i dietní opatření a zapojit nové návyky. Tomu se na tomto kurzu věnovat nebudeme, protože to umí většina „pomahačů hubnutí“. A jsem si téměř jistý, že i Vy víte, co máte dělat. Jen to nějak nejde. Takže tento kurz je k tomu, aby šlo to, co předtím nešlo vůbec. A to, co šlo, aby šlo lehčeji.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz