O naději.

        K napsání tohoto článku mě inspirovala účast na přednášce Nicka Vujičiče. Tento muž se narodil bez končetin a dnes je jedním z neuznávanějších řečníků této planety. Několikrát chtěl spáchat sebevraždu. Dnes říká, že každá ztráta naděje je předčasná. Každé vzdání se je předčasné. Protože nikdy nevíme, co nás čeká za rohem.
       Vím, že se tomu dá těžko věřit. Když je mi těžko, nevěřím ničemu hezkému. Nick říká, že naděje znamená, že věřím něčemu, co nevidím. A každý z nás si může vybrat. To zní moc hezky od člověka, který je zdravý. Ale když to říká někdo, o kom lékaři říkali, že nikdy nebude chodit?
       Vím, že bolest každého z nás je jedinečná a dokonce si na ní často zakládáme. Ale skutečně to chceš vzdát?
       Dnes Nick přednáší tisícům lidem a zachránil stovky, možná tisíce životů. Co dnes zvládneš, v tom zítra pomůžeš někomu jinému. Možná někdo, koho máš rád, bude mít problémy jen proto, že Ty jsi to dnes vzdal.
       Skutečně věříš, že Tě nikdo nemá rád? Že nikomu nestojíš za řeč? Že nikomu nebudeš chybět? I když to tak dnes vypadá, zítra to bude jinak. Nechceš počkat do zítřka? (Možná bude potřeba i do popopozítří :))
       Říká se, že Bůh toho, koho má nejradši, obtěžká nejtěžším závažím. Já vím, že v Boha asi nevěříš. Já v tom normálním smyslu taky ne. Ale věřím ve Vesmír a mohu sám potvrdit, že co bylo mým největším handicapem, se stalo, když jsem to zvládl, mým největším plusem.
       V podstatě vše, co Nick řekl, znám. Proč tedy on je tam, kde je a já dělám kurzy jen pro desítky lidí ? Možná záleží jen na tom, kolik překážek a jakých překonáme. (Ne na znalostech, ale na tom, kolik jsme zvládli). A pak si můžu užít toho, jak málo jsem zaplatil za to, kým dnes jsem.        A Ty si můžeš užít toho, jak moc Tě čeká za rohem, když dokážeš zvládnout to, co sis naložil. (Protože Tvůj těžký život sis kdysi vybral – podívej se do své duše a nalaď se na ni – tam poznáš, že tohle všechno jsi věřil, že zvládneš – TAK TO TEĎ NEVZDÁVEJ).
       Někdy prostě musíme jen vydržet. Každý úspěch byl vykoupen úsilím. Proč bys Ty měl/a být výjimkou? Edison vyzkoušel tisíce různých žárovek, než našel takovou, která vydržela aspoň pár hodin. Kdyby to vzdal, zůstal by nikým. Takhle se o něm učíme. Možná se o Vás nebude nikdo učit, ale určitě budete mít lepší život, když vydržíte a každý den uděláte krok k tomu, co chcete.
       Někdy nás jen ŽIVOT zkouší, zda si života dokážeme vážit, i když nám dá víc toho špatného. Tady často pomůže, když si uvědomíme, jak je život vzácný. Když ho pak PŘIJMEME SE VŠÍM VŠUDY, S TÍM DOBRÝM I S TÍM ŠPATNÝM, může se nám náhle ulevit.
       Přeju Vám, abyste našel/a to, co hledáte a aby Vám byl líp. Martin
       
       A tím prvním krokem k tomu, aby Vám bylo líp, může být třeba tahle kouzelná kartička. Je to jen začátek, pokud je Vám skutečně špatně, asi by bylo dobré navštívit některý z kurzů nebo vyhledat pomoc oficiální medicíny.
       

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz