K čemu je násilí dobré

Publikováno: Před r. 2017

       Pokud je ve Vašem životě nezdravá agrese, násilí nebo pokud se jich bojíte, přečtěte si tento nelehký článek. Snad pochopíte, že existuje i zdravá agrese a zdravé násilí (které pomáhá všem). Když si „osedláme“ zdravé násilí, nezdravé zmizí z našeho života. Tohle pochopení potřebujeme snad víc, než kdykoliv předtím. Držím palce.

Význam agrese pro náš život

       My všichni toužíme být civilizovaní, hodní, správní. Do nějaké míry nechceme (zbytečně) ubližovat druhým a většina lidí se přeje život v míru a vzájemné lásce a toleranci
       Ale musíme pochopit, že to je blud. Až se Vám to podaří, umřete. Naše existence je založena na tom, že neustále ničíme bakterie, viry, parazity a rakovinné buňky. Kdybychom se k nim chovali „multikulturálně“, zahyneme. Na nějaké úrovni je to „Buď já nebo oni“.
       Proč právě v dnešní době je tolik autoimunitních chorob (agrese vůči sobě), imunodeficitů (nedostatečná agrese) a alergií (nadměrná agrese)?
       Možná proto, že jsme zapomněli, že agrese je důležitou součástí našeho života.
       Současně paradoxně autoimunitou jsou postiženi nejvíc ti, co se neumí bránit. Jedno vysvětlení je, že autoimunita ve skutečnosti není nic jiného, než pokus těla zničit naší medicínou neuznávané vnitrobuněčné parazity. Pak autoimunitou (nadměrnou agresí) trpí jen ti, co předtím neuměli ty parazity zlikvidovat (nedostatečná agrese). Nepřipomíná vám to něco? Ty muže a hochy, co jsou zakřiknutí, ale jinak normální a pak najednou vezmou zbraň a postřílí celou třídu.
       Dokud nedáme agresivitě a násilí místo, které jim patří, budeme mít velíké problémy.
       Až jim jejich místo dáme, problémy budeme mít také – ale jiného rázu. Budeme muset mít dost síly, abychom je nepustili tam, kde nemají co dělat – k malým dětem; k bezmocným; k ženským ženám; k těm, kteří se nemohou bránit.
       Až tehdy budou moci žít ve skutečném míru ti, pro které je to nejlepší a místo adrenalinových sportů budou bojovníci mít něco skutečnějšího, co budou moci věnovat těm ostatním.

Když nesouhlasíte

       Četl jsem krásný článek o tom, jak jsme manipulováni. Nejlepší způsob je, když manipulátor použje emočně negativně zabarvená slova k diskreditaci opačného názoru. Tento článek má přesně opačný cíl – chce Vás přimět, abyste se zamysleli. Před tím, než odmítnete tento článek dočíst do konce a zamyslet se nad ním, zvažte komu to slouží.
       Pokud se pletu, nic Vám nehrozí, když dočtete a zvážíte. Ale pokud mám pravdu a Vy jste celá dlouhá léta manipulováni, aniž byste o tom věděli, pak je extrémně důležité dočíst právě to, co se Vám možná na první čtení nebude líbit.
       Ezoterici občas říkají, že všechno je, jak má být. To je velmi těžké pochopit. Tato věta neznamená, že máme nechat všechno být, že se nemáme pokoušet o změnu. Spíše to znamená, že každá věc na světě má svůj význam a my nemáme právo se ji snažit odstranit z existence.
       Agrese a násilí vypadá jako něco, bez čeho by se nám žilo líp. Lidi by se měli rádi, byli by na sebe hodní, nikde by nebyl žádný problém a všichni by byli šťastní. Problém je, že když se pokusíme násilí odstranit z existence, jak to můžeme udělat? Můžeme to udělat bez násilí? A když se násilím budeme snažit odstranit násilí, bude pak násilí víc nebo míň?
       Důležitější je, že násilí a jemnost jsou jen dva extrémy jednoho jevu. Když odstraníte zdravé násilí, zmizí i zdravá jemnost. Všimněte si, že jemnost od muže, který neumí nic jiného, není moc zajímavá. Ale když Vás jemně chytí muž, kterému věříte, že umí být i silný, je to něco úplně jiného.
       Kdysi dávno byl touhou všech žen dženltmen (doslova jemný muž). Sice pořád mnoho žen říká, že chtějí gentlemana, ale už to není slyšet tolik. Na přednáškách spíš ženy říkají, že chtějí silného muže (aby se o něj dalo opřít). Že by boj proti mužské dominanci přinesl plody, které ženy vlastně nechtěly? Ano. Zrušte násilnost a agresi u mužů a zničíte i jejich sílu. A jemnost slabého muže pak ztratí význam. Protože žádná žena (kromě těch hodně zraněných) nikdy nechtěla gentle-not-mana (jemného nemuže).
       Přijetím to zdravé posilujeme a to nemocné uzdravujeme. Bojem to zdravé onemocňujeme a to nemocné posilujeme. Proto boj proti agresi vede jen k tomu, že je agrese ještě víc nezdravější a nezdravě silnější. A už jsme došli tak daleko, že si spousta z nás ani neumí představit zdravou agresi.
       Úplně nejdůležitější ale je, že násilí stejně nemůžete odstranit. Můžeme ho uzdravit. Můžeme ho přestat k sobě přivolávat. Ale nemůžeme ho zničit nebo odstranit.
       Naše snahy o potření agrese vedou jen k tomu, že vybublá ještě hroznějším způsobem. Naše společnost je na jedné straně extrémně zjemnělá, neumí použít sílu, kde je potřeba. Na druhé straně pod povrchem bublá tolik násilí, jako snad nikdy v historii. Máme dvě možnosti: Budeme se agrese bát a potírat ji a ona nás pak zničí. Nebo přijmeme její pozitiva, začneme ji používat zdravým způsobem, občas uděláme chyby, ale celkový účet bude pozitivní.

Řešení existuje

       Má 4 kroky:

 • Když pochopíme, že agresi a násilí nemůžeme odstranit z existence, přestaneme je provokovat k tomu, aby nám ubližovaly víc, než je potřeba.
 • Když začneme přemýšlet, že možná cokoliv, co existuje, má nějaký smysl, je šance, že se naučíme rozlišovat mezi zdravou a nezdravou agresí a násilím. Jakmile se to naučíme, budeme připraveni na agresi a násilí reagovat správně.
 • To bude někdy znamenat, že se s pomocí vlastní mocné síly nebo mocné slabosti ubráníme agresi a tím ji uzdravíme. Jindy to bude znamenat, že k sobě agresi pustíme, abychom uslyšeli, co nám chce říct, poučili se a už si do svého života žádnou agresi nepřivolávali.
  Když pochopíme, čím agresi a násilí přivoláváme do svého života, budeme moci změnit své chybné návyky a přesvědčení a začneme být zajímaví pro jemnost, něhu a lásku. Až se tyto vlastnosti dobře naučíme, budeme jimi moci uzdravit nezdravou agresi i v druhých a nebudeme zasahovat do zdravé agrese.
 • Nakonec začneme používat agresi a násilí zdravým způsobem. A druzí nám za to poděkují. A mužská energie v nás posílí a ženská energie v nás i kolem nás rozkvete. Protože bez přítomnosti zdravé agrese nemůže ženská energie doopravdy vykvést.

Tady najdete termíny kurzů a přednášek.

 

Když se bojíme agrese a násilí

       Velkou část dětství jsem prožil jako oběť šikany. Jaké bylo mé překvapení, když jsem pak v dospělosti zjistil, proč jsem si nechal ubližovat. Tak moc jsem se bál, že bych mohl ublížit, že jsem raději vůbec nepoužíval vlastní sílu a radši se nechal zmlátit, než riskoval, že bych někomu ublížil.
       Když mě naši přihlásili do juda, abych se naučil bránit, ubližovali mi i tam a já tam nechtěl chodit. Naši to mysleli dobře, ale nemůžete svým dětem říkat současně „Braň se“ a „Neubližuj“. To nejde. Musíte si vybrat, co je pro Vás důležitější a to pak Vaše dítě naplní (nebo opak toho, pokud je vzdorné).
       Já se nepotřeboval naučit chmaty, já potřeboval, aby mi někdo řekl: „Máš právo se bránit. A když Ti někdo ubližuje, je to jeho problém, když mu ublížíš. Nemusíš to dělat zbytečně moc, ale rozhodně ne zbytečně málo.“
       Kdybych se já i všichni ostatní uměli bránit, nikdo by nemohl šikanovat. Šikana je možná jen tam, kde někdo odmítá vlastní sílu. A proč odmítáme vlastní sílu? Protože nechceme použít agresi, násilí a sílu ani zdravým způsobem. Protože nám někdo řekl, že jsou z principu špatné. Naštěstí to tak není – zdravá agrese pomáhá všem, nezdravá agrese všem škodí.
       Je paradoxní, že právě já píšu obranu násilí a agrese. Já mám největší důvod se jakémukoliv násilí bránit a chránit před ním všechny ostatní. Určitě moje trauma není největší, ale je. Proč to dělám? Protože to je jediná cesta, jak se uzdravit. Pokud odmítáte násilí a agresi jako takové, odmítáte svůj život. Můžete si udělat bezpečnou jeskyňku, ale ani tam nebudete v bezpečí, dokud budete bojovat s něčím, co je mnohem větší, než Vy.

Rozumím Vašemu strachu

       Moc dobře rozumím Vašemu strachu. Ale problém je, že bojem s agresí nic nezískáte a neuvěřitelně mnoho ztratíte.
       Je to moc těžké. Kdybychom žili vědomě a všímali si důsledků svých činů, bylo by to snazší. Ale my všichni máme vymyté mozky a věříme, že můžeme přemoci své pudy. Své snad. Ale pudy všech ostatních nikdy. Dokud odmítám svou sílu, vždy se najde blbec, který si na mě smlsne. Když se pokusíme předělat všechny násilníky, aby oběti byly v bezpečí, výsledkem bude čtvrtpřežívání. Protože pudy nemůžeme nikdy zrušit. Můžeme je používat k tomu, aby nám sloužily nebo aby nás ničily. Ale nemůžeme je zrušit. Proto vždycky nakonec barbaři dobudou Řím. Ať si o sobě Římané myslí cokoliv, jakmile ztratí kontakt s přirozenou silou, převálcují je barbaři, kteří mají kontakt se svou přirozeností.
       Proto ty nejvyspělejší a nejduchovnější civilizace a lidé tak často prohrávají. Pokud nejsou v kontaktu se svou silou, svou přirozeností a hrají si na duchovnost a vyspělost. Naopak lidé a civilizace, které jsou přirozené, v kontaktu se svou pudovostí a k tomu duchovní a vyspělé, jsou vždy v bezpečí.

Co je horší trest?

       Když jsme si jako děti povídali, jestli je lepší dostat na zadek nebo poslouchat kázání rodičů nebo dostat domácí vězení nebo jiný trest, většina z nás si vybrala fyzický trest. Byl pro nás nejmenší. Kromě těch pár z nás, kteří byli mláceni do krve. Je pozoruhodné, jak ochránci práv dětí chtějí zavést, že dítě nesmí dostat na zadek, ale vůbec nevidí daleko horší formy trestů a týrání.
       Byl udělaný průzkum a zjistilo se, že děti, které dostávaly fyzické tresty, prospívaly lépe. Pokud trest byl přiměřený a pokud dítěti bylo do 6 let věku.
       Pro děti od 7 let to bylo opačně. Jak je to možné? Mám na to své vysvětlení. Děti do 6 let věku potřebují být co nejvíc v kontaktu se svými rodiči. Samozřejmě lepší je když je rodiče milují, ale nebýt vůbec v kontaktu je úplně nejhorší trest. Současně díky fyzickému trestu zažívají, že jsou menší a to je v souladu s realitou, tudíž mohou pak snadněji dospět, když ví, kde je jejich místo. Od 7 let se děti osamostatňují a tudíž pravidelné fyzické trestání jim spíše ubližuje, protože je zmenšuje nad míru, jak to má být.
       Můžeme udělat zákon proti fyzickému trestání, ale to není podstatné. Čím děti nejvíc trpí, je nedostatek lásky. Když je dítě milováno, dostat správným způsobem tak akorát na zadek je to nejlepší, co z něj nakonec udělá dospělého zodpovědného člověka.
       Když dítě není milováno (a to je problém poznat, protože často nejvíc nemilovány jsou děti, pro které rodiče dělají nejvíc – třeba ho zásadně netrestají), už není velký rozdíl, jestli je navíc bito nebo ne. Samozřejmě je tam stále rozdíl, ale je to už jen relativně malé závaží navíc. Děti netrpí bitím, děti trpí neláskou, která se současně projevuje i nadměrným bitím.
       Ale pokud rodič může mít rád jen potrestané dítě, pak dítěti fyzický trest pomůže, protože aspoň na chvíli dostane lásku.
       Jakmile tohle pochopíte, uleví se Vám a přestanete bojovat „na nesprávném hrobě“. Když rodičům zakážeme se fyzicky dotknout dětí, budou ještě bezmocnější a bude pro ně ještě obtížnější své děti milovat. A ti, co se na dětech vybíjejí, těm v tom stejně žádný zákon nezabrání. A aby to bylo ještě horší – když zlým rodičům jejich děti vezmeme, sice je zachráníme před násilím, ale současně jim vezmeme rodiče. A bohužel tím jim často ublížíme ještě víc.

Omlazení ženy

       Před několika lety jsem zjistil, jak dobře mi udělalo dostat na zadek od své přítelkyně. Sám jsem si o to řekl. Bylo to o to podivuhodnější, že bych měl mít z násilí trauma, tedy hlava by to nikdy neměla připustit.
       Ale situace nazrála tak a mě bylo v tom okamžiku tak špatně, že si o to mé tělo doslova řeklo. Určitě to bylo snadnější i proto, že jsem věděl, že přítelkyně toho nezneužije a také jsem věděl, že není agresivní.
       Obrovsky mi to pomohlo a posílilo. Ta změna k lepšímu byla tak velká, že jsem to nabídl na jednom kurzu i lidem a výsledkem bylo doslova omlazení žen, které si tím prošly. Od té doby je to součástí velikonočních kurzů pod názvem Omlazení ženy. Už chápu, proč byly ženy vždy na jaře mrskány. Ne aby jim bylo ublíženo, ale skutečně aby omládly a aby byla posílena jejich plodnost a životní síla. I když se to jmenuje Omlazení ženy, prakticky nikdy neodolám a nechám se také omladit. Má to několik výhod.
       Kromě fyzického lepšího pocitu tím dávám šanci ženám, aby si vybily svůj vztek na mě. Navíc pak nemohou říct, že je to něco sexistického nebo proti ženám zaměřeného.
       Takto jsem to dělal několik let a vždy si dával velký pozor na to, abych to nepřehnal. Aby energie byla spíš hladivá a údery jen jemné. Většina žen si to velice chválila a nejméně pro jednu to byl dokonce největší zážitek z celého kurzu.
       Ale letos se to celé posunulo dál. Na tomto kurzu se do toho ženám nechtělo. Protože já samozřejmě nejsem žádná agresivní blbec, našel jsem způsob, jak ženám umožnit Omlazení odmítnout a přitom aby to nebylo po jejich (to je důležité, pokud mají ženy zůstat v ženské energii). Takže ženy dostaly na výběr: Buď mohly poprosit muže o omlazení = vyšlohání nebo o to, aby je muž nebil. Ale o to druhé musely poprosit z ženské energie. Pokud nechápete, proč o to musely prosit, tak vězte, že k ženské energii patří mocná slabost, jejímž největším nástrojem je prosím a pokora. Takže ženy na to rády přistoupily, protože už předtím na kurzu zjistily, že být aspoň trochu v ženské energii je moc krásné.
       Tvrdé ženy poprosily o naplácání na zadek a mnohé z nich vyžadovaly poměrně tvrdé rány. Dřív jsem vždy ženy chránil, ale tady jsem najednou nějak cítil, že je to v pořádku.
       Dvě ženy poprosily z ženské energie o jemnost a protože k tomu cvičení přistoupily vážně, šly skutečně hodně do ženské energie. Ještě nikdy jsem neviděl po jediném kurzu tak obrovské změny. Obě holky si to nesmírně užily, dostaly nesmírný dar a obě mohly zažít muže v jeho síle, jak je chrání. (To je obecný princip – jakmile jde žena do ženské energie, muži ji začnou chránit. Jakmile jde žena do mužské energie, muži s ní začnou bojovat).

Skutečná agrese

       Je možné, aby Vám byl někdo vděčný za to, že k němu jste agresivní? Ano, pokud je to v souladu s tím, co je právě teď potřeba. Někdy potřebujeme dostat facku, abychom něco pochopili. Dřív jsem vždy trval na tom, aby facku nikdy žena nedostala. Ale viděl jsem pár situací, kdy facka nebo herda do břicha danému muži pomohla. A tak jsem se tomu začal bránit u žen méně. Díky tomu jsem teď zažil několik situací, kdy kontrolované násilí ženě pomohlo. Jak je to možné?
       Jsou lidé, kteří se trestají tak moc, že k sobě vůbec nikoho nepustí. A tím trpí daleko víc, než jakýmkoliv fyzickým trestem. Jsou tak tvrdí, že jsou zcela odříznuti od sebe a neustále jen trpí ponižováním od svého otrokáře, který jim říká, jací mají být. Důvod, proč takovým lidem kontrolované fyzické bití pomůže je ten, že „na zadek“ dostane i otrokář. Další, co jim pomůže je, že se na chvíli dostanou z moci své mysli a spojí se sami se sebou. Jakýkoliv, i jen krátký kontakt s jejich tělem, je pro ně osvobozující. Navíc oni na nějaké úrovni bolest potřebují (jinak by to už dávno přestali dělat) a fyzická bolest sama od sebe polevuje, takže se tam objeví moment, kdy mohou zažít stav s malou bolestí. Dále to vypadá tak, že fyzická bolest s sebou vyplaví a odplaví ty horší – psychické - bolesti, tedy se po tom takovému člověku uleví. A navíc, vědomé přijetí bolesti umožňuje danému člověku pochopit vzkaz bolesti a uzdravit se.
       Samozřejmě podmínkou je, že bití musí být kontrolované, „klient“ má kdykoliv možnost ho ukončit, „terapeut“ to nedělá pro sebe a má pak čas trauma, které vyplavil, uzdravit, třeba objetím nebo terapií.
       Když si násilník na bitém jen bude léčit komplexy, nemůže to k ničemu dobrému vést. Když to ale dělá pro bitého, je šance, že to pomůže oběma. Je tam ještě víc podmínek, jednou z nich je plná zodpovědnost bitého. Proto o to musí poprosit. Nikdy to nesmí začít bez jeho souhlasu a plného svolení.
       Je to extrémně náročná cesta, ale můžeme takto uzdravit něco, co se jinak neuzdraví ani za několik let běžné terapie. Nikdy to nesmí začít ten, kdo bije. Bez plného souhlasu a přijetí zodpovědnosti bitého je velmi pravděpodobné, že by se problém jen zhoršil.
       Když to správně provedete, má bitý šanci uzdravit své pocity viny, sebetrestání, sebetrýznění a podobné sebedestruktivní programy poměrně rychle.
       Naopak je potřeba přestat okamžitě, když se bitý poddá místo aby se oddal. Prostě se jen podvolí násilí, ale uvnitř zůstane v pocitu: „Já se radši nechám zabít, než bych se Ti odevzdal.“ Tam je to zbytečné a je třeba uznat porážku: „Nemám na to Ti tímhle způsobem pomoct. Tahle cesta sice pro mnohé funguje, ale pro Tebe ne. Musíš jít jinou cestou, mohu Tě na ní doprovodit i já, ale nebude tam žádné násilí, dokud si o něj sama neřekneš.“

“Terapeutické“ bití to není, když

 • o to bitý s plným vědomím a svobodně nepoprosí
 • když je k tomu bitý nucen
 • když bijící chce bít víc, než bitý chce dostat na zadek
 • bití pokračuje, i když bitý poprosil o konec
 • bitému není nabídnuta náruč, aby se mohl z bolesti vyplakat
 • bitý přestane bijícímu důvěřovat

Nikdy to nedělejte, když si nejste jisti

       “Terapeutická agrese“ je mocný prostředek, když víte, co děláte a když umíte kdykoliv přestat. To vyžaduje extrémní schopnost naladit se na toho druhého a jeho podvědomí. Když budete naladěni jen na vědomou část člověka, nikdy ho nedostanete do bolesti dost na to, aby se mohla uzdravit. Když se naladíte jen na jeho podvědomí, ublížíte mu tím, že to přeženete.
       Proto ani já nebudu zatím dělat ani kurz na toto téma. Mohu si vzít zodpovědnost za sebe, ale zatím ještě ne za další bijící. Pro muže je to snadnější, mohou se přihlásit na kurz Mužský boj, kde se budou moci muži pod dohledem poprat. Nevěřili byste, jak obohacující je to zážitek pro muže, který je připraven a pro ženy, které se z bezpečí mohou dívat. Pro muže je důležité, aby se to naučili s muži, aby si na ženách nedokazovali svou sílu, ale aby jim ji dali.

K čemu je agrese, násilí a bití dobré

 • Mužům pomáhá spojit se s mužskou silou. Pak muž agresi nepotřebuje. Ale bez přijetí agrese se ke skutečné mužské síle nemůže dostat.
 • Oběti obvykle nemají jinou šanci, jak ukončit svůj program. Proto se obětem neustále něco „přihází“. Vesmír už neví, jak je nakopnout, aby přestaly. Takže pokud už nechcete být oběť a nedokážete to udělat, můžete poprosit o „terapeutické zbití“. Připravte se na to, že to bude velmi obtížné a že budete muset poprosit několikrát (abych měl jistotu, že si za to skutečně vezmete plnou zodpovědnost). Protože bez plné Vaší zodpovědnosti bych se stal jen dalším z těch, co Vám ublížili.
  Poznámka: Proto máte často pocit u obětí, že byste je nejradši zaškrtili. To Vám život správně říká, co oběť potřebuje, aby mohla ukončit svůj pro sebe i pro druhé destruktivní program.
  Ale pozor: Nesmíte to udělat. Pro život je jedno, jestli daný člověk zemře a narodí se znovu a třeba už to bude dělat správně. Ale pro Vás to není jedno, protože byste byl plně trestně-právně zodpovědný. To, že život něco chce, Vás nezbavuje zodpovědnosti to neudělat. Oběť nikdy nestojí za to, abyste si kvůli ní zkazil život. A Vaše touha jí ublížit je jen známkou vaší bezmocnosti, kterou si uvědomte a uzdravte. Pak budete moci oběti pomoci, aniž by byl její život v ohrožení.
 • Pokud jsme v minulosti ( třeba i v minulém životě) něco provedli, podvědomě to toužíme napravit tím, že si ubližujeme. Problém je v tom, že nás trestá naše část, o které nic nevíme za něco, o čem nic nevíme. Pak se divíme, proč se nám v životě dějí špatné věci. Ale odmítáním trestu nic nezměníme, spíš naopak. Je to jako v realitě – když vězeň odmítá trest, bachaři mu ho ztíží.
  Pak máme na výběr – buď s tím bojujeme a stejně „se nám to děje“ nebo půjdeme na terapii nebo to k sobě pozveme dobrovolně a bolest přijmeme vědomě. Problém je, že někdy terapie nefungují, protože je chceme „zneužít“ k tomu, abychom dostali amnestii moc snadno. Pak je jen ta třetí možnost.
  Karma nepotřebuje naše utrpení, ale naše pochopení. Když vědomě přijmeme bolest (kterou v tomto případě máme beztak), tak ji můžeme plně prožít a poučit se z toho.
  Teď můžete mít námitku, že bolest prožíváte beztak až moc. Ano, věřím Vám, že je jí víc, než snesete. Ale i tak jste ji k sobě pořád pustil/a málo. Jakmile ji jednou naplno prožijete, pochopíte její vzkaz a celý problém zmizí. To, že to moc bolí, znamená, že k sobě bolest nepouštíte na 100%, protože jakmile byste to udělali, bolest by zmizela.
  Představte si vězně, který dostal za trest, že musí odpykat rok ve vězení beze slova nesouhlasu. Ale on to nedokáže a vždy po půl roce něco řekne. A trest se mu počítá zase od začátku. Kdyby to dokázal, trpěl by rok. Ale protože to nedokáže, bude trpět až do smrti.
  Řešením je stát se větší, abyste unesl/a větší bolest a ona pak zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.
  Nebo se podívat, za co se trestám, často je to skutečně nespravedlivé. Ale aby soudce mohl začít poslouchat Vaše námitky, musíte nejdřív trest přijmout. Je to paradox, který ve vnějším světě funguje opačně a proto máme problém to udělat správně. Ve vnějším světě se musíme bránit, aby naše námitky mohly být slyšeny. Ve vnitřním světě musíme nejdřív trest přijmout, aby mohl být změněn.
  Pokud máte pocit, že Vám život pořád hází klacky pod nohy, pokud si ubližujete, neumíte přijmout nic hezkého od druhých ani od života, máte sebedestruktivní programy (mezi ně patří také kouření, obezita a nezdravý životní styl), dějou se Vám špatné věci, tak vědomé prožití bolesti je nejrychlejší a někdy jediný způsob, jak sebetrestání ukončit.
 • Pokud se v nějaké oblasti života chováte jako malé děcko, co potřebuje dostat na zadek, je indikace jasná. Toto je jediná situace, kdy to snad smí muž udělat bez předchozího souhlasu ženy. Malé dítě samozřejmě nemlátíme, ale spíš jen plácneme. I proto, že intenzita je tak malá, nepotřebujeme předchozí souhlas, ale o to víc si musíme dát pozor, aby to bylo laskavé a nezraňující.
 • Pokud máte sny a podvědomé touhy po násilí, přivoláváte si ho. Pak je lepší to udělat vědomě s člověkem, který není přirozeně násilnický, než si „přivolat“ pravého násilníka.
 • Násilí nám může pomoci se spojit s nezranitelnou ženskou energií. To je ale jen pro hodně pokročilé ženy, které danému muži důvěřují a jsou už blízko. Tyto ženy si už obvykle násilí venku k sobě nepřivolávají, tudíž se ho nemusí tolik bát a když uslyší volání své duše, stačí když poprosí svého muže a pokud on se nebojí mužské síly, dá této ženě, co oba potřebují k tomu, aby se mohli propojit jako nikdy předtím.
 • Rozumné násilí v sexu pomůže znovuoživit žár. Ale opět by se o tom měli oba pobavit, protože když to muž udělá bez souhlasu ženy, může tím vše zadusit. Když půjdete postupně a se souhlasem obou stran, můžete se dostat hodně daleko a přitom být v bezpečí a v plném žáru.
 • Jsou lidé, kteří neslyší na nic jiného, než na sílu. Aby si Vás mohli začít vážit, musí Vaši sílu pocítit. Někdy doslova. Pokud na Vaši jemnost, komunikativnost, spolupráci reaguje druhá strana čím dál větším pohrdáním, je třeba jí ukázat sílu. Pak si Vás bude vážit. A pak přijde čas na Vaši jemnost, komunikativnost a spolupráci. Protože pak budou mít váhu. Ale od člověka, který se neumí zastat sám sebe, váhu nemají.
 • V knize o Voice dialogu je popsána tato příhoda: jedna žena se dostala ke svému vnitřnímu lvu. A muž, který s ní byl v dvojici, s ní mluvil. A lvice byla vzteklejší a vzteklejší. Lektor to uviděl, muže poprosil, aby se jen díval a šel do dvojice s lvicí sám. Nemluvil na ni, nesnažil se ji terapeutovat. Místo toho na ni jako lev zařval taky. Pak chvíli řvali spolu jako řvou dva lvi, když jsou spolu. A zavládla spokojenost.
  Se lvem nemůžete myslet a „komunikovat“. Se lvem musíte komunikovat jako lev a bude to v pořádku. Pokud ten druhý umí jen jazyk agrese, nebude jiné jazyky slyšet a rozumět jim. Proto tak selháváme jako společnost se zločinci a psychopaty. Musíme jim jejich jazykem předat, co po nich chceme a když nás budou vnímat jako dostatečně silné, poslechnou nás. Proto agresivní děti a dospělí potřebují zdravou agresi, aby se naučili i jiné jazyky. Když jim dáváme jiné jazyky bez toho, že si dovolíme být agresivní, nikdy nás neuslyší. Oni nám doslova nerozumí.
 • Pokud se žena chce plně odevzdat muži, je násilí ukazatelem toho, jak je daleko. Ženu plně odevzdanou muži a plně v nezranitelné ženské energii to bude rajcovat, naplňovat a pomůže jí to dostat se plně do ženské impanze. (základní charakteristika ženské energie, opak expanze. Výsledkem je žena, která je nekonečně hutná a extrémně malá, jako taková se stane součástí muže a spolu vytvoří novou jednotku – skutečného člověka složeného z expanzivního muže a impanzivní ženy). Pak oba zažijete něco, co se nedá slovy popsat. Orgasmus je oproti tomu nezajímavý pšouk. Nejlepší popisy najdete v dílech mystiků.

To nejdůležitější

 • Nikdy nedovolte, aby Vás někdo mlátil nebo Vám ubližoval, pokud to nechcete.
 • Pokud to neumíte zastavit, zkuste poprosit. Když se dokážete dostat do mocné ženské slabosti a poprosíte s pokorou, většinu násilníků odradíte. Kdybyste to uměli na 100%, odradíte všechny, ledaže si to „musíte“ prožít, abyste něco pochopili.
 • Pokud to neumíte zastavit ani tak, uvědomte si, že kdybyste použili veškerou svou sílu, žádný násilník nemá šanci. Proč si svou sílu blokujete? Jaká představa o Vás je pro Vás důležitější, než Váš život?
 • Nalaďte se na sebe: Buď v sobě cítíte sílu, že to zvládnete a pak násilníka kousněte a utečte. Nebo v sobě sílu necítíte a to znamená, že „si život přeje“, abyste se tím něco naučil/a nebo stále odmítáte svou sílu. Přijměte ji nebo plně prožijte svou bezmocnost, slabost, neschopnost a bolest. Jakmile to zvládnete, nebude už žádný důvod, aby násilí pokračovalo.
 • Pokud se násilí bojíte, přivoláváte si ho. Uzdravte si toto své přivolávání nebo poproste někoho, kdo Vás tím bude umět provést tak, abyste se naučil/a, co je potřeba, abyste byl/a vůči násilí imunní. Poznáte to tak, že se ho nebudete bát, ono si Vás nebude vyhledávat a Vy budete umět ty druhé nechat žít jejich život, nebudete je zachraňovat bez jasné prosby a současně jim podáte pomocnou ruku, aby až budou chtít násilí ve svém životě ukončit, aby tak s Vaší pomocí učinili.
 • Svobodní budete, až budete mít rádi násilí i nenásilí a budete si moci v každém okamžiku svého života vybrat to, co je tady a teď nejlepší. Vaše násilí bude pomáhat a Vaše nenásilí také. Chápu, že je obtížné pochopit, že by to tak mohlo být. Ale až poznáte, jaké to je, když Vám někdo poděkuje za to, že jste vůči němu byl zdravě násilný, budete vědět. Do té doby mi můžete věřit nebo nevěřit nebo nevědět. Držím palce, abyste ve všech případech našli pravdu.

       Obvykle píšu články o kurzu, který bude v dohledné době. Tento článek ale nepatří k žádnému kurzu a nepsal jsem ho jako reklamu. Vím, že spíš asi bude pro mnoho lidí antireklamou, ale nevážil bych si sám sebe, kdybych ho nepublikoval jen ze strachu.

Připsáno 11.7.2023

       A protože je na mě veden útok
(https://www.petice.com/za_dodrovani_novinaske_etiky) přemýšlím, zda tento článek nezrušit. Ne proto, že by se ukázal jako nepravdivý. Ale aby se nestalo, že z něho bude vytržena 1 věta a bude použita proti mně. Ale nakonec jsem se rozhodl se nenechat zastrašit. Protože svoboda je víc, než poškození mého jména, které už daná novinářka stejně udělala.

Připsáno 12.7.2023

       Představte si, jak bychom dopadli my, kdybychom my s naší mentalitou a naším odmítáním agrese byli hraničním státem s Ruskem a my všichni bychom museli přijít do styku s brutální a nezdravou agresí. Snad je teď už víc pochopitelné, proč je zdravá agrese důležitá a někdy bohužel i nezdravá agrese nás může uchránit v boji na život a na smrt.
       
       

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz