Chápejme ženy

Publikováno: Před r.2016

Těžký úděl žen

       

Málo mužů si uvědomuje, jak to má dnešní žena těžké. Má na výběr:

 • Může jít do nezranitelné ženské energie.
         Tuto možnost měla vždy v historii, ale ještě nikdy nebyla tato energie tak neznámá a neuvěřitelná jako dnes. Takže v realitě tuto možnost prakticky žádná žena nemá, protože musí být extrémně dobře sladěna sama se sebou.
         Že mám pravdu dokládá i to, že na drtivě většině kurzů jak jít do ženské energie se učí ženy, jak být silné ženy = jangové ženy = mužské ženy.
         Dokonce jsem se nedávno dozvěděl, že i jeden z českých guruů cesty k mužství, který má za partnerku lektorku cesty k ženství, tvrdí veřejně, že žena v ženské energii je nezajímavá, že zajímavá je žena jen v mužské energii. Ano, pokud za ženskou energii považuju nezdravou hysterickou ženskou energii, pak je skutečně cokoliv lepší.
         Pokud vím, je snad několik žen, které učí ženy, jak být více ženami skutečně v ženské energii, (nikoliv v silné ženské energii) ale ani ony možná netuší, že existuje nezranitelná ženská energie.
         A pokud ani ženy-lektorky, které by měly být v kontaktu s intuicí a skutečnou ženskou energií, nedokážou připustit existenci nezranitelné ženské energie, jak ji mají připustit ženy nelektorky?
 • Může žít v ženské zranitelné energii. Je to náročné, těžké a nebezpečné.
         Kdyby v ní taková žena žila dost dlouho a měla u sebe muže, který jí dá úplné bezpečí, dostala by se do nezranitelné ženské energie a bylo by jí dobře. Bezpochyby takové ženy kolem nás existují, ale je zde problém: Ony o tom nemluví. Protože jim není úplně jasné, že ti druzí o tom neví. A hlavně, pokud o tom mluví, tak v úzkém kroužku, žena v ženské energii nemá potřebu úspěchu, publicity nebo toho, že by někoho něco učila. Ona je natolik skrommná, že ji ani nenapadne, že to, co umí ona, by někdo jiný mohl neumět. Váží si sama sebe, ale nepotřebuje se vytrubovat do světa, protože ženská energie není explozivní, ale implozivní. A navíc taková žena může snadno uvěřit tomu, že to má špatně ona, když všechny kolem ní jsou jiné a ona je ještě na hranici mezi zranitelnou a nezranitelnou ženskou energií.
 • V realitě je ale ženská energie jako taková zaměňována buď za nezdravou ženskou energii, za nedostatek sebevědomí (=opět nezdravá ženská energie) nebo za to, že se žena podřizuje proti své vůli (=nedostatek zdravé mužské i zdravé ženské energie)
 • nebo za silnou ženskou energii = ženami v mužské energii konané ženské věci
 • V takové situaci je pro mnoho žen jedinou možností jít do mužské energie. (A když se této mužské energii říká „silná ženská energie“, je to psychologicky lepší, protože kdyby se ženy učily, jak být muži, nešly by do toho tak snadno, správné pojmenování by je zastavilo).
         “Kupodivu“ čím víc jsou ženy rovnoprávnější, čím víc jsou chráněny zákony, čím víc se muži bojí být silnými muži, tím víc jsou ženy v nebezpečí a nezbývá jim, než zůstat v mužské energii. Potkávám mnoho žen, které si stěžujií, že by rády v mužské energii nebyly, ale nezbývá jim nic jiného. Jak se máte postarat sama o děti? Jak přežít s nezodpovědným mužem? Jak to všechno zvládnout?

Pozor, tohle učí muž

       Je paradoxní, když muž učí ženy, jak být ŽENAmi. Nechápal jsem, proč něco tak úžasného ženy nechtějí zažít. Proč se neodevzdají muži a nedojdou do nezranitelné ženské energie, kde mají úplně vše, po čem vždy toužily? Jak to mohu vědět? Zažil jsem to. Sice jen jako pozorovatel, ale i tak to bylo nádherné.

Důležitost krizí

       Měl jsem to štěstí, že jsem se ocitl v krizi. Některé věci v mém životě se mi rozpadly a v jedné další oblasti nedokážu překonat jednu úroveň. Je úžasné být v mužské energii a dokázat to, co nikdy předtím. Ale pak přišla hranice a jakoby se proti mně spojil celý svět. Když existuje možnost, jak se to může pokazit, pokazí se to, jak říká Murphyho zákon. A to je opět v praxi to, co vždy říkám: I ten nejsilnější muž je zranitelný. Nejsilnější může být z principu jen jeden. Ale i ten může být poražen. Stačí, když se proti němu postaví jiných 5 mužů. Ale co teprve, když se proti němu postaví celý Vesmír? Má šanci? Nikdy.

Co ženská energie může

       V tom je krása nezranitelné ženské energie. Je nezranitelná a neporazitelná (protože nebojuje). Sice nikdy nevyhraje, ale také neprohraje. Prostě nebojuje.

       Tato moje krize mě dovedla k tomu, že mi nezbylo, než to zkusit jinak. Měl jsem to štěstí, že jsem narazil na situace, kdy mi nezbylo, než připustit, že jsem slabší. A pochopil jsem, že mým úkolem nyní je jít do ženské energie. Dřív bych se za to styděl. Vždyť já jsem muž, tak přece nebudu žena. Ale ono je to jinak. Každý z nás je lidská bytost, jejímž úkolem je umět oba úkoly své duše – mužskou i ženskou energii.
       Zažil jsem na vlastní kůži, že zranitelná ženská energie je skutečně náročná. Už chápu ženy, které se jí vyhýbají jako čert kříži. Ale problém je, že pak stagnují. A hlavně – vyhýbají se tím tomu, aby jim bylo skutečně dobře. Být ve zranitelné ženské energii je neskutečně těžké. My muži k tomu nemáme dost úcty a ženám to neulehčujeme. Musím zde sebekriticky přiznat, že i já po ženách chtěl víc, než kolik mohly unést.
       Problém je, že ženy to mají vždy těžké (ledaže jsou v nezranitelné ženské energii), ale jen jedna cesta vede k tomu, aby se jim dařilo opravdu dobře.
       Mužská cesta pro ženy vede k vyčerpání nebo nedostatku lásky.
       Ve zranitelné energii nechce být nikdo, ledaže ví, jaký poklad je za ní skrytý.
       Většina žen se neumí sama jen tak dostat z mužské nebo ze zranitelné ženské energie do nezranitelné.

Nejdůležitější práce

       Na jedné přednášce mi jedna žena řekla,že bych měl učit muže, jak být víc MUŽI a na ženy se vykašlat. Že když je muž MUŽem, žena jde automaticky do ženské energie. To je bezpochyby pravda a je krásné, když mi ona sama říká to, co před pár lety slyšela ode mě. Ale já to vidím ještě trochu jinak. Vidím kolem sebe učitele mužské energie, kteří dělají práci, kterou dělám já, sice trochu jinak, možná vůči tomu mám výhrady, někdy i velké, ale v principu kromě toho, že neznají nezranitelnou ženskou energii a tudíž muže proti ní programují, odvádějí dobrou práci.
       Ale nevidím v ČR učitelky ani učitele skutečné jinové ženské energie. A bez toho se nepohneme dál. Já i nadále budu dělat společné kurzy, takže budu učit muže stát se MUŽEM a ženy být ŽENAMI. Ale kdybych si musel vybrat, tak za důležitější považuji to druhé. Naštěstí si nemusím vybírat a naštěstí jsem mohl poznat na vlastní kůži, jak je těžké být v ženské energii bez ochrany MUŽe. Doufám, že díky tomu budu moci pomoci více ženám dostat se do nezranitelné ženské energie a to spolu s muži v mužské energii změní náš svět.

Proč je tak těžké milovat a odevzdat se

       Kdo víc miluje nebo kdo je víc závislý na tom druhém, ten se automaticky stává (bezmocně) slabším a je více v ne úplně zdravé jinové=ženské energii. Proto má pravdu písnička, že kdo má rád víc, prohrává.
       A přece pravdu nemá – ale jen když umíme být v nezranitelné ženské energii a pak můžeme milovat, aniž bychom cokoliv od druhého potřebovali. Pak je naše slabost naší mocí = jsme v mocně-slabé ženské energii.

       Proto je tak těžké milovat. Proto jsou muži (a ženy v mužské energii), kteří chtějí jen sex. A bojí se, aby se nezamilovali, protože pak by byli lásce vydáni na pospas.
       Proto je tolik žen, co si zakážou lásku, protože on je zadaný, nevhodný, má tuhle a tuhle chybu atd.
       Ale je jen jedna láska. Když si ji zakážu k zadanému, bude mnohem těžší ji cítit k nezadanému. Proto tolik žen odmítá muže a jejich přirozenost, protože si myslí, že můžou rozhodovat, co ano a co ne. Vybírat si můžeme. Rozhodovat ne.
       Když žena odmítá muže, co chtějí jen sex, znamená to, že má se sexem problém. (Kdyby ho neměla, buď by si užívala, že muži chtějí sex a lásku až potom. Nebo by si přitáhla muže, který to má tak, jak to chce mít ona).
       Nemůže rozhodovat, aby ji chtěli muži, co chtějí nejdřív její duši a až pak její tělo. Může si jen vybrat, zda chce muže takoví jací jsou (protože odpovídají jejímu vnitřnímu zranění) nebo zda je nechce.
       Nebo si může vybrat, že své zranění vyléčí s pomocí muže, co chce sex nebo s pomocí terapie nebo vůbec. Ale nemůže rozhodnout, aby ji chtěli muži, kteří mají sex vyřešený, protože ona ho nemá. A taková žena dokonce i když potká muže se zdravým vztahem k sexu, tak on bude chtít její tělo i duši, ale protože musí být (aniž by chtěl) jejím zrcadlem, bude i on preferovat (s ní!, jinde ne) sex.

Proč utíkáme před láskou

       Tolik lidí touží po lásce a ve skutečnosti dělají všechno pro to, aby před ní utekli. A pak se diví, proč ji nemají. Nelze mít lásku a určovat si, ke komu ji budu cítít. Lásku budu cítit vždy k tomu, kdo odpovídá mému zranění a s kým si ho mohu znovuprožít, abych ho uzdravil. Když s někým nemám společnou lekci, láska nevznikne, i když může vzniknout přátelství nebo vztah založený na úctě. Proto říkat, že do tohoto vztahu nepůjdu, protože by mě v něm něco bolelo = odmítám lásku. (Samozřejmě nechoďte do vztahu s někým, kdo Vás zabije, ale tady si stejně bez terapie nepomůžete – to je potřeba vyřešit, abyste byli v bezpečí).

       Kdybychom začali milovat bez potřeby kontroly, museli bychom připustit, že jsme vůči lásce bezmocní a že se jí musíme odevzdat. Bylo by to nádherné, kdybychom uměli být v nezranitelné ženské energii nebo plně mocné totálně zdravé mužské energii. Ale je to obrovsky nebezpečné pro naše strachy. A proto milujeme pod míru a často si to ani neuvědomujeme. V podstatě kteroukoliv vteřinu nemilujeme, nežijeme plně. Ten pocit úplného odevzdání se lásce je nádherný a přitom strašlivě nebezpečný. Proto nespěchejte. Ale jestli chcete, dovolte si na tu cestu vyjít. Krok za krokem. Opatrně. Bez zbytečného riskování. Ale vyjděte.

Co ženě pomůže vydat se na cestu k nezranitelné ženské energii

       Paradoxně mužská energie. Kdyby žena dokázala plně a pravdivě důvěřovat, našla by si hned MUŽE, který by ji tím rychle a poměrně bezbolestně provedl. Ale protože většina žen se mužů bojí, takový MUŽ nemůže hned přijít. Takže se žena potřebuje podvolit mužské energii, ale ne své, protože to nefunguje.
       Ale současný muž to neumí úplně. Proto žena potřebuje svou vlastní zdravou mužskou energii a sebejistotu, aby se uměla sama sebe zastat. (Stejně by fungovala i nezranitelná ženská energie, ale výhoda mužské energie je, že funguje trochu, i když je nedokonalá. A hlavně máme pocit kontroly, kterou z principu u ženské energie nikdy nemáme a proto si raději vybíráme mužskou energii dokonce, i když celou situaci zhorší, protože máme POCIT kontroly nad situací, byť někdy falešný).
       Až když vím, že jsem skutečně svobodný, mohu se druhému dobrovolně odevzdat. Když bojuji za nezávislost, musím bojovat nebo prohraju. Když už svobodný jsem, mohu se svobodně odevzdat.

Jak začít?

       V každém případě je potřeba začít uzdravovat své strachy. Třeba pomocí konstelací. Nebo tím, že navštívíme kurz, kde získáme opravnou zkušenost ve vztazích (kurz Nasycení vnitřního dítěte – informace o něm brzy). Můžete také začít tím, že se budeme učit Přijmout sama sebe nebo jak Být sám sebou.
       Na toto téma je jak stvořen kurz Uzdravení strachu z mužů, s mužské energie. A dostat se víc do mužské a ženské energie můžeme nejsnadněji na kurzu Stát se MUŽEM/ Být ŽENOU.
       Můžete také přijít na kurz, jak žít v úžasném vztahu nebo jak přijmout vlastní sexualitu. (informace doplním brzy).

Nejpodstatnější

       To nejdůležitější ale je, že každý máme plnou zodpovědnost za svůj život. Když budou chtít ženy, aby muži plně ctili všechny jejich požadavky, budou nešťastné, protože to dělají jen slabí muži. Silný muž umí rozhodnout i proti vůli své ženy a pak nést následky podle toho, zda rozhodl správně nebo ne.
       Stejně tak když budou muži čekat s přijetím své síly až na to, že jim to ženy odsouhlasí, nedočkají se nikdy.
       Musíme začít my muži i vy ženy a začít to dělat, i když to ještě neumíme. Ale čím víc to budeme dělat, tím víc to budeme umět a tím to vše bude snadnější.
       Důležitým úkolem žen je ctít i slabé muže (bez toho silné muže nepotkají) a úkolem mužů je stát se natolik silnými, že už nebudou se silnými ženami bojovat, ale místo toho je obejmou tak, že žena roztaje a pocítí nezranitelnou ženskou energii. Pak už nebude mít důvod bojovat ani nedůvěřovat.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz