K čemu Ti slouží sex?

K čemu Ti slouží sex?

       Zdálo by se, že sex je jen jeden. Ale ve skutečnosti má naše sexualita mnoho podob a jen některé z nich přinášejí užitek všem zúčastněným.

Sex k rozmnožení

       Problém nastává, když odmítáš jiné výhody a užitky své sexuality.
       Pokud necítíš plné uspokojení a radost ze sexu, je možné, že máš v sobě uvnitř program, který Ti zakazuje užít si sexu jen tak. Pokud chceš zažívat radost a naplnění nejen ze sexu, ale z celého života, zvaž, zda by nestálo za to přijmout pravdu, že nejdůležitějším účelem sexu je užít si ho. Když se to naučíš plně, budeš vědět, že i život není jen k tomu, abychom ho prožili (nebo přežili), ale hlavně abychom si ho užili.

Sex jako nástroj ovládání

       Odepíráš svému partnerovi sex, když něco (ne)udělá? Snažíš se zavázat si svého partnera sexem? Manipuluješ nebo ovládáš svého partnera sexem?
       Pak věz, že jsi v područí svého strachu. Nikdy se svému strachu nezavděčíš dost. Proděláš svůj život a nic Ti nezbyde. Jen promarněný život.
       Přestože zvenku budeš vypadat jako ten mocný, jen Ty víš, jak moc jinak se cítíš, když to jen trošičku není podle Tvého.
       Vím, že si neuvědomuješ, jak moc nerozhoduješ Ty, ale Tvůj strach. Ale skutečně to chceš takhle? A hlavně – uvědomuješ si, že láska Tvého partnera by Ti dala víc, než jeho strach z Tebe?

Sex jako vybití

       Možná se Ti stalo, že jsi toho druhého moc chtěl/a a on/a ne. Pokud ano, možná by se Ti hodilo, jak posunout svou sexuální energii nahoru, aby vyživila Tvé tělo a Tys neztratil/a svůj vztah jen proto, že už to nemůžeš vydržet.
       Zkus si také představit, že můžeš dýchat každým pórem svého těla. Je to velmi příjemné.
       A co (se) takhle jen (nechat) pohladit? Vnímat i další části Tvého těla a vzrušení přenést tam?

Líbí se Ti utrpení?

       Nebo když Tě partner pořádně plácne přes zadek? Není to nic úchylného.
       Znám ženy, které trpěly tím, že jejich partner nechtěl udělat to, co se jim líbilo jen proto, že věřil, že se to nedělá.
       Důležité je popovídat si a najít, jak mohu pro toho druhého udělat, co on potřebuje, aniž by to ničilo mě.

Dominance - submisivita

       V sexu někdy můžeme zažít to, co v běžném životě odmítáme. Tradují se historky o ředitelích, kteří vyhledávají dominy. Stejně jako o ředitelích, kteří mají doma semetriky. Pokud je na Vás dominance moc, dovolte si tu druhou polaritu. S člověkem, kterému věříte.
       A pokud jste žena, zkuste zažít submisivitu. Možná Vás naplní.

Vesmírný, celotělový a další orgasmy

       A když se rozhodneš uvolnit své bloky a hledat, možná zažiješ i další věci. Těším se na kurzu Přijetí sexuality, kde budeme uvolňovat, probouzet, stavět konstelace, dělat cvičení a možná půjdeme i víc do hloubky.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz