Pozitivní myšlení – výhody a nebezpečí.

Pozitivní myšlení

       je úžasná věc, ale ne když není pravdivé, nefunguje nebo funguje na úkor někoho jiného. Proto doporučuji abyste používali pozitivní myšlení jen když:

- to ani jinak nejde (“Já prostě vím, že to dobře dopadne.”) – když pozitivní věty vyvěrají ze srdce, budou fungovat a nebudou mít nežádoucí účinky ani na Vás ani na nikoho jiného. (Pokud děláte pozitivné myšlení 20 let, bude pro Vás možná těžké rozlišit, kdy jde věta ze srdce a kdy ze zvyku. Pravdivé je to tehdy, když to nemůžete zastavit, i když se (trochu) snažíte.)
- když jste situaci akutního nebezpečí V takové situaci se nemusíte bát potlačení (=problém zatlačím hlouběji a on tam bude silnější, i když ho nebudu cítít). Když teď zachráním život, budu mít pak spoustu času, abych potlačené uzdravil.

Proč nedělám pozitivní myšlení

       Lidé se mě často ptají, zda praktikuji pozitivní myšlení. I když hodně upozorňuji na nevýhody pozitivního myšlení, je stále mnoho lidí, kteří neslyší (protože slyší jen to, co chtějí) a po dvouhodinové přednášce odchází s pocitem, že slyšeli další přednášku o pozitivním myšlení. A to i přesto, že prakticky na každé přednášce upozorňuji na nebezpečí, která agresivně-pozitivní myšlení přináší.

Pozitivní myšlení si zaslouží velikou úctu.

       S pozitivním myšlením nesouhlasím a často učím pravý opak. I přesto má moji velikou úctu, protože přineslo lidstvu úplně nové poznání. Až průkopníci pozitivního myšlení lidstvu ukázali, jak moc můžeme ovlivňovat svůj život, přinesli do obecného povědomí Zákon přitažlivosti a vůbec prakticky celý New age a esoterika jsou s pozitivním myšlením propojeny tak moc, že kdybychom měli zrušit vše, co nějak souvisí s pozitivním myšlením, nezůstalo by skoro nic.
       Navíc lidé jako Louis Hay dokázali do té doby „nemožné“ a dali lidstvu novou naději. Přesto je čas postoupit ve vývoji poznání dál.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz