Co může změnit jediná přednáška

Publikováno před r.2011

Jak může změnit život i jen jediná přednáška

       Přednáška trvá obvykle 2 hodiny a to je příliš krátká doba na to, aby mohl člověk očekávat skutečnou změnu. Proto píšu, že přednášky jsou spíše ochutnávky, protože tam nedostanete „celý chod“, ale jen ochutnávku toho, co můžete dostat.
       O to víc mě vždy potěší, když se dozvím, že i jen samotná přednáška někomu změnila život. Vím, že takový člověk je na skoro každé přednášce, většinou se to ale dozvím až po delším čase.
       Když jsem připravoval psal texty pro prodloužené přednášky, dostal jsem mail, o který se chci podělit. Na tomto příběhu je nejúžasnější to, že se stačilo naladit a vše proběhlo za méně, než 5 minut. Vlastně jsem nic neudělal, “jen“ jsem slyšel a odpověděl. A protože půda byla připravena, nebylo nic víc potřeba.
       Tenhle mail mě znovu přivedl k tématu zázračných vyléčení. Už jsem jich zažil víc a všechny měly něco společného: Dokonce ani není potřeba, aby byl člověk připraven. Přijdou jako blesk z čistého nebe. Stačí vidět a pak říct nebo udělat, co je třeba. Jediné, co je třeba, je aby ten druhý slyšel, co mu říkám. Paní Markéta mohla bojovat s tím, co jsem jí řekl a pak by bylo třeba mnoho dlouhých prací, než by se něco stalo. Ona místo toho k sobě nechala dojít, co jsem jí řekl a dovolila, aby to na ni zapůsobilo. A zapůsobilo to nejen na ni, změnilo to atmosféru v celé její rodině. Vím, že je to možné a už se to stalo vícekrát. A dobrá zpráva je, že ani nemusíte před tím chodit roky na konstelace nebo kineziologii. Stačí se otevřít …..
       Ale to je to nejtěžší v naší společnosti, kde si mnoho z nás hraje na to, jak jsme dokonalí a jak jsme bez viny.
       Ale dokud předstíráme, tak nemůžeme nic změnit. Nebo to dlouho trvá. A bohužel někteří lidé předstírají za pomoci „duchovna“, esoteriky nebo třeba i konstelací. Zde záleží jen na daném učiteli, zda vidí, co se děje nebo ne. Dokud to neuvidí on nebo Vy, můžete na terapie nebo kurzy chodit roky…

Mail

        Milý Martine, chtěla bych Vám moc poděkovat za páteční přednášku u Džoudyho. Bylo to velmi inspirující a také se odehrála u nás doma změna. Myslíte, že je možné, aby se tak stalo na základě toho všeho, co jsem se tam dozvěděla?
       Můj syn je od soboty až neuvěřitelně hodný, pořád mě objímá a říká mi, jak mě má rád. Čekám, co se z toho ještě vyvine a jen "zírám". V poslední době to byl spíše boj....
       Také se mi pořád zdá podivné, že by to šlo bez konstelace.... - pracuji na sobě už docela dlouho -chodila jsem 6 let na kineziologii a přes rok na rodinné konstelace. Když už jsem do toho dala tolik peněz, že už jsem si to nemohla dovolit, našla jsem přednášky u Džoudyho.Doufám, že brzy budu mít taky na to, abych si mohla dovolit nějaký Váš kurz.
       Doufám, že to synovi dlouho vydrží a ještě jednou děkuji.
Pěkný den,
Markéta

Moje odpověď

       Vypadá to jako krocan, vydává to zvuky jako krocan, chová se to jako krocan, má to DNA jako krocan. Ale asi budeme muset udělat pořádný výzkum, jestli je možné, aby to byl krocan…. Někdy nemůžeme uvěřit tomu, co příliš popírá to, čemu věříme. Asi věříte že změna musí trvat, musí bolet a musí se za ni hodně moc zaplatit.
       Jestli se Váš syn nezměnil roky a pak se najednou změnil akorát po přednášce, kde jste se dozvěděla, kde děláte chybu, vím, že je to neuvěřitelné, ale asi to je skutečně po té přednášce. A že jste na tom nemusela roky makat? Já vždycky říkám, že konstelace stavím jen tam, kde nevidím nebo tam, kde člověk nechce vidět. Konstelace nejsou všelék a jejich největší přínos vidím v tom, že nám ukazují, jak svět funguje a my se na základě toho můžeme začít rozhodovat. A samozřejmě také umožňují změnu. Ale bohužel ani konstelace nejsou všelék a zde záleží velmi mnoho na učiteli. Když učitel nevidí problém a neumí se učit od života nebo alespoň od konstelací, nemůže Vám pomoci, i kdybyste za to zaplatila milion a chodila na terapie sto let. Proto je tak důležité si vybrat učitele, protože někteří lidé dělají konstelace a ani netuší, že je neumí. A to jsou konstelace ještě velmi bezpečná technika oproti mnoha jiným.
       To je princip zázraků. Udělat, co je potřeba a ono se to stane. Vy jste pochopila chybu, kterou jste dělala a syn už s tím (a s Vámi) nemusí dál bojovat. V podstatě jste ho osvobodila.
       Kdo nezná auto, pro něj musí být také zázrak, když se otočí klíčem v zapalování a motor se rozběhne a dokonce pak (po několika „magických“ úkonech (pro toho, kdo neví, jak to funguje)) se rozjede i auto.
       Není tak moc důležité, jestli to synovi vydrží. Samozřejmě by to bylo ideální. Ale jestli k úplnému uzdravení vztahů ve Vaší rodině je třeba pochopit 3 „úkoly“, nevydrží to, aby Vás to postrčilo k dalšímu kroku. Jestli toto byl jediný Váš úkol, máte vystaráno.
       Co je skutečně důležité ? Že jste viděla, co je možné a už nebudete někam chodit roky bez výsledku. Začnete být náročnější a to v důsledku pomůže všem. A možná není pravda, že nebyl žádný výsledek. Možná jsem jen slízl smetanu za náročnou práci konstelatéra a kineziologa přede mnou. To víte Vy. V každém případě, když přestanete věřit, že změna je obtížná, drahá a dlouhá, otevře se Vám nový život.
       Ne všechno jde změnit snadno a rychle. Ale mnoho lidí vzdalo celý život, protože nevěří, že změna je možná. Vy jste ho nevzdala a to je moc dobře. A já jsem moc rád, že jsem mohl pomoci Vám, Vašemu synovi a potažmo i Vašemu bývalému muži. A pravděpodobně i budoucí ženě Vašeho syna. A to je pocit k nezaplacení.

Jak jste to věděl?

       Poté, co jsem na přednášce paní Markétě řekl, co vidím a slyším, ozval se jiný účastník a zeptal se mě, jak jsem to věděl. V životě je to o zkušenostech. Když zkušený automechanik slyší auto, ví, co je to za auto a jestli má motor v pořádku, i když ho ještě neviděl.
        Jedna důležitá věc, kterou na kurzech lidi učím, aby viděli a slyšeli. Je neuvěřitelné, jak moc informací se o sobě, o druhém a o životě můžeme dozvědět, když budeme „jen“ slyšet a vidět. A zde nemluvím o ničem esoterickém, což je ještě další stupeň. Tady mluvím jen o tom, co může vidět a slyšet každý, kdo má aspoň 1 oko a 1 ucho. Mohli bychom si ušetřit mnoho starostí v životě, kdybychom viděli a slyšeli. A kdybychom k tomu ještě cítili a dokonce třeba měli i intuici, to by byl teprve život.
        Může se to naučit každý. Stačí jen chtít, jít do toho a mít učitele. Dokonce i když není žádný učitel, můžete se to učit od života. Jen pro většinu z nás je to hodně dlouhá cesta.

       
Přihlásit na kurz se můžete tady.
               

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz