Úžasný svět hojnosti

       
       Mnoho z nás nežije v hojnosti. Kdo z nás si může dovolit koupit cokoliv, co ho napadne ? Jak to ale udělat, abychom začali žít v hojnosti, i když ji zatím ve vnější realitě nemáme?
       Já obecně nerad nakupuji. Stojí to peníze a člověk se musí rozhodovat nebo nakupuje a pak už nemá z čeho. A když nakupuje bez rozmyslu, tak nakoupí hlouposti a když nakupuje s rozmyslem, tak to stojí hodně času.
       Ale letos na dovolené jsem nakupoval hodně a rád a nestálo mě to ani korunu. A naše vnitřní děti i my jsme si to užívali.
       Přišla na to Eva: „Hele kup mi tamhlety šaty. A nedívej se na to, kolik to stojí, jen mi řekni, že mi to kupuješ.“ Na tuhle hru jsem přistoupil, i když zpočátku jsem měl své námitky: Vždyť to vlastně doopravdy nekupuji, jen říkám že to kupuju. A když to koupím jako, pak to budu muset koupit doopravdy a co budeme s tolika šatama dělat?
       Ale když jsem viděl, jakou to Evě dělá radost, změnil jsem názor. A začal jsem nakupovat ve velkém. Když nějaké vnitřní dítě chtělo hračku, hned jsem se zeptal, jestli tam není ještě nějaké další, které by chtělo tu hračku vedle.
       A objevovaly se další a další vnitřní děti, i ty, se kterými jsme ještě nikdy nekomunikovali.
       Nekupujte zbytečnosti doopravdy, ale dopřejte si ve vnitřní realitě. Tady na ničem nezáleží. Co na tom, že máme tolik věcí, že se nevejdou do letadla? Ve vnitřním světě hojnosti máme tolik peněz, že koupíme druhé letadlo. Ve vnitřním světě se nemusíme zabývat ani ekologií, prostě máme letadlo, které neznečišťuje životní prostředí. Tam uvnitř si to můžeme udělat, jaké chceme.
       Je to ten nejlevnější a k životnímu prostředí nejšetrnější způsob, jak si dopřát přebytek. Ve vnějším světě se o svůj majetek musím starat. Ve vnitřním světě si to můžu naprogramovat tak, že ne. Nemá to žádnou chybu. Stačí si to jen dovolit.

Dopřejte si hojnost

       
       Ať jste na tom ve skutečnosti jakkoliv, proč si nedopřát hojnost ve vnitřním světě? Obdarujte v představě každou ženu, kterou potkáte, květinou. Každého muže úsměvem (to můžete snadno i ve skutečnosti). Dejte každému svému vnitřnímu dítěti pokoj plný hraček. A když ho zabordelí, prostě mu ho zvětšete. Co na tom? Uvnitř je místa dost.
        Dopřejte si pocit dostatku. Je to úžasné moct koupit cokoliv, co uvidím. Ani ten nejbohatší člověk to ve skutečnosti nemůže dělat moc dlouho. Nevěříte? Tak Vám řeknu jeden vtip: Přišel miliardář domů a nazlobeně říká ženě: „A příště mi řekni, že když mám koupit Čínu, že tím myslíš jen jídlo."

Hojnost si můžeme dopřát

       
       V podstatě nikdo není dost bohatý na to, aby si mohl koupit, co se mu zamane. Jediný rozdíl je v tom, že miliardář to může dělat roky a většina z nás jen pár hodin. Takže z tohoto hlediska jsme všichni chudí.
        Ale každý z nás si může dopřát, co hrdlo ráčí. A nemusíme se na nic ohlížet. Protože ve vnitřním světě můžeme dělat cokoliv a kdykoliv to zase můžeme vrátit do původního stavu. Pojďte si dopřát nesmírnou hojnost a dobrá zpráva je, že ona se pak rozšíří do celého života. Když si ji užijeme, už s námi zůstane.


Na jednom z pokračujících kurzů Úžasný svět se budeme učit jiný a hlubší způsob, jak přijmout vnitřní hojnost.

Komentáře

vnitřní hojnost zcela jistě uspokojí (na jak dlouho?) - ale není to jen výmluva? Možná by stálo za to, hledat příležitosti, jak vydělat a mít skutečné peníze a skutečnou hmotnou hojnost... Co je na tom špatného? Která tisícovka je špinavá? Peníze jsou energie, proč ji nevyužít ku prospěchu tam, kde je to potřeba...? Kdyby byly peníze špatné, nebyly by tady... Peníze nejsou všechno, ale jsou nutné k mnoha dobrým skutkům... Z vnitřní hojnosti se nepostaví třeba vesničky SOS, vnitřní hojnost nepomůže dětem v Africe, nepomůže ani starým a nemocným lidem, kteří končí svůj život v nedůstojných podmínkách... šárka

Milá Šárko, dovolil jsem si přepsat Váš komentář z facebooku sem, abych mohl reagovat nejen pro Vás, ale i pro ostatní, kteří si přečetli můj článek a neuviděli to podstatné.
Ta hlavní myšlenka je v tom, že každou činnost můžeme dělat buď JEN ve vnějším světě nebo JEN ve vnitřním světě nebo můžeme SPOJIT oba přístupy. První fígl je v tom, že nikdy nedosáhneme skutečné celistvosti, když budeme dělat jen půlku. Kdo vydělá dost peněz venku, ale uvnitř trpí pocity nedostatku, bude vytvářet podmínky, které uvrhnou nakonec i jeho do bídy a když ne, tak bude vydělávat peníze za každou cenu. A když ani tohle nebude pravdou, tak mu jeho peníze nikdy nepřinesou štěstí, protože to závisí na vnitřním světě, nikoliv vnějším. (Navíc podmínky vnějšího světa hodně kopírují mé naladění).
Kdo naopak se uteče do vnitřního světa a bude žít jen vnitřní hojností, může se skutečně stát, že mu děti umřou hlady, zatímco on bude "v hojnosti". Ten, kdo hledá řešení jen venku, bude vždy závislý na vnějších podmínkách, kdo si myslí, že to stačí vyřešit uvnitř, bude netečný k vnějšímu světu.
Obě řešení mají své mouchy a to dost velké.
To, co nabízím v tomto článku, je vzít si z obou světů to nejlepší a spojit to.

Máte pravdu v tom, že jsou lidé, kteří se utíkají do vnitřního světa, aby utekli od problémů. Ale to já neučím. Naopak pro mnohé "ezoteriky" jsem moc materiální (ale jen spojením exoterního i ezoterního můžeme dojít Celistvosti), protože např. učím kurz "Já chci peníze". A jedna z věcí, kterou tam učím, je, že peníze nejsou špinavé a že je to energie.

Další problém je v tom, že i kdybych měl nekonečné množství peněz, stejně bych nekoupil to vše, co jsem Evě a Evičkám koupil. A to proto, že si vážím životního prostředí. V představě není problém vypravit celé letadlo navíc jen s našimi věcmi. Ale v realitě to má VELKÉ DOPADY. Když se všichni budou starat jen o to, jak vydělat a mít skutečné peníze a úplnou hojnost, to skutečně podstatné nám uteče.

A to je další fígl práce s vnitřním světem. Můžeme tam získat to, co ve vnějším světě buď nemůžeme dostat nebo jen za nesmírnou cenu. Když si každý pořídí dost peněz, aby mohl vypravit letadlo jen pro své nákupy (mimochodem ve vnějším světě hodně zbytečné !!!), zničíme si planetu. Když jsme to udělali ve vnitřním světě, obdarovali jsme se a získali skoro totéž, jako kdybychom to udělali ve vnějším světě, ALE nemuseli jsme zaplatit tím, že bychom ničili planetu.

Některé věci prostě venku nedostaneme. Rozhodně ne všichni a když ano, tak cena za to bude příliš vysoká.

Nikde jsem nepsal, že peníze jsou špatné. Naopak. Peníze jsou energie a navíc z jistého pohledu ani peníze neexistují. Když budou mít všichni ve vnějším světě dost peněz z našeho dnešního pohledu, zase budou chudší a bohatší a ti chudší zase něco nebudou mít. Ale o to vůbec nejde. Jde o to mít vnitřní hojnost a díky ní mít vnější dostatek nebo dokonce i hojnost. A to je ta cesta, kterou učím.

A právě z vnitřní hojnosti se staví vesničky SOS a hlavně z ní žijí lidé, kteří pomáhají i za zlomek peněz, které by si zasloužili. Peníze nejsou nutné k dobrým skutkům. Peníze jsou potřeba, aby ti, co dělají dobré skutky, nezemřeli hlady nebo si neřekli : Tak za těchhle podmínek na to kašlu. (A když je peněz víc, tím lépe.)

Dobré skutky dělají lidé, kteří jsou ve stavu vnitřní hojnosti, jinak by šli vydělávat peníze do vnějšího světa. Oni místo toho jdou dělat, co je potřeba, dokud jsou odměněni aspoň trochu. (A je samozřejmě velmi chvályhodné se snažit je odměnit víc).

Kdyby Afričané žili ve vnitřní hojnosti (a tu jim mimo jiné vzali Evropané), tak by se měli stejně dobře jako my. Afričané nejsou hloupější, pouze je tam větší korupce. Kdo si myslíte, že ukradne 10 Kč i za tu cenu, že při tom zmizí 10.000 ? Ten, kdo je ve stavu vnitřní hojnosti nebo ten, kdo je ve stavu vnitřního nedostatku ?

Pravý opak je pravdou: Jedině vnitřní hojnost pomůže starým lidem, dětem v Africe a jedině vnitřní hojnost postaví vesničky SOS. Protože kdo nemá vnitřní hojnost, nedá ani korunu, i když má dvacet milionů. Kdo naopak cítí hojnost v sobě, může snadno dát, protože ví, že dostane odjinud.

Ale máte pravdu, že nestačí se lživě přesvědčit, že mám dost, i když nemám. Stejně když je to jen výmluva, tak to nebude fungovat. Ale to se snadno pozná podle výsledků v realitě.

Přeji Vám, abyste našla vnější dostatek, ať už půjdete vnější nebo vnitřní cestou. A když se rozhodnete obě cesty spojit, možná to půjde ještě mnohem rychleji.

Ale máte pravdu, nestačí pozitivní myšlení. Je třeba víc. A právě o tomhle "víc" učím na kurzech Úžasný svět. Díky moc za námitku a když budete s něčím nesouhlasit, budu rád, když to napíšete i sem přímo na web. Martin
PS: Myslím, že si nerozumíme. Já píšu o vnitřní hojnosti, která je skutečná a která díky tomu přináší vnější hojnost ideálně pro všechny. Vy píšete o něčem jiném. Snad mi teď už porozumíte.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz