Když muž odmítá zkrotit ženu

Když si muž nechce zkrotit ženu

       Nejdřív si prosím přečtěte článek Proč jsem zkrocení přejmenoval na Osvobození ženy.
       Nicméně oba názvy mají svou hodnotu. Osvobození ukazuje na výsledek, krocení na to, jak k tomu výsledku docházíme.
       Toto je pokračování článku Když muž nechce sex. Řešíme ženu, kterou její muž odmítá zkrotit (a osvobodit), přesto, že ho o to prosí. Jaké jsou důvody?

1. Muž odmítá poslouchat

       To je jediný jakžtakž zdravý důvod, proč muž nechce krotit ženu. Pokud si o to říká rozkazovačným způsobem, odmítá to, protože by to probíhalo podle ní. Takže má jedinou možnost, jak se nestat jejím otrokem: Neposlechnout ji.
       Řešení: Řekněte mu to žensky, jemně, nenásilně, neagresivně. Musí tam být prosím. A když k tomu přidáte: „Ó můj pane“, každý jen trochu mužský chlap bude potěšen a když bude vědět, že výsledkem je nejen Vaše, ale i jeho větší spokojenost, rád to udělá.
       A někdy už ten samotný proces, kdy se musíte sklonit, abyste to dostala, je lepší a efektivnější krocení, než fyzický boj.

2. Muž je intoxikovaný od mámy

       Takový muž stojí na straně své mámy proti tátovi a na straně žen proti mužům. Tedy i proti sobě. To ale není viditelné, protože pak nedostane, co chce a začne být naštvaný a začne si prosazovat, co chce. Ale zdravý muž si to vezme a je spokojený. Intoxikovaný muž si to chce vzít, ale nemůže, protože tím by ženě ublížil a to nesmí. A čím víc to chce, ale nemůže, tím větší boj, nespokojenost, hádky, vztek a nenávist.
       Muž intoxikovaný od mámy odmítá svého tátu (obvykle z objektivních důvodů, ale kdo určil, co je objektivní důvod na to, aby byla máma naštvaná na tátu? No přece zcela „objektivně“ máma.)
       Mámou intoxikovaný muž nedokáže ublížit ženě, ani když ví, že jí tím pomůže a někdy dokonce ani tehdy, když ho ona o to sama žádá.
       Takový muž je slabý a ženy se vedle něj necítí dobře. Když ho žena požádá o zkrocení, možná mu dává poslední šanci, aby od něj neodešla.
       Řešení: Tohle by si měl řešit muž. Protože když to začne řešit žena, je možné, že od něj pak odejde, protože zjistí, že potřebuje silného muže. Nicméně pokud by to měl být důvod, proč nic nedělat, i tak existuje řešení: Rozhodněte se, že se svým mužem zůstanete ještě nejméně rok, i když to budete cítit jinak, aby měl možnost se sebou něco udělat poté, co se Vy změníte. A začněte makat, protože když uděláte skutečnou změnu, je velká šance, že on se změní taky.

3. Bojí se své agresivity

       Někteří muži se tak bojí své agresivity, že se totálně drží na uzdě. To je vysoce chvályhodné. Ale i přesto by se takový muž měl naučit v bezpečném prostředí (tedy třeba na kurzu, kde je dost mužů, kteří by ho zvládli) svůj vztek a nenávist vyjádřit. Právě tento muž potřebuje nejvíc nejdřív sám zkrotit, jen je to podstatně nebezpečnější, než krocení ženy. Ideální je pro něj kurz Mužský boj.

4. Muž ukončil vztah

       Když muž už nemá potřebu krotit svou ženu, znamená to, že vztah skončil. Možná už to ví a jen se nedokáže rozhoupat k poslednímu kroku. Nebo to ještě ani sám neví, jen prostě už je v depresi a vyčerpání z celého vztahu a jeho bezvýchodnosti (Téměř každý vztah bude někdy bezvýchodný, když muž odmítá krotit z principu.(Každý vztah bude brzy bezvýchodný, když muž chce jen a jen krotit a neumí nic jiného))
       Řešení: Rychle na sobě mákněte, protože jinak Vás čeká rozchod, nevěra nebo mrtvý vztah. Ani se nesnažte, aby chodil na kurz i on, ledaže chce. Takže mu řekněte své rozhodnutí na kurz jít a svou radost z toho, kdyby šel také. Ale chcete, aby šel jen když bude chtít, ne proto, aby Vám udělal radost.

5. Muž se bojí blízkosti

       Možná ani muž nemá ani milenku ani neukončil vztah, jen se dostal na takovou úroveň blízkosti, že se bojí jít blíž. Jeho hranice může být 2 kilometry stejně jako 2cm. Podstatné je, že jeho neochota jít blíž je v protikladu s Vaší touhou po blízkosti (je máloco, co víc svědčí o tom, že se žena chce muži celá vydat, než to, že se chce od něj nechat zkrotit).
       Řešení: Netlačte na něj. Přijďte na kurz Blízkost oživuje a uzdravte si to u sebe. On Vám totiž jen zrcadlí, že máte stejný problém, jen ho cítíte z opačné strany.
       Prakticky vždy je lepší, když na kurz přijdou oba partneři. Ale v tomto případě je lepší, abyste přišla sama a jemu jen oznámila, že na tenhle kurz jdete a budete ráda, když přijde i on, ale je to jen a jen na něm.

6. Jiné strachy

       Může za tím být také strach ze zodpovědnosti, strach ze závazků, strach z žen nebo jakýkoliv jiný strach. Všechny tyhle strachy jsou ale odvozené buď od strachu z blízkosti nebo od intoxikace od mámy a tudíž slabé mužské energie.
       Řešení: ideální by bylo, kdyby si své strachy řešili oba partneři. Ale možná budete muset začít Vy a počkat, až on získá odvahu čelit svým strachům nebo si je i jen připustit.
       A hlavně mu neříkejte agresivně a nepřátelsky, že se bojí, když si to on odmítá připustit. Když si to uzdravíte v sobě, budete schopná ho mít ráda i s jeho strachy a tehdy se on bude mocit bezpečně otevřít.

Zde se můžete přihlásit k odběru mých článků

MUDr. Martin Daniel, www.smysl.com

Tento článek může být volně šířen v nezměněné podobě s kontaktem na autora a s aktivními odkazy na internetové stránky včetně této poznámky.

(c) MUDr. Martin Daniel, 608038825, danielma@seznam.cz