Pravdivé pozitivní myšlení

Pravdivé pozitivní myšlení.

       Právě paní Louis Hay nám ukazuje, čeho je pozitivní myšlení schopno (vyléčila se z rakoviny). POKUD JE PRAVDIVÉ. Ti, co napsali knihy o pozitivním myšlení, zapomněli zdůraznit jednu věc: Pozitivní myšlení funguje každému a bez jakýchkoliv nežádoucích následků jen, když je pravdivé. Když vychází ze srdce. Když je moje afirmace současně touhou mé duše.
 

Falešné pozitivní myšlení.

       Když ale afirmace vychází z mé hlavy, nebude fungovat. To v lepším případě. V horším případě bude fungovat, ale za cenu potlačení problému. Nebo ten problém ponese někdo místo mě.
        Dost často se bohužel problém zhmotní do jiného „symptomu“ a my si pak říkáme, jak dobře jsem ho vyřešili a divíme se, proč máme jiný problém. Výsledkem potlačení strachu může být např: fobie, chorobné riskování, panika, srdeční onemocnění, problémy s ledvinami a mnoho dalších.
       Tento nový symptom se může objevit u mě nebo u někoho v mém okolí. Proto je potlačení tak nebezpečné, protože si ho ani nejsme vědomi. Kdybychom věděli, co děláme, raději bychom ho uzdravili.
       Podívejte se na film „Jsem nesmělý, ale léčím se.“ Pierre Richard tam představuje člověka, který si pouští motivační kazety, ale protože jim nevěří, ony nefungují. I když to zdá divné, je to většinou ta lepší možnost. Horší možnost je potlačit menší problém a vytvořit tím něco závažnějšího.(V dohledné době zde bude odkaz na článek „Uzdravit nebo potlačit?“ a na článek „Problémů se nemůžeme zbavit. Můžeme je ale uzdravit.“)
       Více se dozvíte v pokračování: Agresivní pozitivní myšlení

 
 

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz