Dovednost dělat chyby

Bojíte se dělat chyby?

       Mám pro Vás jednoduchý návod, jak přestat mít z chyb strach.
       Mnoho lidí nedělá nic, jen aby neudělali chybu. Ale obvykle nic neudělat je ta největší chyba. Také musíte mít vše dokonalé? Tak se do mnoha činností ani nepustíte? A obviňujete se za chyby, které jste v minulosti udělal/a místo abyste šel/a dál a napravil/a je?

Schopnost dělat chyby

       Chci Vám představit jiný úhel pohledu. Lidé, kteří nejvíc dokázali, současně obvykle udělali nejvíc chyb. Těžko něco nového uděláte bez toho, že byste po cestě nadělali chyby.
       Jinými slovy, tito lidé ovládali důležitou dovednost: Uměli dělat chyby a napravit je.

       Až příště uděláte chybu, uvědomte si, že jste právě vyhráli. Dokázali jste udělat chybu. To je moc důležitá dovednost všude kromě školy. Tam se chyby trestají. Všude jinde jste za chyby, ze kterých se poučíte a překonáte je, oceněn.
       Celý život funguje na principu pokus-omyl. Nikde není dané správné řešení, tak evoluce tak dlouho zkouší, dokud nenajde fungující řešení. Celý náš život je na tom postaven.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

 

Co je třeba pro úspěch a spokojenost

  • Objevit chybu.
  • Pochválit se za ni.
  • Napravit ji.

       A to všechno co nejrychleji. Čím dřív chybu objevíte, tím dřív ji můžete napravit. Není to úžasné? Proč trávit desítky let tím, že budu neúspěšně kamuflovat své chyby, když je můžu daleko rychleji napravit a mít se dobře?

Pamatuj: dělat chyby je schopnost.

  
 

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz